sobota, 27 maja 2017

Park Linowy 63 - Siary


      Moi czytelnicy wypatrzyli nowy park niedaleko Gorlic , nie pozostało mi nic innego jak go przetestować . Okazało się że to park z Krzywej. Został on zamknięty z powodu braku możliwości rozwoju, właścicielka podjęła decyzję o przeniesieniu go do miejscowości Siary. Główną atrakcją jest tam przejazd przez rzekę. Zapraszam do przeczytania mojej recenzjiInfo

Lokalizacja: Siary
Województwo: małopolskie
Strona: parklinowysiary.pl
Facebook: Park Linowy Siary
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 45
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2016
GPS: 49° 37' 54.9'' N    21° 11' 07.5'' E
Tel: 517 869 388 
Mapa:
Polskie parki linowe
Ilość odwiedzin: 1/72 Kwota wydana: 95 zł Łączna kwota: 2745,75 zł

     Na moim kanale YouTube miałem wielokrotnie prośby o nagraniu filmiku z parku linowego w Siarach, obok Gorlic. Za namową subskrybentów pojechałem przetestować ten park w Siarach.  Po przyjeździe okazało się, że znam ten park tylko nie z tej miejscowości. Wcześniej ten park był w Krzywej ,ja już w nim byłem, a który był niszczony przez naturę i był do niego kiepski dojazd. Padła decyzja że park zostanie przeniesiony tam, gdzie będzie miał większe możliwości rozwoju, to właśnie Siary.
Atrakcje


Park zapewnia nam 3 trasy. Jedna siatkowa dla najmłodszych i dwie trasy dla starszych (trasa średnia i trasa duża). Dodatkowo możemy skorzystać z atrakcji, takich jak Mini Golf, Petanque (Boules) czyli gra w kule. Tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Mamy jeszcze do dyspozycji bojko do siatkówki i miejsce przygotowane na ognisko.
Cena


Koszt chodzenia po parku jest akceptowalny. Za trasę dla najmłodszych w siatce zapłacimy 15 zł, dziecko może chodzić po trasie przez 2 godz. Następnie trasa średnia kosztuje nas 20 zł, a trasa duża 30 zł. Ceny nie wykraczają ponad 30 zł więc dla mnie jest jak najbardziej cena akceptowalna. Brakuje mi tutaj ceny open, gdzie moglibyśmy przejść więcej niż raz.

Przeszkody


Przechodzimy do mojego ulubionego tematu, czyli na czym się zawiesiłem. Na trasie średniej wpadłem na świetną przeszkodę "Tunel" który jest skierowany w górę, co utrudnia zabawę. Przeszkody są długi co daje kolejny plus. Na dużej trasie już na początku miałem nie lada zadanie bo trafiłem na "Złośliwe pętle". Widziałem jak inni goście zmagają się ze "Strzemiona". Potem możemy spotkać "Szczudła", "Przeciąganie beczki". Najlepsza przeszkoda jest na końcu trasy i jest nią "Tyrolka". Została ona przeciągnięta przez rzekę Sękówkę, niesamowite wrażenia.Rozwój


Dostałem informacje o rozwoju tego parku. Park linowy w Krzywej nie miał takiej możliwości. Tutaj mamy większy teren i więcej możliwości. W planach jest rozbudowa o kolejną trasę niską na wysokość 1 metra, dla młodszych gości. Również plac będzie rozbudowywany o atrakcje nie tylko związane z linami. Gratuluję i czekam, na pewno wrócę i przetestuje.


Minusy


Do samego parku nie mogę się doczepić, co najwyżej do strony internetowej, która nie jest zaktualizowana, są tam do tej chwili zdjęcia z poprzedniego parku w Siarach. Pasowało by coś z tym zrobić. Podoba mi się opis słowny przeszkód.

parklinowysiary.pl

 Podsumowanie


Nowy park bardziej mi się podoba od poprzedniego. Widać perspektywy rozwoju i dobrej zabawy na kolejne lata. Spędziłem bardzo miłe popołudnie i żałuje że nie zabrałem mojego syna, niestety był chory a również dobrze by się tutaj bawił. Was zapraszam do odwiedzenia parku jak będziecie w pobliżu Gorlic.

UWAGA: Przedstawiam wam najnowszą mapkę tras która pojawiła się na fanpage parku.Ocena 4/5


Trasa Mała

Przeszkód 10
Cena: 15 zł
Info: Od 3 lat

 1. Wejście schody okrągłe
 2. Pionowe Linki
 3. Wąska kładka z makaronami + pionowe pale
 4. Platforma
 5. Most z taśmy U
 6. Most Birmański
 7. Wisząca ścianka
 8. Pionowe pale
 9. Kacza kładka
 10. Zjeżdżalnia

Trasa Średnia

Przeszkód 16
Cena: 20 zł
Info: od 125 cm wzrostu

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Platformy
 3. Makarony
 4. Most z sieci U
 5. Belki w V
 6. Tyrolka
 7. Tunel z sieci
 8. Tyrolka
 9. Mosty zwodzone
 10. Huśtawka
 11. Kładka H + Poziome Iksy
 12. Drabiny
 13. Trapezy zygzak
 14. Pionowe pale
 15. Linki „V”
 16. Zejście po drabince

Trasa Duża

Przeszkód 20
Cena: 30 zł
Info: Atrakcja główna przejazd przez rzekę.

 1. Wejście po drabinie
 2. Trapezy
 3. Złośliwe pętle
 4. Trawers po sieci
 5. Most Birmański
 6. Sople + Wisienki
 7. Strzemiona dwurzędowe
 8. Tyrolka
 9. Poziome Trójkąty
 10. Szczudła
 11. Most 2 linowy
 12. Most trzylinowy
 13. Złośliwe belki
 14. Przeciąganie wiadra
 15. Falochron
 16. Mosty zwodzone + kładka
 17. Tyrolka
 18. Tyrolka
 19. Tyrolka
 20. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz