piątek, 8 lipca 2016

Park Linowy 52 - Park Linowy Warszawa


      Jest to niesamowite, że naprzeciwko Starego Miasta w Warszawie, niecałe 1,5 km drogi możemy natrafić na Park Linowy. Wielokrotnie byłem na Starówce i nie przyszło mi do głowy, że tak blisko mogę się dobrze bawić. Teraz jest okazja do zabawy, więc zobaczcie, co tam piszczy w miastowym buszu. 


Info

Lokalizacja: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Strona: www.parklinowywarszawa.pl
Facebook: www.facebook.com/ParkLinowyWarszawa
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 43
Długość tras: --
Rok otwarcia: 2010
GPS: 52° 15' 22'' N  21° 1' 9'' E
Tel: 666 666 957
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/59 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2440 zł

   W dniu dzisiejszym jestem już po testach parku linowego High-Position, o którym możecie przeczytać w poprzednim poście. Jak pisałem wcześniej, aktualnie mamy szczyt NATO w Warszawie i z tego powodu są problemy z ruchem samochodów. Na szczęście komunikacja miejska jeździła poprawnie i nie miałem żadnych problemów dotrzeć do Parku Linowego Warszawa, który znajduje się 2,5 km od stadionu, gdzie odbywa się szczyt NATO. Od strony Starego Miasta mamy możliwość podpłynięcia promem, który jest za darmo, lecz z obawy ataku, prom został zawieszony na czas Szczytu NATO.

Park został zbudowany w 2010 i pierwotnie nosił nazwę "TATRY", ponieważ był robiony przez górali. Na początku zastanawiałem się kto robił ten, park, ponieważ styl tworzenia przeszkód był inny niż spotykałem do tej pory.  Od 2012 park zmienił swoją nazwę na bardziej odpowiednią, czyli "Park Linowy Warszawa". Została dołożona nowa trasa dla dzieci, którą przygotował Dariusz Fuja z parków linowych Gibon.


Zdjęcie znalezione na starej stronie Facebooka tego parku TATRY Park Linowy. Teraz wygląda to już inaczej.


Również na stronie znalazłem rozpiskę przeszkód, która jest troszkę nieaktualna, ponieważ sporo przeszkód zostało wymienionych. Ale co mnie się spodobało, to nazwy przeszkód jakie tam są. Park powinien na nowo zaktualizować listę i na trasach powinny pojawić się tabliczki z nazwami danej przeszkody (a jeszcze fajniej byłoby dorzucić tam interpretację graficzną). Fajniej się chodzi po takich przeszkodach jak "Hopsaki", "Belki zagłady" czy "Siatka troglodytów".
Zacznijmy od początku. Co do ceny to byłem w szoku, chociaż nie powinno mnie to dziwić - jest to Warszawa (Tu się więcej zarabia i więcej wydaje). Trasę wysoką mamy aż za 50 zł (jest to najwyższa cena jaką widziałem), trasa średnia za 40 zł, i niska za 30 zł. Dobrze, że są jakieś promocje. Jeśli chcemy przejść drugą trasę to mamy rabat 50% jej ceny, a jeśli chcemy przejść tą samą trasę to mamy ją za 10 zł. W moim przypadku otrzymałem możliwość testowania parku bez żadnych opłat, za co bardzo dziękuję. 

Na początku zostałem dokładnie przeszkolony. W naszej uprzęży są karabinki mniejsze niż w innych parkach i nie posiadają zatrzasków. Bloczek mamy nowszego typu, co pozwala zakładać karabinki na siebie podczas jazdy, tutaj karabinki dajemy za bloczek ponieważ są za małe aby je wieszać na bloczek. Mnie rodzaj karabinków odpowiadał, dlatego że mogłem szybko się przepinać, lecz w tym przypadku szkolenia muszą być dokładne i każdy klient musi być świadomy, że zawsze jeden karabinek musi być wpięty do liny. Dlatego instruktorzy przeprowadzają profesjonalne szkolenia, zanim zaczniemy zabawę.


Mamy tutaj dostępne trzy trasy, dla dzieciaków która jest umieszczona na wysokości 1,5 m., gdzie rodzic zawsze może pomóc swojemu dziecku. Jak zwykle twórca tej trasy nie zawiódł moich oczekiwań i zobaczyłem tutaj dwie nowe przeszkody, których do tej pory nie widziałem. Są to "Wątłe obręcze" i "Most H". Trasa średnia składa się z 14 przeszkód i jest trasą dla każdego klienta. Tutaj również natrafiłem na coś nowego "Most Birmański iksy". Trasa wysoka już jest sporym wyzwaniem - na początku dostajemy "Strzemiona" , które są sporo oddalone od siebie i sama przeszkoda jest długa, co powoduje sporą utratę sił. Na szczęście jest tam skrót i na początku możemy minąć dwie długie przeszkody. Warto skoczyć na trasę wysoką, ponieważ tam mamy najfajniejsze widoki na Wisłę i na panoramę Warszawy. Prawie pod koniec trasy mamy spory dylemat. Mamy "Skok Tarzana", który dla niektórych klientów jest problemem. Zawsze obok jest łatwy skrót, aby ominąć tą przeszkodę. Tutaj tym skrótem jest trudniejsza przeszkoda "Wisienki", która wymaga sporo siły. W ostateczności, jeśli ktoś nie da rady tym dwóm przeszkodom, to może przypiąć bloczek do przeszkody "Wisienki" i przejechać na kolejną platformę (o czym zapomniałem, udzielając rady innej klientce już na trasie).
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że w tak dużym mieście jak Warszawa w centrum możemy znaleźć sporo terenu zielonego i możemy aktywnie spędzać w nim czas. Z tej strony Wisły mamy wspaniały widok na panoramę Warszawy, lecz tylko z wysokiej trasy.  Z tras niższych widok jest przysłonięty naturalnie rozwijającą się roślinnością. Jest to teren objęty programem Natura 2000 i nie możemy tutaj niczego robić, co powoduje sporo problemów. Drzewa przez wiatr ulegają zniszczeniu i park tylko na tym traci, a nie może się rozbudowywać. Kiedyś było łatwiej, teraz osoby odpowiedzialne za rozwój tego terenu (mówię tutaj o ministrach), boją się cokolwiek zrobić i olewają sprawę rozwijania tego typu atrakcji. Zdobycie na cokolwiek pozwolenia graniczy z cudem. Chłopaki wszelkie prywatne rzeczy klientów zamykają w samochodzie, ponieważ tutaj nie można stawiać niczego. O rozwój ciężko i po parku to widać, więc chłopaki walczcie z systemem a może coś się zmieni. A was zapraszam na drugą stronę Wisły, tu można spędzić fajnie czas.Ocena 4/5
[Mapka została pobrana z Facebooka parku linowego Park Linowy Warszawa i użyte za zgodą właścicieli.]


Trasa Niska

Przeszkód 11
Cena: 30 zł 
Info: Dla dzieci od 4 lat,
   czas przejścia 20-35 min,
   wysokość 1,5 m

 1. Wejście po pochylni
 2. Ruchomy most (Kładka)
 3. Pale birmańskie (Pionowe pale)
 4. Siatka troglodytów (Siatka U)
 5. Zygzak (Trapezy zygzak)
 6. Makarony (Wątłe obręcze)
 7. Dywan (Kładka z siatki)
 8. Pentle V (Most Birmański) + Most H
 9. Kwiatek (Zjazd na orczyku)
 10. Ruchome belki (Belki w V)
 11. Tyrolka

Trasa Średnia

Przeszkód 14
Cena: 40 zł 
Info: Minimalny wzrost 130 cm,
   czas przejścia 25-40 min,
   wysokość 3-5 m

 1. Wejście po drabinie
 2. Hopsaki (Falochron)
 3. Most 2 linowy
 4. Tyrolka
 5. Śiatka Spidermana - (Trawers po sieci)
 6. Tyrolka
 7. Most Birmański iksy
 8. Most Birmański
 9. Kładka H
 10. Skok Janosika (Przeskok)
 11. Siatka U
 12. Belki w V
 13. Wielkie H
 14. Zejście po drabince

Trasa Wysoka

Przeszkód 18
Cena: 50 zł 
Info: Minimalny wzrost 140 cm,
   czas przejścia 40-60 min,
   wysokość 8-12 m

 1. Wejście po drabinie
 2. Korale + drabinka
 3. Strzemiona
 4. Drabiny
 5. Belki w V
 6. Belki zagłady (Złośliwe belki)
 7. Tyrolka
 8. Iksy + kładka
 9. Złośliwe pętle
 10. Pionowe pale
 11. Most Birmański
 12. Wisienki
 13. Skok Tarzana
 14. Wielkie H
 15. Schody do nieba (Mosty zwodzone)
 16. Tyrolka
 17. Ostatni Mochikanin (Tyrolka)
 18. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz