sobota, 1 lipca 2017

Park Linowy 67 - Stawy Jana


     Jest to trzeci park który testujemy w Łodzi - Stawy Jana. Jest to nowo powstały park. Tutaj spotkaliśmy najszybszego instruktora, pokazał nam, jak można szybko pokonywać przeszkody. Chcecie zobaczyć? - zapraszam do przeczytania recenzji.Info

Lokalizacja: Łódź
Województwo: łódzkie
Strona: www.parklinowylodz.pl
Facebook: Park Linowy Łódź
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 38
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2017
GPS: 51° 42' 41.1'' N 19° 29' 11.7'' E
Tel: 797 469 006
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/80 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2946,75 zł

     Jesteśmy w trzecim parku linowym (poprzednie recenzje znajdziecie tutaj: Park Linowy 65 - Arturówek, Park Linowy 66 - Na Młynku), który znajduje się przy ul. Rzgowskiej 247, na terenie obiektu rekreacyjnego "Stawy Jana",  od którego bierze swoją nazwę. Park znajduje się dokładnie w części między stawem, boiskiem Orlik, restauracją a ul. Rzgowską. Oprócz atrakcji na linach, jest tu dużo ścieżek pieszych i rowerowych, kąpielisko miejskie, place zabaw, boiska, skatepark i wiele innych atrakcji.

 

Nowy park udostępnia nam trzy trasy. Trasę siatkową dla dzieci od 1,5 roku, z pełną asekuracją siatkową. Trasę średnią, która wymaga osprzętowienia alpinistycznego ponieważ jest zawieszona na wysokości 4-5 metrów. Trzecią trasę wysoką dla wymagających, posiada ona 17 przeszkód, a znajduje się na wysokości około 7-10 m.Mamy tu kilka fajnych przeszkód takich jak "Poziome opony", "Złośliwe belki", "Przeskoki", które nie są prostymi przeszkodami. "Przejazd na lianie" wymaga sporej siły. Najwięcej problemów sprawił mi "Tunel z sieci" mam wątpliwości, czy tak miała wyglądać przeszkoda, utrudniająca nam przejście, czy to błąd konstrukcyjny, sami oceńcie. Oczywiście jak to nowy park, tutaj trafiłem na nową ciekawostkę "Makarony sprężynowe", które zaskakują mnie za każdym razem kiedy je chwytam. Na trawersie po siatce trzeba uważać, aby nie odpaść. Kolega miał lekkie problemy z tą przeszkodą, a ja dowiedziałem się jak można w inny sposób przejść taką przeszkodę. Pokazał mi to instruktor. Udało mi się nakłonić instruktora, pana Pawła (najszybszego instruktora w tutejszych parkach), żeby nas oprowadził po trasie wysokiej, a wam pokazał jak można pokonywać niektóre przeszkody. Filmik zobaczcie na dole artykułu lub możecie go znaleźć na moim kanale YouTube.

Przypominam o świetnej ofercie. Karnety dla stałych bywalców 10 przejść za 150 zł, do wykorzystania w jednej z 3 lokalizacji (Arturówek, Stawy Jana, Na Młynku). Przy wykupieniu takiego karnetu koszt przejścia to tylko 15 zł.


W tym parku trafiłem na mały defekt na przeszkodzie "Most 2 linowy" na trasie wysokiej. Robią się tam spore kolejki ponieważ jest tam założona asekuracja ruchoma (pętelka w którą się wpinamy, zamiast liny asekuracyjnej), nie przeszkadza ona w poruszaniu się po przeszkodzie, ale takie rozwiązania są dobre na krótkich przeszkód. Ta akurat jest długa i gdy tylko uczestnik skończy pokonywać ją następny musi sobie asekurację przyciągnąć. Gdyby asekuracja sama wracała, mniej było by problemu z tą przeszkodą i kolejkami.Tutaj również poznaliśmy świetnych instruktorów. Widzieliśmy jednego z nich w akcji, gratuluję sprawności. Jestem bardzo zadowolony, że powstają nowe parki widać, że aktywny wypoczynek coraz bardziej się wam podoba. Tutaj już kończymy zabawę z przykrością i łezką w oku, opuszczamy ten park. A was gorąco zachęcam do odwiedzenia parku i radochy z chodzenia po linach. Właścicielowi życzę dalszego rozwoju, pozytywnej energii i oczekuję na kolejne ciekawe zmiany.

Dzięki i do zobaczenia w następnym parku.


Trasa siatkowa

Przeszkód: 10
Cena: 15 zł / 3 przejścia 
Info: dla dzieci od 1,5 roku
   na wysokości ok. 1,5-2m

 1. Wejście po pochylni
 2. Kładka elipsy
 3. Kacza kładka
 4. Slalom
 5. Siatka U
 6. Most z sieci U
 7. Kładka
 8. Kłoda
 9. Labirynt
 10. Zjeżdżalnia

Trasa średnia

Przeszkód: 14
Cena: 20/25 zł
Info: dla osób powyżej 120cm wzrostu,
   na wysokości ok. 4-5 metrów,
   czas przejścia to ok. 30 minut

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Kładka drabinka
 3. Siatka U
 4. Tyrolka
 5. Tunel z sieci
 6. Trapezy zygzak
 7. Pionowe pale
 8. Makarony
 9. Iksy
 10. Most Birmański
 11. Linki „V”
 12. Zjazd na orczyku
 13. Tyrolka
 14. Zejście po drabince

Trasa wysoka

Przeszkód: 17
Cena: 25/30 zł
Info: dla osób powyżej 140cm wzrostu
   na ok.7-10 metrach wysokości
   czas przejścia ok. 40-50 minut

 1. Wejście po drabinie
 2. Sople
 3. Poziome kropki
 4. Złośliwe belki
 5. Poziome opony
 6. Trawers po sieci
 7. Makarony sprężynowe
 8. Przeskoki
 9. Belki w V
 10. Most Birmański
 11. Trapezy
 12. Strzemiona dwurzędowe
 13. Kładka H
 14. Most 2 linowy
 15. Tyrolka
 16. Przejazd na lianie
 17. Zejście po palu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz