sobota, 22 lipca 2017

Park linowy 73 - Hanza Pałac


      Dawno wymarzony park stał się rzeczywistością. Niedaleko Grudziądza, w miejscowości Rulewo mamy wspaniały park. Niesamowity system asekuracji. Pierwsza w Polsce trasa tandemowa. Sporo atrakcji i kącik dla osób, które potrzebują adrenaliny. Chcecie się dowiedzieć więcej - zapraszam, park was wchłonie.Info

Lokalizacja: Rulewo
Województwo: kujawsko-pomorskie
Strona: www.parklinowy-rulewo.pl
Facebook: Park linowy Hanza Pałac
Ilość tras: 7
Ilość przeszkód: 88
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2011
GPS: 53° 33' 6'' N    18° 36' 28'' E
Tel: 609 77 11 23
Mapa:
Ilość odwiedzin: 1/86 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042.75 zł
     Jestem na wakacjach w Gdańsku. Kolejną atrakcją jest przepiękny pałac z wspaniałym otoczeniem, który znajduje się w miejscowości Rulewo, niedaleko Grudziądza. Posiada on park do którego dostałem zaproszenie. Oddalony jest od Gdańska o ponad 100 km, ale dzięki autostradzie jesteśmy tam w niecałą godzinę, bez żadnego błądzenia. Polecono mi ten park i bardzo chciałem do niego przyjechać, teraz nadarzyła się okazja. Park linowy należy do Hotelu Hanza Pałac Wellness & SPA, który zainwestował spore pieniądze w rozwój tej atrakcji. A moim zadaniem jest to wszystko przetestować dla was.   Zaczynamy od najmłodszych. Park posiada dla nich bardzo fajną ofertę. Wybierając "pakiet atrakcji dla dzieci 2" mamy nieograniczoną możliwość korzystania z trasy siatkowej, placu zabaw i trampoliny oraz jednorazowy wstęp na Eurobungee, drzewo wspinaczkowe oraz trasę żółtą junior. To wszystko za jedyne 35 zł. Trasa siatkowa posiada dwa alternatywne zakończenia, przy jednym z nich czatuje pająk zawsze uśmiechnięty  A przy innych atrakcjach, mamy jeszcze Mini Zoo

Cennik jest tu bardzo przyjazny, nie płacimy za konkretne przejście wybranej trasy, tylko za ilość przejść. A mamy dostępnych tutaj 6 tras z asekuracją. Jeśli chcemy tylko przejść jedną trasę zapłacimy 25 zł, wybierając sobie dowolną trasę. Jeśli chcemy pokonać ich więcej, cena oczywiście spada i za 4 przejścia zapłacimy 70 zł w weekend. Oczywiście są bilety ulgowe dla młodszych do lat 16, a odwiedzanie park w tygodniu dają, sporą zniżkę. Są dodatkowe atrakcje oprócz tras. Możemy wykupić sobie Pakiet Hanza Extreme w skład którego wchodzi drzewo wspinaczkowe, tyrolka, skok wahadłowy oraz skok pionowy. To wszystko za 35 zł. Jest to najbardziej oblegane miejsce w tym parku. Najmłodsi chętnie korzystają ze skoku wahadłowego i innych atrakcji, nie bojąc się ani trochę. Zaciekawił mnie tutaj skok pionowy. Uczestnik jest wpięty do specjalnej liny DROP i skacze z wysokości 13 metrów. Pierwsza część lotu jest bardzo szybka, a na końcu Power Fan delikatnie hamuje uczestnika aż do bezpiecznego lądowania na nogach. Dodatkowe wrażenie daje linka zabezpieczająca, która jest z tyłu i jej nie widać. Miałem wątpliwości czy skoczyć.

   Tutaj są świetne zabezpieczenie. Nasza uprząż nie pozwala nam się wypiąć całkowicie z liny asekuracyjnej. Jeśli przepinamy jeden karabinek, drugi zostaje zablokowany i nie jesteśmy w stanie go odpiąć. Po drugie mechanizm nie jest skomplikowany i przepinanie jest płynne, nie przeszkadzające w poruszaniu się. Również bloczek nie jest nam potrzebny ponieważ jest on wmontowany w karabinek. Sprzęt jest niemieckiej firmy i musiała dużo kosztować. Bezpieczeństwo przede wszystkim!!!Jeżeli jesteście ciekawi, jakie przeszkody można tu napotkać, zapraszam do obejrzenia filmików lub zapoznania się ze spisem, który dla was przygotowuję na dole artykułu.


   To tutaj powstała pierwsza w Polsce trasa tandem którą można pokonać jedynie we dwójkę. Współpraca to główne hasło tej trasy. Dostarcza ona wiele zabawy, śmiechu, pozytywnych wrażeń a jest także testem na zaufanie. Najlepsza dla par, przyjaciół i grup zorganizowanych. Dzięki uprzejmości Pana Damiana, instruktor miałem możliwość pokazania w jaki sposób można przejść taką trasę. Nie jest ona prosta.

   Bawiłem się tu świetnie. Dwa lata temu polecono mi ten park i trasę tandemową. Wtedy przyjazd tutaj wydawał mi się niemożliwy i bardzo odległy. Teraz jestem bardzo zadowolony, że mogłem odwiedzić Rulewo. Tutaj cudownie płynie czas, zabawa jest świetna. Atrakcji nie brakuje, a bezpieczeństwo jest na wysokim poziomie. Właścicielom dziękuję za możliwość przetestowania parku, a najbardziej Panu Damianowi który oprowadzał mnie po całym kompleksie, opowiadając  wszystko o tym miejscu. Jeśli jesteście niedaleko, to warto odwiedzić to miejsce, wyjedziecie naprawdę zadowoleni.

Polecam bardzo!!!

Do zobaczenia w Gdańskim Zoo, będę tam testował następny park linowy


Trasa zielona

Przeszkód: 12
Cena: 15/20 zł
Info: Od lat 3 do 12
   Zawiera dodatkowe przeszkody 

 1. Wejście po pochylni
 2. Makarony
 3. Obręcze
 4. Tunel
 5. Biedronki
 6. Grzybki
 7. Tunel z sieci
 8. Kacza kładka
 9. Mostek
 10. Zjazd na orczyku


Trasa żółta

Przeszkód: 13
Cena: 20/25 zł
Info: dla dzieci od 6 roku życia
   lub młodsi w asyście instruktora/rodzica 
   Wysokość 2-3 m. 

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka H
 3. Taśma
 4. Falochron
 5. Kładka z siatki
 6. Metronom
 7. Skrzynki
 8. Zjazd na orczyku
 9. Iksy
 10. Kładka
 11. Kładka Z
 12. Kładki półkola
 13. Tyrolka


Trasa niebieska

Przeszkód: 14
Cena: 20/25 zł
Info: Min. wzrost 130 cm

 1. Wejście po palu
 2. Nietoperze
 3. Kładka
 4. Most V
 5. Trawers po sieci
 6. Kładka
 7. Iksy
 8. Zjazd na trapezie
 9. Kacza kładka
 10. Obręcze
 11. Deskorolka
 12. Kładka z siatki
 13. Równoważnie
 14. Tyrolka


Trasa czerwona

Przeszkód: 19
Cena: 20/25 zł

 1. Wejście po palu
 2. Kładka
 3. Linki „V”
 4. Drabiny
 5. Kładka H
 6. Most tybetański
 7. Strzemiona dwurzędowe
 8. Trapezy równoległe
 9. Tyrolka
 10. Platformy
 11. Zjazd na orczyku
 12. Pionowe pale
 13. Pozioma drabina
 14. Pniaki
 15. Kładka klepsydra
 16. Wisząca ścianka
 17. Zjazd na drabince
 18. Równoważnia
 19. Tyrolka


Trasa czarna

Przeszkód: 15
Cena: 20/25 zł
Info: Od lat 16

 1. Wejście po drabinie
 2. Slackline
 3. Opony
 4. Girlandy
 5. Linki X
 6. Klamry
 7. Rowerek
 8. Trapezy równoległe
 9. Drabiny
 10. Most Birmański zygzak
 11. Most 2 linowy
 12. Tyrolka
 13. Trapezy
 14. Tyrolka
 15. Tyrolka


Trasa tandem

Przeszkód: 12
Cena: 20/25 zł
Info: Do pokonania w dwie osoby

 1. Drabina Judasza
 2. Winda
 3. Pionowe pale
 4. Kłoda integracyjna
 5. Równoważnie
 6. Kładka
 7. Zjazd na huśtawce siedząc
 8. Spacer z belkami poprzecznymi
 9. Szachownica
 10. Przeskok z trapezem
 11. Trapezy równoległe
 12. Tyrolka


Zjazd tyrolski

Przeszkód: 3
Cena: 10/15 zł
Info: wysokość 14 m.

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka


Skok pionowy (Power fun)

Przeszkód: 2
Cena: 10/15 zł
Info: wysokość 13 m.

 1. Wejście po drabinie
 2. Skok pionowy


Skok wahadłowy (Big swing)

Przeszkód: 1
Cena: 10/15 zł

 1. Skok wahadłowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz