wtorek, 18 lipca 2017

Park Linowy 70 - Faltom


      Po raz drugi mam okazję odwiedzić park, który nie jest ogólnie dostępny. Hotel SPA Faltom, stworzył atrakcję na swoje potrzeby. Dostępny jest on dla klientów hotelu i dla grup zorganizowanych. Dzięki uprzejmości dyrekcji hotelu miałem możliwość zobaczyć jak wygląda ich park i z jakich atrakcji możemy tam skorzystać. Jesteście ciekawi? Zapraszam. Info

Lokalizacja: Nowy Dwór Wejherowski
Województwo: pomorskie
Strona: www.hotel-faltom.com.pl/park-linowy
Facebook: PARK Linowy Faltom
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 30
Długość tras: 375
Rok otwarcia: 2012
GPS: 54° 31' 60'' N    18° 17' 10'' E
Tel: +48 58 78 58 178 
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/83 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3041,75 zł

     Jak już wspomniałem, wyszukując park linowy, natrafiłem na obiekt, który należy do Hotelu SPA Faltom ****. Nie jest on ogólnie dostępny, tylko przeznaczony dla zorganizowanych grup powyżej 10 osób. Pozwoliłem sobie napisać do dyrekcji hotelu prośbę o udostępnienie mi parku tak, abym mógł go przetestować. Takie pozwolenie dostałem, zwłaszcza że trafiłem w dobry momencie. Podczas sezonu letniego co wtorek między godziną 14:00 a 17:00 park jest otwierany dla gości hotelowych w ramach pobytu wakacyjnego i w tym czasie mogłem skorzystać z parku.
   Jak się okazało park nie jest wybudowany przy hotelu, tam już miejsca nie ma. Park znajduje się w Nowym Dworze Wejherowskim i jest integralną częścią Leśnej Karczmy Faltom, nad stawem 15 km od Hotelu SPA Faltom **** na 13 ha. Kompleks przystosowany jest na przyjęcie od 10 do 1000 osób na imprezy integracyjne, festyny, pikniki firmowe i rodzinne. O tym wspomnę później, najpierw zajmę się parkiem linowym.


   Jest on wybudowany wokół stawu, kilka atrakcji przecina staw daje to fajny klimat. Mamy dostępne trzy trasy łatwą, trudną i tyrolkową.

Trasa łatwa zaczyna się od samej karczmy, ciągnie się wzdłuż stawu. Kilka atrakcji przecina cały staw, wracając ponownie na brzeg z którego startowaliśmy. Przez staw musimy przeciągnąć beczkę, co nie jest prostym zadaniem, ponieważ przeszkoda jest długa. Spotkamy tam Boksera, którego dawno nie widziałem, podejście jest po drabince siatkowej, które ładnie wygląda.
 
Trudniejsza trasa zaczyna się na drugim brzegu. Instruktorzy wpuszczają gości na łatwą trasę, a ona pod koniec łączy się z trudną. W ostatecznym rozrachunku daje nam to do pokonania 29 przeszkód. Trafiamy tu na trudniejsze przeszkody "Złośliwe pętle", "Trawers po sieci", "Strzemiona", "Złośliwe belki", "Korale", które są bardzo zdradliwe, trzeba się przy nich bacznie pilnować. Obie trasy są zakończone trasą tyrolkową, przecinająca staw, co jest fantastycznym ich zakończenie.


   Zdarzyła się ciekawa sytuacja pod koniec testowania przeszkód. Do parku przyjechali goście hotelowi, była to mama z córą i chciały skorzystać z trasy. Dziewczynka pierwszy raz miała okazję przejść się po parku linowym, był jeden warunek. Musiała iść z osobą dorosłą. Mama panicznie bała się takich atrakcji, zrezygnowane miały odjechać. Zaproponowałem pomoc i asekuracje w przejściu z córką. Po szkoleniu, mogliśmy zacząć zabawę. Ja miałem pierwszy pokonywać przeszkody, tak aby młoda Zuzia widziała jak się przechodzi. Jak na młody wiek i pierwszy raz w parku linowym, to bardzo dobrze sobie radziła. Nawet przy przeciąganiu beczki nie chciała pomocy, a było widać że pod koniec jest już ciężko. Czułem się jak instruktor z prawdziwego zdarzenia. Po zakończonym przejściu pani były bardzo wdzięczna za pomoc córce, a zdjęcia wykonane od razu były wysłane do taty, żeby był dumny z córeczki.

Jakie to ciekawe historie mogą się w różnych miejscach wydarzyć.


   Teraz trochę informacji o tym miejscu. Jest to Leśna Karczma w której odbywają się różnego rodzaju imprezy. Korzystając z Parku Linowego mamy możliwość bezpłatnego skorzystania min.z plenerowego placu zabaw, gokartów na pedały, oraz mini zoo. Dodatkowo dostępne płatne atrakcje dla grup zorganizowanych to dmuchane zamki, kule wodne. Co dla najmłodszych? Podczas imprez integracyjnych Hotel organizuje warsztaty plastyczne, malowanie twarzy lub rozwianie talentów przy gotowaniu. Najbardziej spodobała mi się "Kraina Mydełek", dzieci tworzą tu własne mydła o różnych kształtach i zapachach.

   A może integracja w plenerze. Do dyspozycji mamy całą karczmę z pięknymi tarasami, wille z kominkiem, ogród grillowy, mamy ogromną wiatę na uczty weselne i biesiadne. Na placu mamy spory parking, Boisko do siatkówki, piłki nożnej, stół tenisowy nawet unihokej na trawie. Atrakcji jest co nie miara. Nocne imprezy o których można pomarzyć.
   Więcej nie będę się rozpisywać, napiszcie do hotelu i poproście o ofertę. Wystarczy zebrać grupę ponad 10 osób, a to wszystko może być do waszej dyspozycji. Dla mnie jest to świetne miejsce, klimatyczne. W takimi miejscu się wychowałem.

W środku lasu, mhmhm....

Wracają wspomnienia, to pewnie dla tego lubię chodzić po drzewach.  Do zobaczenia.


Trasa Niebieska

Przeszkód: 17
Cena: 15/20 zł
Info: Grupy powyżej 10 osób

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Tyrolka
 3. Kładka
 4. Bokser
 5. Przeciąganie beczki
 6. Podejście po drabinie
 7. Tyrolka
 8. Kładka z siatki
 9. Belki w V
 10. Pionowe liny
 11. Most Birmański
 12. Falochron
 13. Most trzylinowy
 14. Trapezy
 15. Równoważnie
 16. Tyrolka
 17. Zejście po paluTrasa trudna

Przeszkód: 17
Cena: 20/30 zł
Info: grupy powyżej 10 osób

 1. Wejście po drabinie
 2. Trapezy
 3. Korale
 4. Złośliwe pętle
 5. Firanki
 6. Pionowe pale
 7. Strzemiona
 8. Drabiny
 9. Obręcze i deski
 10. Trawers po sieci
 11. Złośliwe belki
 12. Zjazd na trapezie
 13. Wąska kładka z makaronami
 14. Platformy
 15. Równoważnie
 16. Tyrolka
 17. Zejście po paluTrasa zjazdowa

Przeszkód: 4
Info: grupy powyżej 10 osób

 1. Wejście po drabinie
 2. Równoważnie
 3. Tyrolka
 4. Zejście po palu

[Cześć zdjęcia została użyta za zgodą Hotelu SPA Faltom ****]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz