poniedziałek, 13 lipca 2015

Park Linowy 25 - Gibon, Rewal


     Wybór naszych wakacji był podejmowany na podstawie tego parku. Wygrałem darmowe wejście tutaj i wszelkie plany związane z parkami były planowane w oparciu o ten park. Nie przewidywałem, że będzie to najlepszy park nad morzem. Szokiem była dla mnie ostatnia przeszkoda na jaką trafiłem, nie wiedziałem co mam robić. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, to zapraszam.Info

Lokalizacja: Rewal
Województwo: zachodniopomorskie
Strona: www.gibonpark.pl
Ilość tras: 9
Ilość przeszkód: 129
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2014
GPS: 54° 5' 2'' N    15° 2' 1'' E
Tel:  608 400 727 
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/28 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 1228 zł

     Nadszedł czas, trafiłem do parku Gibon w Rewalu, do którego wygrałem darmowe wejście na Facebooku. Z tablicy informacyjnej dowiedziałem się, że park w tym roku został rozszerzony o 4 dodatkowe trasy. Bezpieczeństwo przede wszystkim, z tego co się dowiedziałem, przez trasę szkoleniową każdy musi przejść, nieważne czy był wczoraj w tym parku i tak musi iść jeszcze raz. Miałem możliwość chodzenia po wszystkich trasach, a w tym parku repertuar jest naprawdę niesamowity, aż 9 dostępnych tras o łącznej liczbie 129 przeszkód.

 
W pierwszej kolejności chciałem wybrać się na “Trasę zieloną” lecz za dużo klientów było na tej trasie i kolejka do niej była również długa. Więc na początek wybrałem “Trasę Brązową” i “Trasę Czerwoną”, były to spokojne trasy, które nie sprawiały mi żadnego problemu. Kolejną trasą była “Trasa Niebieska” która zawiera trudniejsze wyzwania do pokonania takie jak “Pniaki”, czy “Rozrywające linki”. Kolejną trasą była “Trasa Szara” która byłą tylko trasą zjazdowa, nie lubię tyrolek lecz tutaj było to miłe doświadczenie i odpoczynek po 3 trasach. Na koniec została mi “Trasa Fioletowa”, gdzie już na początku pierwsza przeszkoda wprawiła mnie w zaskoczenie (Węzły) bardzo trudna przeszkoda, która weryfikuje umiejętności klienta, z tej samej platformy możemy zacząć “Trasę Szarą”. Następną trudną przeszkodą były “Opony” i sporo innych przeszkód, lecz to co zobaczyłem na końcu trasy, przebiło wszystko, co do tej pory widziałem. Na wysokości około 12 metrów była umieszczona zjeżdżalnia, która kończyła trasę. Niesamowite wrażenie jak się na nią wsiada i nie wie się co dalej zrobić, wcześniej doczepiamy się do mechanizmu który nas powoli opuszcza w dół po zjeździe ze zjeżdżalni. Jest to wisienka na torcie całego tego parku i wielkie gratulacje za pomysłowość Panu Dariuszowi, który jest właścicielem i twórcą parku.Na całym parku jest tyle niesamowitych przeszkód (Tunel, Zjazd na sankach, Hamak, Spacer po linach X, Opony, Węzły, Rowerek, Deskorolka, Walec, Skok - zjeżdżalnia), że nie zauważyłem żadnych powtarzających się elementów.
 Normalnie za 5 tras powinienem zapłacić 120 zł, ale dowiedziałem się, że przy zakupie ponad czterech tras, można liczyć na rabat, a zwłaszcza jak się przychodzi rodziną lub małą grupą, jest to naprawdę fajną promocja. Normalnie trasy nie przekraczają 25 zł, bardzo dobra informacja, a dla dzieci mamy możliwość przejścia dwukrotnego “Trasy Żółtej” za 5 zł. Brak opcji “All Inclusive"przy tylu trasach mógłby być małym minusem, ale jest to rekompensowane rabatem. Muszę zmienić ocenianie, bo ocena 5 to za mało dla tego parku.

Ocena: 6/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz