sobota, 1 lipca 2017

Park Linowy 65 - Arturówek


      Kolejna większa akcja, do pokonania trzy parki w Łodzi. Dostałem zaproszenie od właściciela parku linowego Arturówek do przetestowania jego nowych inwestycji. Tym razem wspólnie z kolegami zaczęliśmy testy od głównego parku, a następnie zajechaliśmy do dwóch nowych. Ciekawi co nas spotkało? To zapraszam na liny. Info

Lokalizacja: Łódź
Województwo: łódzkie
Strona: parklinowyarturowek.pl
Facebook: Park Linowy Łódź
Ilość tras: 5
Ilość przeszkód: 59
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2010
GPS: 51° 49' 24'' N  19° 28' 31'' E
Tel: 797 469 001
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/78 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2946,75 zł

     Przyglądając się moim podróżą po parkach linowych, stwierdziłem, że jeszcze mnie nie było w centrum Polski. Obrałem sobie za cel Łódź. Szukając parku, który mógł bym odwiedzić, natrafiłem na dwa nowe, które zostały wybudowane w tym roku. Okazało się, że nowe parki należą do jednego właściciela, który posiada już park linowy Arturówek. Napisałem do niego o informacje, efektem było zaproszenie do przetestowania jego parków. Zebrałem kolegów i pojechaliśmy testować. Na początek zaczęliśmy od głównego parku, czyli Arturówek.
Aby się  pobawić trzeba w pierwszej kolejności zapłacić. Spójrzymy sobie na cennik, wygląda na schodkowy, za każdą trasę cenna jest wyższa o 5 zł (trasy od najniżej do najwyższej). Patrzę tutaj na bilety normalne, dzieci mają bilety ulgowe, czyli tańsze. Ja przyczepił bym się tylko do trasy tyrolkowej, która kosztuje 35 zł. Ale wszystko ratuje wspaniały karnet 10 przejść za 150 zł. Trasy, które możemy wybrać nie muszą być tylko z tego parku. Przy wykupieniu takiego karnetu koszt przejścia wynosi nas 15 zł. Ja otrzymałem możliwość poruszania się po parkach za darmo, za co bardzo dziękuję właścicielowi.


Park istnieje od 2000 roku i rozpoznaję w nim stary dobry typ budowy. Dla każdego coś miłego. Mamy tutaj trasy siatkowe dla najmłodszych od 1,5 roku. Co ciekawe ta trasa jest na wysokości 2 m, pozwala to najmłodszym od razu pracować nad zabawą na wysokościach. Dla malucha jest to wysoko i tym większa frajda. Trasa niska dla dzieci, które już chcą chodzić z asekuracją pod bacznym okiem rodzica. Trasę średnią jako większe wyzwanie i trasa wysoka, która jest sporym wyzwaniem. Na którą nie polecam wchodzić, jeśli jest to wasz pierwszy kontakt z parkiem linowym. Jeśli ktoś po wysokiej miałby jeszcze niedosyt to tyrolka dopełni satysfakcji. Drżące nogi i przyspieszone bicie serca gwarantowane nawet u stałych bywalców parku. Startujemy na wysokości 14 metrów, mając 5 zjazdów do pokonania, z czego 2 ponad 120 metrowe. Wrażenia murowane, dawka adrenaliny zapewniona.
Przeszkody mamy fantastyczne, trafiłem tutaj na: "Przeciąganie wiadra", "deskorolka", "przeskoki", "zjazd na orczyku", "poziome L" która nie jest prostą przeszkodą, "zjazd na warkoczu", "złośliwe belki", "złośliwe pętle" i wiele innych. Niektóre elementy pasowało by już wymienić. Poruszając ten temat, dowiedziałem się, że w przyszłym roku będą spore zmiany. Park będzie odnowiony i trasy się zmienią. W tym roku była spora inwestycja w dwa nowe parki, które powstały na terenie Łodzi. Parki nazywają się "Na Młynku" i "Stawy Jana", które jeszcze w dniu dzisiejszym chcemy przetestować. Bardzo się cieszę, że przyjechałem tutaj przed zmianami, bo za rok zobaczę już coś innego. Małą podpowiedzią dla właściciela jest, aby trasy dla dzieci były przygotowane w różnych żywych kolorach, to bardzo fajnie wygląda i cieszy oko.


Pierwszy park już za nami, bardzo fajnie się tu bawiliśmy. Niczego mi nie brakło, park jest bardzo dobrze zbilansowany, każdy coś tu znajdzie. A w przyszłości może być zaskoczony zmianami. Ja z chłopakami jedziemy dalej, aby testować kolejne parku tego samego właściciela.
A was zachęcam do pozostawienia komputerów czy komórek i wybrania się do parku na liny. W zgodzie z naturą. Do zobaczenia w Łodzi.
Trasa siatkowa

Przeszkód: 10
Cena: 15 zł / 3 przejścia 
Info: Wysokość 1.5-2 m
   dla dzieci od 1.5 roku

 1. Wejście po drabini
 2. Wisząca ścianka
 3. Most Birmański
 4. Piłki
 5. Dziury
 6. Slalom
 7. Iksy
 8. Makarony
 9. Pionowe pale
 10. Zjeżdżalnia

Trasa niska

Przeszkód: 9
Cena: 15 zł
Info: Wysokość 2-3 m
   Min. wzrost 100 cm
   Czas przejścia to ok. 20 min.

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Przeciąganie wiadra
 4. Most z sieci U
 5. Deskorolka
 6. Kłoda
 7. Most taśmowy + opony
 8. Obręcze
 9. Tyrolka

Trasa średnia

Przeszkód: 12
Cena: 25 zł
Info: Wysokość 4-5 m
   Min. wzrost 120 cm
   Czas przejścia to ok. 30 min.

 1. Wejście po palu
 2. Linki „V”
 3. Trawers po sieci
 4. Belki w V
 5. Przeskoki
 6. Tyrolka
 7. Platformy
 8. Zjazd na orczyku
 9. Poziome Iksy
 10. Makarony
 11. Tyrolka
 12. Zejście po pochylni

Trasa wysoka

Przeszkód: 17
Cena: 30 zł
Info: Wysokość 8-10 m
   Min. wzrost 140 cm
   Czas przejścia ok. 40-50 min.

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Most Birmański
 3. Strzemiona dwurzędowe
 4. Pionowe pale
 5. Trapezy zygzak
 6. Drabina
 7. Poziome L
 8. Tyrolka
 9. Zjazd na trapezie
 10. Mosty zwodzone
 11. Zjazd na warkoczu
 12. Sople
 13. Trawers po sieci
 14. Złośliwe belki
 15. Iksy
 16. Złośliwe pętle
 17. Zejście po palu

Trasa tyrolkowa

Przeszkód: 10
Cena: 35 zł
Info: Wysokość 10-15m

 1. Drabina Judasza
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka
 4. Most 2 linowy
 5. Tyrolka
 6. Wejście po drabinie
 7. Tyrolka
 8. Tyrolka
 9. Kłoda
 10. Zejście po drabince

1 komentarz: