czwartek, 9 czerwca 2016

Park Linowy 47 - Park Jeroniki      Po sporych przejściach z dotarciem do Białegostoku, przybyliśmy do fantastycznego parku z charakterem. Park, w którym sporo się dzieje i zawsze jest tu miła atmosfera. Jeśli jeszcze nie byliście w Parku Jeroniki, to zapraszam - warto odwiedzić.


Info

Lokalizacja: Jeroniki - Białystok
Województwo: podlaskie
Strona: www.parkjeroniki.pl
Facebook: www.facebook.com
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 66
Długość tras: 505
Rok otwarcia: 2014
GPS: 53° 8' 60'' N  23° 1' 26'' E
Tel: 693 436 081
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/52 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2201 zł

     Dzień wcześniej znaleźliśmy sobie fajny camping, na którym mogliśmy przenocować i odpocząć. Aby do niego dojechać, musiałem odbić z 20 km od naszej trasy do Białystoku. Jakie było nasze zdziwienie jak dojechaliśmy do szczerego pola. Nic tam nie było. Postanowiliśmy poszukać czegoś w samym Białystoku. Sporo czasu straciliśmy na odbicie i powrót na wyznaczoną trasę. Jakieś niecałe 30 min drogi od Białystoku, już byliśmy zmęczeni i synek cały czas się darł, więc postanowiliśmy przenocować na dziko. Stanieliśmy przy trasie na parkingu dla tirów. To była najgorsza noc jaką przeżyłem. Staliśmy przy trasie szybkiego ruch i w nocy co chwile był dźwięk przejeżdżających tirów. A na dodatek ta noc była bardzo zimna, grzmiało i padało (koszmar).

Z rana jak już się mieliśmy zbierać to sprawdziłem o której otwarty jest park linowy "Fastpark". Okazało się, że są otwarci od godziny 16. Troszkę odległa godzina, zwłaszcza, że pogoda nie była zbyt piękna. Przedzwoniłem sobie do parku Jeroniki i okazało się, że mają grupę i park jest otwarty. Więc wybraliśmy się do tego parku.
Już jak tylko przyjechaliśmy zostaliśmy gorąco powitani przez właściciela parku. Kiedy się przedstawiłem i opowiedziałem czym się zajmuję hobbistycznie, właściciel udostępnił mi park do testów (dziękuję bardzo za tą możliwość).

Trasy tutaj są bardzo długie i posiadają sporo przeszkód. Na każdej trasie jest minim 20 przeszkód co daje nam dużą liczbę unikalnych przeszkód. Możemy trafić tutaj na sporo ciekawostek takich jak: Deskorolka, tunel, linoskoczek, przeskoki, drabina, dach z chwytami, ale najciekawsze wydała mi się pajęczyna. Gdzieś na zdjęciach widziałem, że był tam pająk, ale musiało być tam tyle dzieciaków, że pająk się zdenerwował i się wyprowadził, bo go nie spotkamy już na linach.Mamy tutaj sporo innych atrakcji takich jak mini golf, trampoliny, plac zabaw, boisko do siatki, miejsce na ognisko, hamaki. Możemy również zorganizować tutaj laser paintball, co mnie zdziwiło, bo takie zabawy to tylko widziałem na terenach zamkniętych, a nie w lesie (kiedyś muszę spróbować). Mamy tutaj również zabawki dla najmłodszych, syn z wielkim zapałem zabrał się do mini kosza, a potem bawił się różnymi zabawkami, jakie były dostępne dla maluchów (pół godziny spokoju). Na Facebooku znalazłem, że tutaj był nawet kręcony teledysk "DIZEL - Everybody Pomarańcze"Dowiedziałem się, że rok wcześniej był tutaj wielki incydent. Ktoś próbował podpalić park linowy, podobno latały koktajle Mołotowa. Na szczęście nie doszło do tragedii i nie zaczęły się palić drzewa. Spłonęły tylko domki na terenie parku. Trasy i drzewa zostały ocalone dzięki straży pożarnej. Sprawa w sądzie toczy się do tej pory. Nie sądziłem, że park może mieć wrogów i z takimi problemami musi się borykać właściciel.

Ale najważniejsze, że wszystko jest już w porządku i właściciel ma kolejne plany na przyszłość.
Jednym z pomysłów jest zrobienie trasy tyrolkowej, tylko większej, która będzie przechodzić przez cały plac. Drugim pomysłem jest dodatkowa tras dla najmłodszych, taka która jest na wysokości 1 metra, tak aby dzieciaki które się dopiero uczą chodzić miały łatwy start. A dodatkowo rodzic może im w tym pomagać. Słyszałem też o mini zoo, już tam latają po terenie króliki. Najważniejsze, żeby się rozwijać. Życzę jak największych sukcesów.

Ocena 5/5

Trasa dziecięca

Przeszkód 20
Cena: 20 zł 

 1. Pochylnia
 2. Beczka
 3. Kacza kładka
 4. Falochron
 5. Szachownica
 6. Obręcze
 7. Tyrolka
 8. Belki "V"
 9. Wąska Kładka
 10. Iksy
 11. Most z sieci
 12. Platformy
 13. Kłoda
 14. Pajęczyna
 15. Kładka "H"
 16. Deskorolka
 17. Tyrolka
 18. Most trzylinowy
 19. Dziury
 20. Zjeżdżalnia

Trasa średnia

Przeszkód 22
Cena: 30 zł 

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Linki "V"
 3. Pionowe pale
 4. Tunel
 5. Równoważnia
 6. Linoskoczek
 7. Makarony
 8. Skok Indiański
 9. Most trzylinowy
 10. Kładka
 11. Huśtawka
 12. Ścianka
 13. Obręcze i deski
 14. Tyrolka
 15. Trapezy
 16. Pionowe Liny
 17. Ruchoma kłoda
 18. Trapezy równoległe
 19. Trawers po sieci
 20. Most Birmański
 21. Tyrolka
 22. Zejście po drabinie

Trasa trudna

Przeszkód 23
Cena: 30 zł 

 1. Drabina
 2. Obrotowe trapezy
 3. Strzemiona
 4. Drabiny
 5. Tyczki
 6. Most Birmański zygzak
 7. Węzełki
 8. Firanki
 9. Złośliwe belki
 10. Pętle
 11. Korale
 12. Drabina
 13. Zjazd na warkoczu
 14. Wąska kładka
 15. Przeskoki
 16. Obijacze kostek
 17. Dach z chwytami
 18. Tyrolka
 19. Sople
 20. Przeciąganie beczki
 21. Podejście po palu
 22. Tyrolka
 23. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz