czwartek, 23 sierpnia 2018

Park Linowy 88 - GeoPark Linowy


     Kolejny dzień wakacji, docieramy do Piły, odwiedzając GeoPark Linowy, który jest rozdzielony na dwie lokalizacje Geovita i OTW Płotki. Mamy tutaj trasę żłobek i Treetop Nets, co to jest? Sam nie wiedziałem, ale z Maksiem bawiliśmy się fantastycznie. Zaciekawieni? Zapraszam, do artykułu.
Info

Lokalizacja: Piła
Województwo: wielkopolskie
Strona: geoparklinowy.pl
Facebook: Park Linowy Piła
Ilość tras: 5
Ilość przeszkód: 60
Długość tras: 830
Rok otwarcia: 2011
GPS: 53° 10' 26'' N  16° 49' 48'' E
Tel: +48 881 366 078
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/106 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3209,75 zł


     Trzeci dzień naszej wycieczki kamperem. Tym razem, zanim dojechaliśmy do Piły, zrobiliśmy po drodze postój na parkingu dla tirów. Co ciekawe, taki parking jest płatny 15 zł. Przynajmniej można na stacji zjeść hot doga i skorzystać z toalety. Nie musieliśmy się śpieszyć - park był otwierany dopiero o 12:00. Kiedy tylko dotarłem do parku, lekko się zdziwiłem, cały park był zajęty przez grupę młodzieży sportowego ośrodka. Bardzo dobrze, że są takie zajęcia organizowane. Po godzinie czasu kiedy park się zwolnił, miałem okazję zacząć testować park. Jak wspominałem, park ma dwie lokalizacje. Ośrodek Geovita i Obiekt OTW, który jest położony nad jeziorem Płotki. Ceny biletów są wyjątkowo tanie, a zwłaszcza jak weźmiemy sobie jakiś pakiet. Możemy zapłacić za wybraną trasę, albo wybrać opcję godzinową. Zainteresowanych odsyła do cennika. Zacząłem zabawę od Geovity, gdzie są dostępne trzy trasy. 

     Na szkoleniu otrzymałem informację o tym, że na każdej przeszkodzie należy umieszczać bloczek dla lepszego bezpieczeństwa. Nie dopytując dlaczego tak jest, pomyślałem że jest to związane z mniejszym uszkadzaniem karabinków, które ścierają się na linach asekuracyjnych. Przyzwyczajenie do innych parków, oraz chęć szybkiego pokonania tras, spowodowało, że nie dostosowałem się do zaleceń instruktora i niepoprawnie przechodziłem po trasach. Za co bardzo przepraszam. W tym parku obowiązuje zasada co najmniej dwóch wpiętych urządzeń, a u mnie czasami był tylko wpięty jeden karabinek. Do pętli asekuracyjnej wpinamy 2 karabinki, następnie bloczek na linę stalową i pojedynczo przepinamy karabinki na wózek, następnie przy kolejnym drzewie najpierw karabinki jeden po drugim do pętli asekuracyjnej a bloczek bezpośrednio z jednej stalówki na drugą. Pamiętajcie, należy słuchać instruktorów. Wszystko co mówią jest dla waszego bezpieczeństwa.       Trzy trasy dostępne na Geovity widać, że są już wysłużone, ale w niczym to nam nie przeszkadza. Ta cześć ma już 7 lat, poinformowano mnie, że będzie rozbierana, a przy jeziorze powstaną dwie nowe trasy. Super, że udało mi się jeszcze zobaczyć jak wyglądały te trasy, bo fajnie bawiłem się na nich. Bardzo spodobał mi się tutaj most nad ośrodkiem, wywołał u mnie miłe wspomnienia koloni z lat dziecięcych. Są tu fajne przeszkody wymyślane za starych czasów. Zdziwiony byłem Iksami, które są zrobione z desek, a nie z belek (jak to wszędzie jest). Kolejnymi przeszkodami, które na mnie zrobiły wrażenie, są kolorowe szachownice i zmagania z oponami.
     Czas na testy drugiej miejscówki Obiekt OTW. Tutaj większość czasu spędziłem z Młodym. Na początek zabraliśmy się za Mini park linowy, nazywany tutaj potocznie żłobkiem. Jest to trasa na wysokości 0,5 m bez asekuracji, gdzie dzieciaki mogą się bawić pod nadzorem swoich rodziców lub opiekunów. Następną bardzo fajną atrakcją jest Treetop nets, nazywana trampoliną na drzewach.
Jest to spora siatka z piłkami, umieszczona na wysokości 5 metrów, do którego musimy dotrzeć fantastycznym tunelem. Sporo czasu tam spędziliśmy z Maksiem, atrakcja bardzo mu się spodobała. Ostatnia trasa, która nam została to trasa czarna "Kozi Wierch". Jest podobnie wymagająca jak trasa czerwona. Posiada 20 przeszkód i jej wysokość dochodzi do 8 metrów. Dodatkową atrakcją jest możliwość chodzenia w kółko po trasie, dopóki nam sił starczy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, dla tych, którzy lubią wyzwania.
     Przy okazji zgarnąłem dyplom, to dla mnie jak pocztówka z wakacji. Dziękuję bardzo właścicielowi za udostępnienie parku.
 

     Jeśli jesteście w Pile, to musicie odwiedzić to miejsce. Czeka was tutaj dobra zabawa. Z chęcią został bym tutaj dłużej, ale chcę wam pokazać jeszcze sporo parków i gnam do następnego. Do zobaczenia.Mini Park Linowy

Przeszkód: 6
Cena: 5 zł / za cały dzień 
Info: Wysokość 0,5 m
     Długość 10 m
     Min. wiek 3 lat     

 1. Siatka U
 2. Trapezy
 3. Kłoda
 4. Iksy
 5. Tunel z sieci
 6. Kładka


Trasa Zielona "Ścieżka pod Reglami"

Przeszkód: 9
Cena: 15
Info: Wysokość 3 m
   Długość 130 m
   Min. wzrost 155 cm (z podniesionymi rękami)
   Min. wiek 6 lat

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Most Birmański
 3. Kładka
 4. Trawers po sieci + Drabiny
 5. Siatka U
 6. Tyrolka
 7. Szachownica
 8. Tyrolka
 9. Zejście po drabince


Trasa niebieska "Ścieżka nad Reglami"

Przeszkód: 11
Cena: 20 zł
Info: Wysokość 3-5 m
   Długość 120 m
   Min. wzrost 155 cm (z podniesionymi rękami)
   Min. wiek 6 lat

 1. Wejście po drabinie
 2. Trapezy
 3. Trapezy równoległe
 4. Kładka z kratownic
 5. Kładka wąska
 6. Iksy
 7. Tyrolka
 8. Opony
 9. Belki w V
 10. Tyrolka
 11. Girlandy
 12. Pionowe liny
 13. Zejście po drabince


Trasa czerwona "Orla Perć"

Przeszkód:21
Cena: 25 zł
Info: Wysokość 6-10 m
   Długość 290 m
   Min. wzrost 180 cm (z podniesionymi rękami)
   Min. wiek 9 lat

 1. Wejście po drabinie
 2. Trapezy
 3. Tyrolka
 4. Most Birmański
 5. Kładka
 6. Trawers po sieci
 7. Wejście po drabinie
 8. Makarony
 9. Tyrolka
 10. Skok indiański
 11. Kładka
 12. Tyrolka
 13. Pionowe liny
 14. Belki w V
 15. Strzemiona
 16. Siatka U
 17. Makarony
 18. Szachownica
 19. Iksy
 20. Tyrolka
 21. Zejście po drabince


Trasa czarna "Kozi Wierch"

Przeszkód:20
Cena: 30 zł
Info: Wysokość 3-8 m
   Długość 280 m
   Min. wzrost 155 cm (z podniesionymi rękami)
   Min. wiek 8 lat

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Zygzak
 4. Drabina
 5. Złośliwe pętle
 6. Tyrolka
 7. Siatka U z dziurami
 8. Kładka
 9. Trapezy zygzak
 10. Wejście po drabinie
 11. Trawers po sieci
 12. Wąska kładka
 13. Siatka U
 14. Tyrolka
 15. SlackLine
 16. Deskorolka przeciągana (kółko przeszkoda 11)
 17. Tyrolka
 18. Kładka
 19. Falochron
 20. Zejście po drabince


Treetop nets

Przeszkód: 2
Cena: 10 zł / 15 minut
Info: Wysokość 5 m
   Od 3 lat

 1. Tunel
 2. Trampolina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz