czwartek, 27 lipca 2017

Park Linowy 75 - Linolandia, Kryspinów


      Szukam parków po całej Polsce, a tu niespodzianka. Na własnym podwórku zmiany. Nowy park wybudował się na miejscu starego. Mamy nowego właściciela i nowe atrakcji. Kryspinów zyskał niesamowitą atrakcję, którą każdy uwielbia. Chcecie się dowiedzieć jaką? Zapraszam.Info

Lokalizacja: Kryspinów
Województwo: małopolskie
Strona: www.linolandia.pl
Facebook: Linolandia - Park Linowy Kryspinów
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 64
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2017
GPS: 50° 2' 59'' N    19° 47' 54'' E
Tel: 793 933 124
Mapa:
Ilość odwiedzin: 2/103 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042,75 zł


   Moje wakacje się skończyły, ale urlop nie. Trzeba się gdzieś wybrać i coś jeszcze przetestować. Jakiś czas temu usłyszałem, że w Krakowie na Kryspinowie miały być przebudowane przeszkody. A mnie tam dawno nie było. Aby uzyskać więcej informacji, poszukałem jakiś wzmianki w Google. Jakie było moje zdziwienie jak odkryłem, że park linowy ParkLin już nie istniej, a na jego miejscu pojawił się nowy park Tarzania. Decyzja zapadła natychmiastowo, który park mam odwiedzić jak nie swój, zwłaszcza, że mamy jeszcze tam niespodziankę. Kryspinów koniecznie trzeba przetestować.
Od samego początku same niespodzianki, teren został ogrodzony. A na przywitanie wisi ogromny baner na jednej z przeszkód. Wcześniej mieliśmy trzy trasy. Nowy park udostępnia nam jedną atrakcję więcej. Na samym placu mamy trasę żółtą która jest przystosowana dla najmłodszych z pięknie przygotowanymi przeszkodami. Możemy natrafić tu na "Kładka muchomorki", "Kładka zwierzątka", "Łódka" czy "Most z opon". Trasa jest na wysokości jednego metra, rodzice mogą chodzić obok dziecka pomagając mu.


     Dla starszych i dorosłych mamy dwie trasy, niebieską i czerwoną. Jak już widzieliśmy świetne przeszkody na trasie żółtej, tutaj się nie zawiedziemy. Dla mnie było sporo nowych przeszkód i musiałem zadzwonić do właściciela parku, aby dowiedzieć się jak się niektóre nazywają. Mamy tu "Most chiński" na którym jest baner parku. "Kładka samoloty" prosta przeróbka kładki H i już mamy coś innego. "Przejazd na boi", "Dyby" proste rozwiązanie a urozmaica nam zabawę. "Wóz" oryginalna furmanka odkupiona od bacy, otwarcie przesunęło się przez nią, ponieważ były problemy z montażem. A to dopiero trasa niebieska. Trasa czerwona jest już trasą wymagającą. Na początku będziemy się zmagać z "Kładką DNA", która nie jest prosta i trzeba bardzo na niej uważać. Z ruchomych atrakcji mamy "Beczkę Flinstona" i "Monocykl". Możemy również natrafić tu na Slackline, "Beczkę" czy bardzo trudną "Drabinkę podwieszaną". Jest to nowy park i widać jak firmy budujące parki prześcigają się w wymyślaniu nowych atrakcji. Coraz bardziej mi się to podoba.

Największą atrakcją jest oczywiście tyrolka. Która jest rozciągnięta nad wodą. Musimy się udać troszkę po za teren parku. Przy samej plaży na wysokości 9 metrów, a od tafli wody 13 metrach mamy platformę z której startujemy. Efekt przejazdu jest niesamowity. Zwłaszcza jak mamy całą plaże wypełnioną ludźmi. Na samym końcu zjazdu mamy wrażenie że prawie dotykamy wody. Jest tylko mała niedogodność, różnica poziomów nie pozwala nam wrócić, więc do parku musimy wracać piechotą.
    Pozdrawiam instruktorów z którymi spędziłem miło czas. Zostałem dobrze przeszkolony, żebym mógł bezpiecznie pokonywać przeszkody, przy okazji dowiadując się różnych ciekawostek i fajnych historyjek. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak ten park został przygotowany. Mam się jeszcze spotkać z właścicielem parku, aby dowiedzieć się jakie atrakcje są przygotowywane na przyszłość. Parki Tarzania również są w Szczecinie i Czaplinku do których dostałem zaproszenie. Nie mogę się doczekać odwiedzin, czym mnie mogą zaskoczyć?, a dla was relacja jak możecie ciekawie spędzić czas.


Zapraszam was na niezłą przygodę do Kryspinowa na nowe atrakcje i sporą dawkę adrenaliny. Nowa tyrolka nad wodą, niesamowity pomysł, gratuluję. Na co tu czekać, wyłączamy komputery, gasimy komórki i na liny.

Do zobaczenia na kolejnym parku.

Trasa żółta

Przeszkód: 16
Cena: 15 zł

 1. Wejście po drabince
 2. Obręcze
 3. Trapezy
 4. Kładka „muchomorki”
 5. Drabinka
 6. Platformy
 7. Tyrolka
 8. Kładka „zwierzątka”
 9. Kładka zygzak
 10. Iksy
 11. Łódka
 12. Platformy
 13. Most z opon
 14. Belka w V
 15. Kładka zygzak
 16. Zejście po drabince

Trasa niebieska

Przeszkód: 21
Cena: 20 zł
Info: Wysokość 3-4 m
   Min. wzrost 125 cm 

 1. Wejście po ściance z dziurami
 2. Iksy
 3. Most czterolinowy
 4. Most Birmański
 5. Trapezy zygzak
 6. Belki w V
 7. Trapezy równoległe
 8. Trapezy
 9. Most chiński
 10. Kładka samoloty
 11. Przejazd na boi
 12. Platformy dziurawe
 13. Pionowe pale
 14. Tyrolka
 15. Dyby
 16. Kładka H
 17. Most falochronów
 18. Skok indiański
 19. Wóz
 20. Okna
 21. Zejście po ściance z dziurami


Trasa czerwona

Przeszkód: 24
Cena: 35 zł
Info: Wysokość 7-8 m
   Min. wzrost 135 cm 

 1. Wejście po ściance z dziurami
 2. Most Birmański
 3. Kładka DNA
 4. Sople
 5. Strzemiona dwurzędowe
 6. Trapezy zygzak
 7. Obręcze
 8. Most trzylinowy
 9. Kładka z opon
 10. Beczka flinstona
 11. Złośliwe belki
 12. Monocykl
 13. Przeskoki
 14. Slackline
 15. Beczka
 16. Szczudła
 17. Linki „V”
 18. Drabiny
 19. Trawers po ściance
 20. Złośliwe pętle
 21. Drabinka podwieszana
 22. Tyrolka
 23. Zejście po ściance z dziurami


Trasa tyrolkowa

Przeszkód: 2
Cena: 30 zł
   20 zł (po przejściu trasy czerwonej lub niebieskiej)
Info: Wysokość 9 m 

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka

1 komentarz:

 1. Cześć, 18.08.2018 odwiedziłem ponownie ten park i pozwoliłem sobie wprowadzić drobne zmiany do posta, ponieważ zmieniła się nazwa parku oraz jego adresy internetowe. Filmiki z odwiedzin możecie znaleźć na kanale YouTube - https://www.youtube.com/c/NaLinietv

  OdpowiedzUsuń