sobota, 1 lipca 2017

Park Linowy 66 - Na Młynku


      Nadal jesteśmy w Łodzi, do pokonania mamy drugi park linowy. Znajduje się on na terenie parku miejskiego na Młynku, z którego bierze swoją nazwę. To najmniejsza z lokalizacji, ale atrakcji tu nie brakuje. Mamy tu świetną ekipę instruktorów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i zapraszają do recenzji.Info

Lokalizacja: Łódź
Województwo: łódzkie
Strona: www.parklinowylodz.pl
Facebook: Park Linowy Łódź
Ilość tras: 2
Ilość przeszkód: 25
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2017
GPS: 51° 43' 30.9'' N  19° 31' 21.2'' E
Tel: 797 469 037
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/79 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2946,75 zł

     Pierwszy park Arturówek za nami (recenzja - Park Linowy 65 - Arturówek) jedziemy dalej do nowo wybudowanego parku. Znajduje się on na terenie parku miejskiego na Młynku, przy stawie Olechówek. 
Mamy tutaj dwie trasy: niską i średnią. Obie trasy przechodzimy w uprzęży. Niższa jest zawieszona na wysokości metra, gdzie rodzic może pomagać swojemu dziecku poruszać się na niej. Jeżeli trasa niska jest za łatwa, to można skorzystać z trasy średniej, która jest umieszczona na wysokości od 3 do 4 metrów.


Koszt wejścia na trasę niską to 15 zł, a na średnią 20 zł za bilet ulgowy i 25 zł za bilet normalny. Karnety są dostępne dla stałych bywalców 10 przejść za 150 zł, do wykorzystania w jednej z 3 lokalizacji (Arturówek, Stawy Jana, Na Młynku). Przy wykupieniu takiego karnetu koszt przejścia to tylko 15 zł.


Zaciekawiło nas kilka przeszkód: "Trójkąty", "Leśne klawisze", "Szczudła". Jeśli chcemy coś trudniejszego, możemy się pomęczyć ze "złośliwymi pętlami", a do zjazdów, oprócz samych tyrolek, mamy "orczyk" i "drabinkę".
 

Nowością dla mnie były "Makarony sprężynowe" zamiast normalnych sznurków mamy umieszczone gumy które się rozciągają, to utrudnia chodzenie po trasie, ale zabawa jest fantastyczna.


Zapomniałem jeszcze o jednej przeszkodzie. Zimy już tak dawno nie było u nas - że kolega zapomniał jak się jeździ na sankach. Przypominam na sankach się siedzi, a nie stoi.Spotkaliśmy tutaj świetną ekipę instruktorów, z którymi wymieniliśmy się doświadczeniem i fajnymi miejscami, które warto odwiedzić, a przede wszystkim zdobyłem kilka punktów, które mogę odwiedzić w Krakowie. Pozdrawiam instruktorów i dziękuję im za fajną zabawę, na razie krótką, ale myślę że w przyszłości park się rozbuduje, czego najgoręcej życzę. A was, drodzy czytelnicy, zapraszam do odwiedzenia tego parku.
Do zobaczenia na linach.

Trasa niska

Przeszkód: 12
Cena: 15 zł
Info: Wysokość 1-2 m
   Min. wzrost 100 cm
   Czas przejścia to ok. 20 min.

 1. Wejście po drabince
 2. Most taśmowy
 3. Tyrolka
 4. Most Birmański
 5. Trójkąty
 6. Sieci U
 7. Drabiny
 8. Belki w V
 9. Slalom
 10. Zjazd na orczyku
 11. Linki „V”
 12. Tyrolka

Trasa średnia

Przeszkód: 14
Cena: 20/25 zł
Info: Wysokość 4-5 m
   Min. wzrost 120 cm
   Czas przejścia to ok. 30 min.

 1. Wejście po drabinie
 2. Trapezy
 3. Pionowe pale
 4. Zjazd na drabince
 5. Trawers po sieci
 6. Szczudła
 7. Tyrolka
 8. Makarony sprężynowe
 9. Leśne klawisze
 10. Kółko i krzyżyk
 11. Most z sieci U
 12. Złośliwe pętle
 13. Sanki
 14. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz