sobota, 15 lipca 2017

Park Linowy 68 - Śluza


      Dotarła do mnie informacja, że na Mazurach, w poniemieckich bunkrach, znajdę park linowy. Obejrzałem filmiki znalezione na YouTubie, i musiałem go odwiedzić. Atrakcji nie ma tam wiele, ale to co jest, jest nasycone sporą dawką adrenaliny. Chcecie zobaczyć co można robić w śluzie? To zapraszam. Info

Lokalizacja: Leśniewo
Województwo: warmińsko-mazurskie
Strona: http://wegorzewo.pl/atrakcje
Facebook: Park Linowy Leśniewo
Ilość tras: 2
Ilość przeszkód: 11
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2010
GPS: 54°12'30.2"N 21°35'36.7"E
Tel: 506 688 583
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/81 Kwota wydana: 95 zł Łączna kwota: 3041,75 zł

     O istnieniu tego parku dowiedziałem się w Poznaniu. Już byłem na Mazurach i żałuje o tej miejscówce nie dotarła wtedy do mnie. Wakacje spędzam w Gdańsku, ale zanim zacznę odwiedzać parki na tym terenie, muszę zahaczyć o Mazury choćby tylko po to by zobaczyć bunkry i poczuć dreszcz adrenaliny. Droga od Gdańska do samego parku trwała 4 godz, trochę męcząca, ale było warto.
Park oferuje nam trzy główne atrakcje: Przejście na śluzę, mamy do wyboru drewnianą kładkę lub most linowy. Jest to opcja dla ciekawskich, którzy chcą obejrzeć śluzę, bez zastrzyku adrenaliny. Jest to opcja oglądania obiektu z bliska. Niesamowite wrażenie.

 
Drugą możliwością jest zjazd na tyrolce z wysokości 21 metrów, o długość zjazdu 110 m. Ta atrakcja cieszy się największą popularnością. Mentalnie jesteśmy bezpieczni, ponieważ w każdym parku linowym są tyrolki, które lubimy.Największa atrakcja to skok wahadłowy wewnątrz komory śluzy. Tutaj są do wyboru dwa pułapy wysokości, dolny umieszczony na 15 metrach i górny na 20. Koszt takiego skoku to 40 zł za dolny i 70 zł górny. Spora różnica między jednym, a drugim. Polecam górny, bo skakałem, zabawa jest warta tych pieniędzy. Na dole jesteśmy odbierani do łódki, którą dopływamy bezpiecznie do lądu, chyba że ktoś chce popływać ;) Obsługa zabezpieczyła się też przed tymi gośćmi którzy długo podejmują decyzję na skok, obok jest rozłożony hamak na którym mogą cierpliwie czekać.

To była świetna zabawa, nietypowa, bo nie na drzewach. Zachęcam was do odwiedzenia tego miejsca. Jeśli nie preferujecie wysokich skoków to można podążać szlakiem Kanału Mazurskiego i podziwiać przyrodę jaką możemy zobaczyć dookoła. Oderwijmy się od komputerów czy telefonów i zacznijmy ciekawą przygodę. Do tego was zachęcam!!!


 
Hej, a ja zaczynam wakacie i widzimy się na linach.


Trasa tyrolkowa

Przeszkód: 5
Cena: 25 zł
Info: Wysokość 21m

 1. Wejście po drabinie
 2. Most 2 linowy
 3. Schody
 4. Kładka
 5. Tyrolka

Skok wahadłowy

Przeszkód: 6
Cena: 40/70 zł
Info: Wysokość 15/20 m

 1. Wejście po drabinie
 2. Drewniana kładka
 3. Platforma do skoku
 4. Wejście po drabinie
 5. Skok wahadłowy
 6. Łódka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz