sobota, 10 czerwca 2017

Krakowski Park Linowy - Nowe inwestycje


      Doszły mnie pogłoski, że park, który jest niedaleko mnie poczynił nowe inwestycje. Powstała tam nowa trasa i nie tylko, a plany rozbudowy były inne - ciekawe co w trawie piszczy. Sami zobaczcie.Info

Lokalizacja: Kraków
Województwo: małopolskie
Strona: www.krakowskiparklinowy.pl
Facebook: Krakowski Park Linowy
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 45
Długość tras: 694
Rok otwarcia: 2007
GPS: 50° 2' 11'' N  19° 52' 53'' E
Tel: 514256647
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 5/74 Kwota wydana: 15 zł Łączna kwota: 2800,75 zł

     Na Facebooku dostałem cynk, że w Krakowskim Parku Linowym powstała nowa trasa, a inwestycje miały być przeznaczone na budowę budki z jedzeniem. Jest sobota 10 czerwca, w dniu dzisiejszym jest organizowany "Noc adrenaliny" w tym parku i chciałem obejrzeć park jeszcze za dnia, zanim skoczę na liny w ciemnościach. Po przybyciu już na wejściu widać zmiany, pojawiła się ścianka wspinaczkowa, która służy jako wejście na nową trasę, oraz przez cały plac jest przeciągnięta tyrolka.
Nowa trasa już od samego rana jest oblegana przez najmłodszych gości. Postanowiłem przejść się trasą wysoką, ponieważ na niej też się coś zmieniło. Na samym końcu, została usunięta przeszkoda "Zjeżdżalnie", a zamiast niej powstały dwie przeszkody "Przeciąganie beczki" i "Zejście po palu".Jak tylko się zmniejszył ruch na trasie średniej, mogłem zacząć ją testować. Jak już wspominałem, zaczynamy od ścianki wspinaczkowej, a potem jest coraz ciekawiej. Przeszkody zostały tak dobrane, aby nie powtarzały się z trasą wysoką (świetne rozwiązanie). Możemy tutaj zobaczyć "Obręcze", "Linoskoczek", "Pajęczynę", a także "Sanki". A ja myślałem, że sanki się używa tylko w sezonie zimowym.

Już z daleka widać, kto robił nową trasę.


Ok, my tu o przeszkodach, a inwestycja dotyczyła tak naprawdę budki z jedzeniem. W parku był zawsze problem z tym. Można się fajnie bawić, lecz przychodzi taki czas, że każdy by coś zjadł i trzeba było zamawiać pizzę. Teraz będzie dostępna budka z jedzeniem na miejscu. Będziemy mogli zjeść przepyszne kiełbaski i nie tylko. Właściciel stara się o koncesję na alkohol, więc również można będzie odpocząć na nowej plaży przy piwku. Budka ma się nazywać "Karmnik". A nowa trasa to tylko dodatek. Byłbym zapomniał - inwestycja objęła jeszcze nowe molo nad stawem, gdzie zostaną przeniesione łódki i kule wodne. Teraz będzie to widowiskowa zabawa.

Bardzo mnie cieszy takie podejście do biznesu i życzę właścicielowi jak największych sukcesów. A was drodzy czytelnicy zapraszam do parku na liny. Następnym razem będziecie mieć nocną relację z tego parku, miłej zabawy.

Ocena 5/5


Trasa wysoka

Przeszkód: 23
Wysokość: 5 - 9 metrów
Cena: 30 zł

 1. Drabina
 2. Kładka
 3. Most Birmański
 4. Kładka
 5. Most dwulinowy
 6. Most Birmański
 7. Beczka
 8. Trapezy równoległe
 9. Trapezy
 10. Tyrolka
 11. Makarony
 12. Strzemiona
 13. Kładka H
 14. Opony
 15. Most trzylinowy
 16. Platformy
 17. Tyrolka
 18. Kładka
 19. Siatka U
 20. Trawers po siatce
 21. Kładka
 22. Przeciąganie beczki
 23. Zejście po palu

Trasa średnia

Przeszkód: 12
Cena: 20 zł
 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Obręcze i pale
 3. Falochron
 4. Linoskoczek
 5. Belki w V
 6. Pajęczyna
 7. Sanki
 8. Tyrolka
 9. Pionowe pale
 10. Wejście po drabinie
 11. Tyrolka
 12. Zejście po palu

Tyrolka duża

Przeszkód: 5
Wysokość: 10 metrów
Cena: 20zł
 1. Wejście po drabince
 2. Tyrolka
 3. Skok Indiański
 4. Tyrolka
 5. Drabina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz