niedziela, 10 lipca 2016

Park Linowy 53 - Lemur Park, Polańczyk     W poszukiwaniu lemurów, nareszcie dotarłem do kolejnego parku, gdzie można spotkać te zwierzątka. Teraz już mogę ukończyć moje szkolenie sprawności lemura, otrzymując ostatnią odznakę "Gibkość Lemura". Ale to nie koniec, aby zdobyć więcej doświadczenia. Będę kontynuował moją podróż po Polsce, a was zapraszam na cypel do Polańczyka.Info

Lokalizacja: Polańczyk
Województwo: podkarpackie
Strona: www.lemurpark.pl
Facebook: Lemur Park Polańczyk
Ilość tras: 5
Ilość przeszkód: 64
Długość tras: 570
Rok otwarcia: 2014
GPS: 49° 22' 20'' N  22° 25' 59'' E
Tel: 791 220 868
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/60 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2440 zł

     Po locie szybowcem, będąc już w Bieszczadach, nie odmówiłem sobie wizyty w Lemur Park, który znajduje się na cyplu w Polańczyku. Jest to miły park z fajnym klimatem, umieszczony w brzozowym lasku. Jak tylko przybyłem, otrzymałem możliwość przetestowania całego parku, za co bardzo dziękuję.


Cena biletów jest jak najbardziej w porządku. Wejście na trasę nie przekracza ceny 30 zł. Mamy tutaj dostęp do 5 tras, które są dostosowane do każdego uczestnika. Mimo sporej ilości klientów jest tu spokój i pełna kultura. Podczas testów nie miałem żadnych przestojów na przeszkodach, dzięki uprzejmym uczestnikom. Widziałem tutaj parę fajnych przeszkód takich jak "Rowerek", "Przeciąganie wiadra", "Deskorolka" czy "Beczka flinstonów" (fajna nazwa). Najbardziej jednak spodobała mi się prosta przeszkoda jaką jest "Kłoda". Linki zostały do niej doczepione przy krawędziach,a nie na środku kłody, co powoduje obracanie się jej podczas poruszania. Trzeba dobrze utrzymywać równowagę, aby z niej nie spaść (proste a cieszy). Przechodząc cały park nie zmęczyłem się za bardzo, ale dla klienta który jest tutaj pierwszy raz, trasa czerwona jest trasą trudną. Widziałem tam kilka trudniejszych przeszkód jak choćby "Pniaki".
Jak można zauważyć park się rozwija. Bardzo podoba mi się nowa trasa pomarańczowa. Jest to trasa idealna dla nowych adeptów lemura. Trasa znajduje się na wysokości 1 metra i każdy rodzic może pomóc swojemu dziecku, czy to słowem, czy to pomocną ręką.
Miałem okazję zobaczyć jak harcerze się bawią. Pod koniec moich testów, przybyli do parku harcerze ze Szczepu ZHP "Północna Gwiazda". Sporo ich było. Musieli troszkę poczekać, na to aby poprzedni klienci zdali sprzęt. Przy tak sporej grupie instruktorzy muszą być bardziej czujni, ponieważ wśród tej grupy było parę gagatków którzy nie przyswoili sobie zasad bezpieczeństwa na trasie szkoleniowej i już na trasie odpinali się całkowicie. Po upomnieniach i przestrodze z mojej strony, dzieciaki kontynuowały zabawę w bezpieczny sposób. W niektórych parkach instruktorzy jak widzą takich gagatków, którzy się nie słuchają, to są odstawiani na koniec kolejki i muszą jeszcze raz przechodzić trasę treningową. A jak już trafią na trasę to mamy ich w jednej grupie gdzie łatwiej można ich pilnować.Jak harcerze zdobywają swoje odznaki, to ja też przybyłem tutaj po moją odznakę. Zdobyłem ostatnią odznakę "Gibkość Lemura" Teraz już jestem wtajemniczony w sprawność lemura. Co mi pozostaje? Kontynuować swoje powołanie i zdobywać coraz więcej doświadczenia. A lemura muszę spotkać jeszcze w Białce i Augustowie, gdzie niedawno się pojawił.


Ocena 5/5
[Mapki tras otrzymałem od parku linowego Lemur Park, Polańczyk.]


Trasa niebieska

Przeszkód 10
Cena: 15 zł 
Info: Dla dzieci od 3 lat

 1. Schody
 2. Tunel
 3. Łapki z grzybkami
 4. Sieć pająka
 5. Sieć U z piłeczkami
 6. Fala
 7. Obręcze
 8. Dziury
 9. Kładka
 10. Zjeżdżalnia

Trasa pomarańczowa

Przeszkód 11
Cena: 15 zł 
Info: Minimalny wzrost 110 cm,
   wysokość 1 - 1,5 m

 1. Drabinka
 2. Fala
 3. Pionowe belki V
 4. Platformy okrągłe
 5. Kładka z opon
 6. Belki H
 7. Kładka z sieci
 8. Ścianka
 9. Tyrolka
 10. Kłoda z frędzlami
 11. Drabinka

Trasa żółta

Przeszkód 13
Cena: 20 zł 
Info: Minimalny wzrost 120 cm

 1. Jakubowa drabina
 2. Tyrolka
 3. Sieć U
 4. Kłoda z frędzlami
 5. Belki III
 6. Kładka
 7. Tyrolka
 8. Falochron
 9. Most Birmański
 10. Platformy
 11. Linki z obręczami
 12. Belki H
 13. Drabinka

Trasa zielona

Przeszkód 15
Cena: 25 zł 
Info: Minimalny wzrost 140 cm

 1. Dyby
 2. Sieć U odcinkowa
 3. Kładka z sieci
 4. Most Tybetański
 5. Sople
 6. Belki z frędzlami
 7. Rower
 8. Skok indiański
 9. Tyrolka
 10. Kłoda
 11. Beczka flinstonów
 12. Zjazd na pasku
 13. Tyrolka
 14. Trapezy
 15. Zejście po palu

Trasa czerwona

Przeszkód 15
Cena: 30 zł 
Info: Minimalny wzrost 140 cm

 1. Drabina
 2. Tyrolka
 3. Most 2 linowy
 4. Kładka z frędzlami
 5. Rozrywające linki (Złośliwe pętle)
 6. Belki V
 7. Przeciąganie wiadra
 8. Strzemiona
 9. Linki V
 10. Frędzle
 11. Mosty zwodzone
 12. Deskorolka
 13. Tyrolka
 14. Pniaki
 15. Pal Buszmena

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz