środa, 22 sierpnia 2018

Park Linowy 87 - Termalny Park Linowy


     Termy, Zamek, przeprawa przez Wartę i park linowy, a może w odwrotnej kolejności. Witam was w Uniejowie gdzie mamy okazję testować kolejny park. Można tu miło spędzić czas, szkoda że dzień jest tak krótki. Ciekawi co tu odkryliśmy, to zapraszam do czytania.Info

Lokalizacja: Uniejów
Województwo: łódzkie
Strona: www.parklinowy-uniejow.pl
Facebook: Termalny Park Linowy Uniejów
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 43
Długość tras: 688
Rok otwarcia: 2017
GPS: 51° 58' 24'' N  18° 47' 23'' E
Tel: 516 797 555
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/105 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3209,75 zł


     Drugi dzień naszej wycieczki kamperem. Nasza podróż trwała 4 godz aby dojechać z Gliwic do Uniejowa gdzie chcemy odwiedzić Termalny Park Linowy. Jak wcześniej wspominałem, pierwszy dzień jazdy kamperem jest trochę straszny. W normalnym samochodzie mamy ciszę i spokój, a w kamperze cały czas wydaje nam się że coś cię rozpada. Słyszymy poruszające się łóżko, sztućce w szufladzie się trzaskając, szampon w toalecie lata z jednej strony na drugą i sporo innych dźwięków. Należy przyzwyczajać się do tego że jedziemy z całym mieszkaniem. Pierwszy dzień jazdy był dość stresujący, trzeba po prostu przywyknąć do tych dźwięków. Bardzo pomagają słuchawki na uszy i dobry audiobook. Mimo wszystkiego dojechaliśmy do Uniejowa i nic się nie stało.
     Jesteśmy w parku i możemy zacząć zabawę, a przy okazji testowanie. Jest to nowy park, w zeszłym roku zbudowany, więc działa dopiero drugi sezon. Park udostępnia nam cztery trasy, dwie dla starszych, trasę zjazdową przez Wartę oraz siatkową dla najmłodszych. Oczywiście w pierwszej kolejności zabraliśmy się za trasę siatkową, Maksio już się nie mógł doczekać, aż będzie w niej latał, zwłaszcza że byliśmy godzinę przed czasem kiedy to jeszcze park był zamknięty. Od razu rozpoznałem, że park był budowany przez firmę Project Outdoor Polska, oni specjalizują się w trasach siatkowych, które są genialne. Więc nasz syn nie chciał opuszczać trasy siatkowej, zwłaszcza jak sobie znalazł kolegów.


    Ja między czasie przeszedłem szkolenie i mogłem zabrać się za testy tras dla starszych. Jest tu dość nietypowo, ponieważ park jest postawiony na palach, w śród drzew.  Mamy dwie trasy o długości 203 metry z 14 przeszkodami. Trasa łatwiejsza jest na wysokości 3 metrów a druga nad nią, na wysokości 6 metrów. Ta druga nie jest łatwa, więc trzeba uważać z nią, jeśli jesteś pierwszy raz w parku nie chojrakuj, tutaj cię nie ściągną (Oczywiście żartuję). Mamy tutaj asekurację ciągła i musisz dotrzeć do końca, aby się wypiąć. A wszystko zaczyna się od 10 metrowej wieży startowej na której jest jeszcze ścianka wspinaczkowa. 
     Sporo ciekawych przeszkód tutaj możemy spotkać. Pierwsza która rzuca się w oczy to Kładka O/X sprawia ona wiele problemów. Natrafimy tutaj na Taśmociąg, Stół piknikowy, Beczki, Figury geometryczne, czy Rowerek. Największym problemem jest Tratwa, trzeba sporo siły włożyć, aby to pokonać. Kolejnym utrudnieniem są trapezy równolegle połączone ze strzemionami. Po zmaganiach czas na przyjemności, jest tutaj również trasa zjazdowa, która wisi nad rzeką Wartą. Bardzo przyjemny przejazd, polecam. Park udostępnia skok wahadłowy o wysokości 9 metrów, niestety nie miałem okazji go przetestować, mechanizm wyciągający był w serwisie. Dla mnie ogromna strata.Po całym dniu aktywnego wypoczynku, trzeba było się wymoczyć. Oczywiście kilka kroków od parku mamy cały kompleks termalno-basenowy. Skorzystaliśmy, aby spędzić trochę czasu w wodzie. Było bardzo przyjemnie, czas nam bardzo szybko zleciał, byliśmy tam nie całe 3 godz. Najbardziej przypadł mi basen ze sporym zasoleniem oraz sauna z aromaterapią. Na dłużej nie mogliśmy sobie pozwolić, jeszcze długa droga przed nami.

Następny przystanek Piła, to do zobaczenia.


Mini Park

Przeszkód: 11
Cena: 15 zł
Info: Wysokość: 1,5 m
   Wiek: 3-13 lat
   Długość: 82 min

 1. Wejście po schodach
 2. Skrzynie ze skarbami
 3. Nietoperze
 4. Pajęczyna
 5. Kacze łapy
 6. Nogi strusia
 7. Biedronki
 8. Krokodyl (Most)
 9. Lwie obręcze
 10. Dziury
 11. Zjeżdżalnia


Trasa zielona

Przeszkód: 14
Cena: 25 zł
Info: Wysokość: 3 m
   Długość: 203 m

 1. Kładka O/X
 2. Drabiny
 3. Podest i Kiwajka
 4. Taśmociąg
 5. Beczki
 6. Slag line
 7. Zjazd na talerzyku
 8. Linki „V”
 9. Iksy
 10. Rower
 11. Ścianka
 12. Mosty zwodzone
 13. Platformy
 14. Tyrolka


Trasa niebieska

Przeszkód: 14
Cena: 28 zł
Info: Wysokość: 6 m
   Długość: 203 m

 1. Zyg zag
 2. Szczudła
 3. Kładka H
 4. Belki w V
 5. Stół piknikowy
 6. Drabiny + Tyczki
 7. Tyrolka - Bojka
 8. Klepsydra
 9. Pionowe pale
 10. Tratwa
 11. Figury geometryczne
 12. Trapezy
 13. Trapezy równoległe + Strzemiona
 14. Tyrolka


Trasa zjazdowa

Przeszkód: 4
Cena: 25 zł
Info: Wysokość: 6 m

 1. Tyrolka przez Wartę
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka przez Wartę
 4. Tyrolka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz