niedziela, 10 lipca 2016

Tyrolka 01 - Wake Park Solina


      To nie jest park linowy, tylko największa tyrolka w Bieszczadach.
W poszukiwaniu zabawy na linach natrafiłem na Park Rozrywki, gdzie oprócz wielu atrakcji, mamy przejazd tyrolką nad Zatoką Drewnianą Jeziora Solińskiego. Mamy tutaj bardzo fajny i długi przejazd, jak tylko chcecie zobaczyć, to zapraszam.Info

Lokalizacja: Solina
Województwo: podkarpackie
Strona: solina-tyrolka.pl
Facebook: Tyrolka Solina
Ilość tras: 1
Ilość przeszkód: 6
Długość tras: 630
Rok otwarcia: 2010
GPS: 49° 23' 54'' N  22° 26' 38'' E
Tel: 604 537 73
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/61 Kwota wydana: 30 zł Łączna kwota: 2470 zł

     Na stronie Polskich Parków Linowych znalazłem park, w którym jest jedna trasa i dwie przeszkody. Zaciekawiło mnie to i przy okazji pobytu w Bieszczadach, odwiedziłem to miejsce. Okazuje się że jest to Rodziny Park Rozrywki i mamy tutaj dostępną tyrolkę.


 
Tyrolka zlokalizowana jest nad Zatoką Drewnianą Jeziora Solińskiego w pobliżu zapory. Zjazd odbywa się pomiędzy dwoma brzegami zalewu i gwarantuje duży zastrzyk adrenaliny. Długość przejazdu wynosi 300 metrów w jedną stronę i kolejne 330 metrów z powrotem. Liny są umieszczone na wysokości 20 metrów, a widok jest niesamowity, zwłaszcza przy powrocie jak widzimy tamę. A całość kosztuje nas tylko 30 zł (zajebiście).
Oprócz tyrolki mamy tutaj wyciąg do uprawiania sportów wodnych. Możemy pojeździć tutaj na Nartach Wodnych lub Desce Wodnej (Wakebordzie). Jeszcze tego nie próbowałem, muszę wpisać sobie to do grafika. Mamy tutaj również Quick Jump. Jest to zabawa polegająca na oddaniu swobodnego skoku z platformy zamontowanej na wysokości 14 metrów. Możemy również wypożyczyć kajak, czy rowerek wodny. Jak ktoś wybiera się na dłużej w Bieszczady to zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

Z minusów, które ja odczułem, to zachowanie ludzi w Solinie. Będąc na parku, czy to korzystając z parkingu lub kupując zwykły napój w pobliskiej Karczmie, czułem się jak petent w urzędzie (następny, proszę !!!). Wszyscy są tu ustawieni na klientów, których jest tutaj bardzo dużo. A może ja trafiłem na słaby dzień, bo klimat jest tu zajebisty. Mimo wszystko, jak będę w tych okolicach jeszcze raz, to na pewno jeszcze się przejadę tyrolką i może popływam.
A was zachęcam do aktywnego wypoczynku.


Tyrolka

Przeszkód 6
Cena: 30 zł 
Info: Długość zjazdów 630 m,
   wysokość 20 m,
   prędkość zjazdu do 60 km/h

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Tyrolka 300 m
 4. Wejście po drabinie
 5. Kładka
 6. Tyrolka 330 m

1 komentarz:

 1. Wake super sprawa muszę przyznać, jezioro przepiękne! Warto może uzupełnić ofertę o deski sup? Jest to świetna frajda dla każdego. Dla mnie deska do pływania sup jest znacznie lepsza niż kajaki, może dlatego, że to coś nowego.

  OdpowiedzUsuń