niedziela, 4 czerwca 2017

Xtreme Park - Pierwszy konkurs


      Park z magnetycznym przyciąganiem! Trafiam tutaj już trzeci raz. Tym razem za sprawą moich czytelników. Poproszono mnie abym nagrał filmik z tego parku. Przy okazji nawiązałem ciekawą relację z właścicielami parku i jest możliwość zgarnąć darmowe wejście do parku. Na końcu recenzji są szczegóły konkursu.Info

Lokalizacja: Grabówki
Województwo: małopolskie
Strona: www.xtremepark.pl
Facebook: Park Linowy Xtreme Park Wieliczka - Grabówki
Ilość tras: 2
Ilość przeszkód: 35
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2013
GPS: 49° 58' 43'' N    20° 2' 6'' E
Tel: 600 309 509
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 3/73 Kwota wydana: 40 zł Łączna kwota: 2785,75 zł

     Kolejny raz daję się nakłonić większości moich czytelników i jadę do wskazanego przez nich parku. Tym razem moja podróż jest niedaleka, park jest niespełna 10 km od centrum Krakowa, na terenie Wieliczka – Grabówki Park. Jest to miejsce zapewniające niepowtarzalny relaks na łonie natury. Są to moje trzecie odwiedziny w tym parku, tym razem z relacją wideo. Po rozmowie z właścicielami coraz bardziej przekonuje się do tego parku.Atrakcje


Park zapewnia nam 2 trasy (niską i wysoką) ale o tym później. Xtreme Park to nie tylko atrakcje na wysokościach. Na terenie Parku czekają boiska do gry w kosza, siatkę, korty tenisowe oraz plac zabaw dla najmłodszych. Teren Parku to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek, wypad ze znajomymi czy romantyczny spacer. Dodatkowo możemy tutaj wypożyczyć rowerek 4-kołowy, karabinek ASG, czy ług sportowy.Cena


Cennik uważam że jest bardzo przystępny za trasę niską zapłacimy 15 zł, a za wysoką wysoką 25 zł. Jeśli mamy obawy, możemy wybrać opcję przejścia z instruktorem, co nas kosztuje tylko 5 zł więcej. Dodatkowo mamy wiele rodzajów pakietów rodzinnych. A dla tych co mają urodziny, po okazaniu dokumentu tożsamości, mają możliwość wejść na wybraną trasę za 1 zł.

Przeszkody


Zobaczmy, co nas tu czeka. Mamy tutaj sporo przeszkód, których nie znam nazw. Trafiłem na pionowe deski w formie schodków, ławeczki, przepaść (moja ulubiona przeszkoda) niektórym sprawia wielki problem, krok nie większy niż przez kałuże, tylko stojąc na wysokości 10 metrów zaczyna się wewnętrzna walka, mimo że jesteśmy zabezpieczeni.  Drabinki, długa kładka - wygląda to jak byśmy byli gdzieś w Tybecie. Kładka z pionowymi linkami tylko po jednej stronie, bardzo przyjemnie się po niej chodzi.

Rozwój


O czym lubię najbardziej rozmawiać, czyli zmiany. Rozmawiając z właścicielem, dowiedziałem się, że park się rozrośnie. Planowana jest jeszcze jedna trasa - albo to będzie trasa do metra wysokości z przepinaniem lub trasa siatkowa, tam najmłodsi  nie muszą posiadać uprzęży. Kiedy są przyjmowane grupy, to na parku robi się tłoczno i trzeba temu zaradzić. Czekam z niecierpliwością na taką zmianę i chętnie ją dla was nagram.

Minusy


Dla mnie minusem jest bloczek, chociaż po rozmowie z właścicielem troszkę mniej mi przeszkadza ten sprzęt. Jak pisałem wcześniej, bloczek jest przenoszony z przeszkody na przeszkody i może nam wypaść (tutaj zapewniono mnie, że nie jest to problem i instruktorzy dostarczają taki bloczek klientowi). Z drugiej strony bloczek zapewnia dłuższe życie karabinkom, ponieważ nie są przecierane na linie asekuracyjnej. Dodatkowo bloczek wymusza na nas spokojniejsze przechodzenie przez przeszkody, ponieważ zawsze muszę wpiąć się do zabezpieczenia przy platformie i przenieść bloczek na kolejną przeszkodę. Nie potrafimy się przepinać szybko z przeszkody na przeszkodę, co powoduje bardziej bezpieczną zabawę.  Zauważyłem, że przeszkoda typu pionowa belka, często się powtarza, można by było przy renowacji zmienić jedną taką przeszkodę na np. "Opony". Co wy na to? 


Ekipa 


Mamy tutaj dużą grupę instruktorów przy tylko dwóch trasach. Dają oni cenne wskazówki co do pokonywania przeszkód. Jak wspominałem wcześniej, jest tu możliwość przejścia z instruktorem, gdzie tylko 5 zł więcej do biletu. Tutaj jest zatrudnionych czternastu instruktorów, oczywiście nie wszyscy pracują w jednym czasie (pracują na zmianę). Widać, że dba się tu o bezpieczeństwo. Oni są wszędzie i zawsze cię obserwują. Dzięki wam za fajną i bezpieczną zabawę.


Podsumowanie


Poprzednim razem dość krytycznie oceniłem ten park. Byłem wtedy jeszcze żądny przygód i niecierpliwy, natrafiłem na kolejkę z dużą grupą osób. Teraz staram się przyjrzeć parkowi dokładniej i  dowiedzieć się jak on funkcjonuje. Oceniam go również pod kontem rodzin, a nie tylko narwanego poszukiwacza przygód. Park zyskał w moich oczach sporo plusów, zwłaszcza, że jest bezpieczny i można się tu dobrze bawić. Dodatkowo zdobyłem dyplom dla dzielnego wspinacza ;-)


Konkurs


Po rozmowie z właścicielem, mamy dla was do rozdania 5 darmowych wejściówek na wybraną trasę na terenie Parku Linowego Xtreme Park. Zasady konkursu są dostępne na stronie KONKURS Xtreme na linie .


Ocena 4/5Trasa Niska

Przeszkód 14
Cena: 15 zł
Info: Wzrost 120-160 cm

 1. Wejście po drabinie
 2. Pionowe liny
 3. Kładka w V
 4. Most 2 linowy
 5. Wejście po drabinie
 6. Pionowe deski w formie schodków
 7. Kładka wąska
 8. Kładka
 9. Trapezy równoległe
 10. Połowiczna kładka
 11. Pionowe pale
 12. Drabiny
 13. Tyrolka
 14. Zejście po drabince

Trasa Wysoka

Przeszkód 20
Cena: 25 zł
Info: Wzrost powyżej 160 cm

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Przepaść
 4. Pionowe deski
 5. Trapezy
 6. Kładka z belek
 7. Trapezy z desek
 8. Ławeczki
 9. Złośliwe belki
 10. Trapezy zygzak
 11. Trapezy równoległe
 12. Wejście po drabinie
 13. Tyrolka
 14. Drabiny
 15. Trapezy
 16. Kładka
 17. Iksy
 18. Most 2 linowy
 19. Pionowe liny w formie schodków
 20. Tyrolka
 21. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz