sobota, 1 kwietnia 2017

Park Linowy 61 - Park Linowy Ursus


      Nareszcie, zrobiło się ciepło i parki linowe zaczynają się otwierać. Tym razem zaczynam od Warszawy, a na celownik wziąłem sobie fajny park Ursus. Tutaj widać, że wszystko jest robione pod najmłodszych, co można zauważyć po klientach. Wszystko jest bajecznie kolorowe. Tylko jeszcze matka natura się odrodzi i wszytko będzie tu przepiękne.Info

Lokalizacja: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Strona: www.park-linowy-ursus.pl
Facebook: Park Linowy Ursus
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 35
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2013
GPS: 52° 11' 12'' N  20° 53' 26'' E
Tel: 501 051 074
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/70 Kwota wydana: 45 zł Łączna kwota: 2605,75 zł

     Akurat byłem w Warszawie na szkoleniu 2 dniowym (czwartek, piątek). Postanowiłemskorzystać z okazji, aby troszkę się rozerwać i pobawić. Sobota to 1 kwietnia zaczynają otwierać się parki linowe nie mogłem przepuścić takiej możliwości. W Warszawie byłem już na dwóch parkach High-Position i Park Linowy Warszawa , tym razem udałem się do dzielnicy Ursus około 12 km od Centrum. Właśnie otwierał się Park linowy Ursus.

Cena bardzo fajna i przystępna, za trzy trasy zapłaciłem 45 zł. W ramach rozpoczęcia sezonu, w tej cenie można było chodzić bez limitu przejść na wykupione trasy, co pozwoliło mi wykonać nagrania i kilka zdjęć.
Cennik wygląda tak:

Trasa nr 1 - 20 zł
Trasa nr 1+2 - 25 zł
Trasa nr 1+2+3 - 45 zł

Jak widać mamy tutaj trzy trasy, dwie na wysokości 1,5 m i wyższa umieszczona na wysokości 5 m.
Pierwsza trasa jest bardzo kolorowa i najbardziej mi się spodobała. Mamy tutaj falochrony w kształcie kredek, które wyglądają fantastycznie. Trasę możemy przejść na dwa razy ponieważ mamy 2 różne odnogi, które zmieniają scenariusz chodzenia. Możemy skorzystać z pięknych kolorowych kładek, wymagający zjazd na trapezie, trudną ruchomą belkę, zabawny zjazd w beczce, oraz możemy natknąć się na deskorolkę, a to tylko pierwsza trasa. Druga posiada inne przeszkody, które wymagają silnych rąk, mamy tutaj złośliwe belki, zjazd na orczyku, linowe drabinki i trawers po sieci. Na koniec zostawiłem sobie najwyższą trasę, która będzie wkrótce dokańczana, już nie była tak kolorowa jak pozostałe, ale ma się to zmienić w najbliższym czasie. Na górze nie było trudno, bardziej mają tu odgrywać emocje, lęku wysokości. Z lepszych przeszkód to Iksy i Most Birmański. Dostałem informację o rozszerzeniu tej trasy na kolejne dwa drzewa i przeszkodę niespodziankę, którą właściciel nie chciał zdradzić. Mówił, że będzie to przeszkoda unikalna i jak powstanie to prześle do mnie zdjęcie, abym je umieścił na stronie.Budową parku zajmuje się właściciel i to on wymyśla przeszkody. Korzysta z sugestii klientów i je realizuje. Kiedy testowałem park, gość podsunął kolejny pomysł na przeszkodę, który można szybko zrealizować. Zamiast deskorolki, możemy mieć deskę snowboardową.

Tutaj wszystko jest robione dla dzieci, co da się odczuć. Dzieciaki po przebytej trasie dostają odznaki w formie naklejek, które bardzo lubią i często się okazuje, że wracają tylko po to, aby zdobyć kolejne odznaki. Gdy są jakieś święta, lub większe imprezy, możemy tutaj dostać coś słodkiego po skończonej zabawie. Właściciel zawsze czymś zaskoczy.

Usłyszałem bardzo fajną historyjkę o niejadku. Około czerwca pojawił się tutaj chłopczyk, który pokonał bez żadnego trudu dwie trasy nie mógł wejść na trzecią, ponieważ jego wzrost nie był wystarczający, aby sięgnąć lin na trzeciej trasie. Właściciel zasugerował mu, aby przez wakacje jadł same zupy i warzywa, to urośnie na tyle, że we wrześniu będzie mógł wejść na najwyższą trasę. Kiedy nadszedł wrzesień, ten chłopiec powrócił do parku i był już na tyle wysoki, że mógł już chodzić po najwyższej trasie. Okazało się, że chłopiec tak bardzo sobie wziął tą uwagę do serca, że przez całe wakacje jadł tylko zupy i warzywa, co się opłaciło. A właściciel otrzymał od Matki chłopca całe pudło pączków w podziękowaniu za to, że synek tak się zmienił jedną sugestią. Jaki z tego płynie morał? Jedz zupy, będziesz wielki.


Dodatkowo można organizować tutaj urodziny, co jest całkiem fajnym pomysłem. W ramach takich imprez urodzinowych organizowane są ciekawe konkurencję. Jedną z nich jest przejście trasy z kubkiem wody, gdzie nie możemy niczego rozlać. Innym zadaniem będzie chodzenie w parach i pomaganie sobie nawzajem, oraz wiele innych zabaw. Zamawiając sobie takie urodziny, możemy rozesłać urodzinowe zaproszenia przygotowane przez park.Oprócz parku jest tutaj sporo innych atrakcji. Tusz obok mamy siłownie na wolnym powietrzu, boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej, kort tenisowy i Stadion RKS Ursus. To miejsce jest mocno związane ze sportem i widać tutaj spore inwestycje. Drobnym minusem jaki tu spotkałem są  nisko latające samoloty. Niedaleko jest lotnisko Chopina, samoloty podchodzące do lądowania powodując duży hałas. Na początku był to fajnym efektem, jak co chwilę widziałem przelatujący samolot, po czterech godzinach zabawy, trochę już mnie to zmęczyło. Ludzie z tej okolicy już się tak przyzwyczaili że nie zwracają na to uwagi.Park, mimo że jest mały, bardzo mi się podobał, nie mogę go porównywać do dużych parków. Tutaj znalazłem specyficzny klimat i fają zabawę. Jak najbardziej polecam przyjechanie tutaj, aby się dobrze bawić w kolorowym świecie. Zwłaszcza, że sezon się zaczyna i to jest tylko początek.Ocena 4/5

Ps. Po całej wizycie zrobiłem sobie jeszcze sesję fotograficzną z Lego life, gdzie was zapraszam na moje nowe konto @maniaklego na Instagramie, tam możecie zobaczyć więcej zdjęć ludzików w naszym świecie. 

Trasa 1

Przeszkód 16
Cena: 20 zł 
Info: Ograniczenie wiekowe: od 3 lat
   Wysokość: 1,5 m.

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Kładka „stopki”
 4. Kładka H
 5. Ruchoma belka
 6. Zjazd na trapezie
 7. Pionowe linki
 8. Zjazd w beczce
 9. Sople
 10. Falochron
 11. Most z sieci U
 12. Kładka w V
 13. Deskorolka przeciągana
 14. Kładka zygzak
 15. Belki w V
 16. Zejście po drabince

Trasa 2

Przeszkód 8
Cena: 20 zł 
Info: Ograniczenie wiekowe: od 3 lat
   Wysokość: 1,5 m.

 1. Wejście po drabinie
 2. Makarony
 3. Złośliwe belki
 4. Trapezy z desek
 5. Zjazd na orczyku
 6. Linowe drabinki
 7. Trawers po sieci
 8. Zejście po drabince

Trasa 3

Przeszkód 11
Cena: 20 zł 
Info: Wysokość: 5 m.

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Platformy
 4. Kładka z siatki
 5. Tyrolka
 6. Most Birmański
 7. Iksy
 8. Wąska kładka
 9. Trapezy zygzak
 10. Tyrolka
 11. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz