niedziela, 5 czerwca 2016

Park Linowy 42 - Gibon, Przasnysz


      Zaciekawiony dlaczego seria parków Gibon znad morza, posiada jeden park w centrum Polski, wybrałem się do miejscowości Przasnysz, aby dowiedzieć się więcej o tym parku. Ale mnie spotkała niespodzianka na miejscu! Spotkałem tam rodzinę, która  pasjonuje się tą kulturą i bardzo miło spędziłem ten chociaż i tak za krótki czas.


Info

Lokalizacja: Przasnysz
Województwo: mazowieckie
Strona: www.gibonparklinowy.pl
Facebook: www.facebook.com
Ilość tras: 6
Ilość przeszkód: 69
Długość tras: ~1300
Rok otwarcia: 2014
GPS: 53° 1' 35'' N  20° 54' 12'' E
Tel: 666 288 922
Mapa:
Ilość odwiedzin: 1/48 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2043 zł

Ciekawość przywiodła mnie do Przasnysza. Dobrze, że jechaliśmy kamperem, ponieważ mogłem zmienić plany i odbić trochę od przygotowanego planu. Podjechałem pod park linowy i zobaczyłem wjazd na prywatną posesję z wąskim wjazdem.Obawiając się wycofywania, nie wjechaliśmy, tylko zaczęliśmy szukać jakiegoś miejsca, aby zaparkować i przenocować. W samej miejscowości trudno o parking dla kampera. Pozostała nam stacja benzynowa. Podjechałem, zatankowałem i zapytałem czy możemy na parkingu przenocować. Coś mnie natchnęło i powiedziałem po co tutaj przyjechałem, a właściciel stacji, powiedział mi, żebym przedzwonił do właściciela parku linowego Gibon i poprosił o zaparkowanie u niego na placu. Za domem, którego widziałem, jest spory parking i z rana można od razu rozpocząć zabawę na parku. Jak mi podpowiedziano tak zrobiłem. Od razu zostałem zaproszony, abym podjechał na park linowy.Po przyjeździe okazało się, że jest tam spory plac, na którym można się zatrzymać. Spotkałem się z właścicielami, przedstawiając się i opisując czym się zajmuję hobbistycznie. Od razu jeszcze tego dnia dostałem możliwość skorzystania z wszystkich tras tego parku.


W pierwszej kolejności chciałem się dowiedzieć dlaczego Gibon. Okazuje się, że był robiony przez Dariusza Fuję, który stworzył całą serię parków Gibon nad morzem. Właścicielom spodobała się ta nazwa i chcieli, aby ich park też się tak nazywał.


Ta rodzina bardzo mi się spodobała. Po dłuższej rozmowie wyszło, że są fanami tego typu rozrywki dlatego stworzyli swój park linowy, aby robić to, co się lubi. Tutaj wszystko jest robione pod klienta, a nie pod pieniądze. Widać to po cenniku i sporej ilości promocji.

Trasa Różowa - 10 zł (można chodzić cały dzień)
Trasa Żółta - 10 zł
Trasa Pomarańczowa - 15 zł
Trasa Zielona - 15 zł
Trasa Czerwona - 20 zł
Trasa Fioletowa - 10 zł

Dla ambitnych mamy rabaty na dwie trasy:

Trasa Różowa + Trasa Żółta - 15 zł
Trasa Żółta + Trasa Pomarańczowa - 20 zł
Trasa Żółta + Trasa Zielona - 20 zł
Trasa Pomarańczowa + Trasa Zielona - 25 zł
Trasa Zielona + Trasa Czerwona - 30 zł

Dla stałych klientów mamy tutaj karnety 5, 10 lub 15 przejść wybranej trasy. A dowiedziałem się, że stałych klientów jest sporo, nawet z Warszawy. Brakuje mi takiej opcji u mnie w Krakowie. Chodziłbym jak na siłownię.


Spotkałem tutaj syna właścicieli Bartka który ma 12 lat i jest on wybitnym geniuszem i rekordzistą w poruszaniu się na linach. Na trasie pomarańczowej jego rekord to  2 min. i 55 sek. a na trasie zielonej 3 min. 45 sek. Na tych dwóch trasach pokazał mi jak się chodzi. Było to niesamowite doświadczenie. Chłopak codziennie jest na drzewach i tylko mogę mu pozazdrościć. Nawet podebrałem kilka technik od niego jak można się poruszać po niektórych przeszkodach. Potem dostałem informację, że chłopak w końcu spotkał kogoś kto nadąża za nim (miło się słyszy coś takiego). Nawet dyplom dostałem.


Co do tras i przeszkód to są one o dobrze zróżnicowanym stopniu trudności. Uwielbiam wejścia po siatce zamiast po drabinie, którą można tutaj spotkać na trasie czerwonej. Powoduje to, że można już na pierwszym etapie klienta przenieść na lżejszą trasę niż w połowie go ściągać. To jest taki chrzest bojowy. Mamy tam kilka rozwiązać, że nie mamy liny asekuracyjnej tylko podpinamy się do bloczka i mamy dodatkowej liny która nam przeszkadza w pokonaniu przeszkód. Brakuje mi tutaj unikatu jakiegoś, trzeba wymyślić coś swojego i w przyszłości wdrożyć swój pomysł. Trasa żółta jest na bardzo dobrej wysokości, dla tych dzieci które już nie chcą chodzić po trasie siatkowej a pierwszy raz chcą się przepinać. Rodzic może chodzić przy dziecku i pomagać mu w jego wyzwaniach. Trochę  rozczarowała mnie tyrolka, jest za krótka, brakuje tam jeszcze jednego zjazdu. Ale myślę, że w przyszłości coś tu jeszcze będzie. Bo park się rozwija.Bardzo miła i wspaniała rodzina prowadzi taki interes. Mogliśmy się podpiąć do prądu i skorzystać z wody, aby uzupełnić zbiornik w kamperze. Szkoda, że tak krótko tutaj byłem i musiałem jechać w dalszą drogę. Na pewno sporo usłyszałbym ciekawych historii. Nazajutrz jeszcze raz przeszedłem się z chłopakiem po trasie i nawet mój synek pochodził sobie po trasie siatkowej.


Bardzo dziękujemy za gościnę i pozdrawiamy, a moja ocena to 5.

Ocena 5/5

[Zdjęcia i mapki zostały użyte za zgodą właścicieli i zostały pobrane ze strony  http://www.gibonparklinowy.pl/]

Trasa różowa

Przeszkód: 8
Cena: 10 zł 
Info: Dostępna od 3 lat.

 1. Wejście
 2. U - linki
 3. Dziury
 4. Frędzle z kładką
 5. Kłoda
 6. U - siatka
 7. V - belki
 8. Zjeżdżalnia


Trasa żółta

Przeszkód: 12
Cena: 10 zł 
Info: Wymagany wzrost to min. 110 cm

 1. Pochylnia z okrąglakami
 2. Kładka szachownica
 3. Zjazd na talerzu
 4. U - hamaki
 5. V - belki
 6. Trapezy skośne
 7. Tyrolka
 8. Kładka z łapkami
 9. H - małe
 10. V - linki
 11. U - siatka gruba
 12. Tyrolka


Trasa pomarańczowa

Przeszkód: 13
Cena: 15 zł 
Info: Wymagany wzrost to min. 115 cm

 1. Pal buszmena
 2. Opony zimowe
 3. Złośliwe belki
 4. Przeciąganie beczki
 5. Kładka z łapkami
 6. Zjazd na bojce
 7. V-belki z linkami
 8. Most zwodzony
 9. Tunel
 10. Małe H
 11. Tyrolka
 12. Tyrolka
 13. Tyrolka


Trasa zielona

Przeszkód: 14
Cena: 15 zł 
Info: Wymagany wzrost to min. 120 cm

 1. Ścianka
 2. Zygzakowate belki
 3. Platformy
 4. Belki i frędzle
 5. Przeciąganie huśtawki
 6. Tyrolka
 7. Falochron
 8. Most birmański
 9. Deskorolka
 10. Most zwodzony poprzeczny
 11. U - siatka
 12. L - odwrócone
 13. Tyrolka
 14. Zejście dyby


Trasa czerwona

Przeszkód: 15
Cena: 20 zł 
Info: Wymagany wzrost to min. 150 cm

 1. Sieć
 2. Wirujące łopatki
 3. Trapezy
 4. Rozrywające linki
 5. X-sy obrotowe
 6. Strzemiona równoległe
 7. Sieć
 8. Zjazd na pasku
 9. Tyrolka
 10. Sieć U odcinkowa
 11. Wiszące krzyże
 12. Drabina na poziomo
 13. Tyrolka
 14. Sople
 15. Drabina okrętowa


Trasa fioletowa

Przeszkód: 5
Cena: 10 zł 
Info: Wymagany wzrost to min. 150 cm

 1. Drabina speleo
 2. Tyrolka
 3. Pal buszmena
 4. Tyrolka
 5. Pal buszmena


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz