poniedziałek, 17 lipca 2017

Park Linowy 69 - Port Brzeźno


      Zaczynamy wakacje 2017. Tym razem wybraliśmy się do Gdańska, razem z synkiem przetestowaliśmy tam pierwszy park. Dla mnie był on niespodzianką, natrafiłem na najtrudniejszą trasę, która sprawiła mi sporo problemów. Chcecie ją zobaczyć - to zapraszam. Info

Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Strona: www.portbrzezno.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Portbrzezno
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 72
Długość tras: 550
Rok otwarcia: 2014
GPS: 54° 24' 39'' N    18° 37' 9'' E
Tel: 570 237 497
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/82 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3041,75 zł

   
     Tegoroczne wakacje spędzamy w Gdańsku. Zabraliśmy ze sobą synka, który zaczyna zabawę jako młody tester parków. Na początek park Port, który był niedaleko naszego wynajętego mieszkania. Znajdował się przy deptaku na molo w Brzeźnie. Bardzo prosto tutaj trafić. Jak sama nazwa wskazuje, park jest zbudowany jako port, znajdziemy tutaj wiele statków i będziemy poruszać się po masztach, wysoko w chmurach.
   Jak tylko weszliśmy na teren portu, zostaliśmy gorąco przywitani przez Kapitana. Właścicielka parku natrafiła na mój kanał, który jej się spodobał. Chciała mnie zaprosić, abym odwiedził jej park, ale przez to, że na statkach jest dużo pracy a mało czasu, butelka z zaproszeniem czekała na wysłanie. Zbieg okoliczności spowodował, że wybierając się w te strony napisałem do niej, z prośbą o przycumowanie i zwiedzenia portu. Może to dowód na działanie telepatii. Cały park miałem do własnej dyspozycji i młodego pirata, za co bardzo dziękuję.   Rozpoczęliśmy od atrakcji dla najmłodszych. Za 25 zł mamy całodniowy bilet na Mini Park Linowy oraz Dmuchańce. Maksio nie mógł się doczekać przejścia przez przeszkody. Sami możecie zobaczyć jak sobie daje radę na trasie (YouTube - Mini Park Linowy). Trasa jest przygotowana dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Możemy natknąć się na kładki, obręcze czy tunele, lecz najlepszą atrakcją jest Zjazd po płachcie. Atrakcja ta tak przyciąga uwagę najmłodszych, że druga cześć mini parku jest rzadko uczęszczana. Drugą taką atrakcją są zamki dmuchane, na których mój syn, może siedzieć godzinami. Jest szybszy niż ja poderwał sobie dziewczynkę o imieniu Zosia, która dbało o jego bezpieczeństwo.Można dodatkowo organizować tutaj sporo zajęć plenerowych dla przedszkolaków, urodziny dla dzieci. Na stronie znajdziemy sporo atrakcyjnych pakietów.   Teraz coś dla mnie! Park udostępnia nam trzy trasy dopasowane dla każdego odwiedzającego. Mamy dostępny pakiet NO LIMITS. Bilet ważny cały dzień za 70 zł. W dobrej cenie możemy zaczynać zabawę. Trasa łatwa jest dostępna dla dzieci, które mają minimalny wzrost 145 cm z wyciągniętą ręką. Na trasie spotkamy "Tunel z sieci", "Równoważnie", "Skimborder" oraz co mi się najbardziej podobało to "Korytarz prostokątny". Trasa średnia może nam sprawiać trochę kłopotu, jest ona długa na 220 m i posiada ponad 18 przeszkód. Na tej trasie możemy się zmagać z "Skokami kaskadowymi", "Obręcze stalowe" z którymi miałem największy kłopot, "Korytarz trójkątny" i wiele innych. Bardzo spodobały mi się "Studnie", są to już ostatnie przeszkody po których kończymy trasę średnią i trudną. 
   Największą niespodzianką okazała się trasa trudna. Otrzymałem informację, że jest to trasa naprawdę trudna, moja ambicja nie pozwala mi myśleć o trudnościach, "nie ma trasy trudnej dla mnie" większość z nas nie wierzy informacją które otrzymujemy.

Już sam początek zaczyna się niesamowicie, wyjście po palu z małą ścianką wspinaczkową na górze. Na górze okazuje się że platformy na których stoimy mają tylko miejsce na nogi, około 40 cm. powoduje to że musimy przytulać się do pala. Wyobraźnia, płata nam figle, wydaje nam się że zaraz spadniemy. Na trasie trafiamy na same trudne przeszkody Most Birmański zygzak, Złośliwe pętle, Skok Tarzana, Wisienki, Strzemiona, Koala, Girlandy, Złośliwe belki. Mało tego - trasa ma 200 m i każda przeszkoda jest naprawdę długa. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że liny nie są całkowicie napięte i musimy delikatnie schodzić w dół, a następnie wchodzić do góry.

Za pierwszym razem nie dałem rady zaliczyć całej trasy, pod koniec ominąłem dwie trudne przeszkody, ponieważ wiedziałem że mi braknie sił.

Nareszcie trafiłem na trasę, która mnie pokonała. 

Po powrocie do domu okazało się że nagranie tej trasy się nie udało, ponieważ na "Strzemionach" obróciło mnie i liny wyłączyły mi kamerę. Postanowiłem następnego dnia odwiedzić park jeszcze raz. Tym razem w pełni sił wystartowałem trasą trudną i ją pokonałem!!! Byłem totalnie wykończony, moja twarz była cała zlana potem. Zawsze na trasy wysokie wchodzę jeszcze raz, aby zrobić zdjęcia, tym razem nie miałem na to sił. W tym parku mamy hardkorową trasę, jeśli ktoś chce się sprawdzić, to zapraszam.


   Wracając do naszego Kapitana, rozmawiałem również o rozwoju portu i dowiedziałem się, że w przyszłym roku prawdopodobnie będą zmiany. Stali bywalcy już są obyci z atrakcjami i czas coś zmienić na pokładach. Zasugerowałem kilka rozwiązań, czekam teraz na rezultat. Czy moje pomysły były dobre? Zwłaszcza, że jest tam jedna przeszkoda, którą na pewno trzeba by było wymienić. Bardzo mnie cieszy, jak słyszę o rozwoju parku, jak odwiedzę go ponownie, to zastanę zmiany.


   Naszemu Kapitanowi i załodze bardzo dziękuję za dobrą zabawę, a was zapraszam na sprawdzenie swoich sił. Najmłodszych na trasie średniej, a starszych na trasie trudnej. Pozdrawiam i widzimy się w kolejnym parku.

P.S. Ups, a ja właśnie dołożyłem pracy załodze, ponieważ cześć z was będzie ściągana na ziemię.


Mini Park Linowy

Przeszkód: 10
Cena: 20 zł
Info: Bilet ważny cały dzień
   + Dmuchańce bilet 25zł, 
   trasa posiada dodatkowe przeszkody,
   od 3 do 13 lat

 1. Wejście po schodach
 2. Platformy
 3. Siatka z piraniami
 4. Kładka z żółwiami
 5. Pajęczyna
 6. Tunel z fokami
 7. Wiosła z rekinami
 8. Obręcze
 9. Skrzynie ze skarbami
 10. Zjeżdżalnia na delfinieTrasa łatwa

Przeszkód: 15
Cena: 25 zł
Info: Trasa posiada dodatkowe przeszkody
   Min. wzrost 145 cm z wyciągniętą ręką

 1. Wejście po schodach
 2. Mosty zwodzone
 3. Kładka
 4. Tyrolka
 5. Tunel z sieci
 6. Trapezy
 7. Równoważnie
 8. Ruchoma kłoda
 9. Tunel z prostokątów
 10. Tyrolka
 11. Kładka H
 12. Skimborder
 13. Falochron
 14. Siatka U
 15. Zejście po schodkachTrasa

Przeszkód: 18
Cena: 35 zł
Info: Trasa posiada dodatkowe przeszkody
   Min. wzrost 155 cm z wyciągniętą ręką

 1. Wejście po drabinie
 2. Most Birmański
 3. Tyrolka
 4. Podwójna Tyrolka
 5. Ruchoma kłoda
 6. Obręcze i deski
 7. Tyrolka
 8. Kładka H
 9. Skok indiański
 10. Makarony
 11. Trapezy górne
 12. Girlandy
 13. Korytarz trójkątny
 14. Skoki kaskadowe
 15. Kładka zygzak
 16. Tyrolka
 17. Trapezy równoległe
 18. StudniaTrasa trudna

Przeszkód: 16
Cena: 35 zł
Info: Trasa posiada dodatkowe przeszkody
   Min. wzrost 155 cm z wyciągniętą ręką

 1. Wejście po palu
 2. Korytarz trapezowy
 3. Most Birmański zygzak
 4. Trapezy
 5. Belki w V
 6. Złośliwe pętle
 7. Skok Tarzana
 8. Tyrolka
 9. Wisienki
 10. Strzemiona
 11. Koala
 12. Girlandy
 13. Korytarz trapezowy
 14. Korytarz prostokątny
 15. Złośliwe belki
 16. StudniaSkok adrenaliny

Przeszkód: 2
Cena: 20 zł
Info: Wysokość 8 m
   Min. wzrost 155 cm z wyciągniętą ręką

 1. Wejście po ściance z dziurami
 2. Skok wahadłowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz