niedziela, 23 lipca 2017

Park Linowy 74 - Małpi Jar


      Byliście już w Gdańskim Zoo? Bo ja nie. Prawie cały dzień spędziłem na drzewach. Pytacie gdzie? No właśnie, w Gdańskim Zoo. Odkryłem tam niesamowite trasy dla dzieci, staranie przygotowane i dopieszczone. Chcecie zobaczyć moje przygody z synem? Zapraszam na recenzję.Info

Lokalizacja: Gdańsk - ZOO
Województwo: pomorskie
Strona: www.zoo.gda.pl
Facebook: Park Linowy MAŁPI JAR
Ilość tras: 6
Ilość przeszkód: 73
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2008
GPS: 54° 24' 41'' N    18° 32' 19'' E
Tel: 509 822 657
Mapa: 
Ilość odwiedzin: 1/87 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042,75 zł


      To już nasz ostatni dzień w Gdańsku. Tym razem wybraliśmy się do Zoo, które obszarowo jest największe w Polsce. Zachęcił mnie dinozaur wśród tras parku linowego. Wyprawa była wspólna z rodziną i znajomymi z pracy, spędzającymi tutaj wakacje. Na początek chcieliśmy zaliczyć park, zanim będziemy zwiedzać Zoo. W tym celu udaliśmy się na kraniec Zoo i przechodząc fantastyczny mostek, zeszliśmy w magiczny świta drzew i lin. Jakie było moje zdziwienie jak zostałem rozpoznany przez obsługę parku. Pisząc do dyrekcji parku "Góra Harców" w Gdyni i nie zorientowałem się, że ten park, znajdujący się na terenie Zoo, należy do tego samego właściciela. Serdecznie dziękuje za udostępnienie mi całego parku, abym mógł pokazać wam wszystkie trasy.Na początek muszę wspomnieć o drobnym minusie, aby skorzystać z parku musimy opłacić bilet wstępu do Zoo (Niestety tak jest w wszystkich terenach Zoo, które posiadają parki linowe). Bilet taki w okresie wakacji bez żadnych zniżek kosztuje 30 zł, w innych okresach jest tańszy. Na szczęście dzieci do 4 lat mają za darmo, więc Maksio wszedł za darmo. Plusem natomiast jest to, że jak się zmęczycie na linach, odprężeniem jest oglądanie różnorodności gatunków zwierząt. Poniżej przedstawiam cennik parku linowego. W przypadku chęci skorzystania z większej liczby tras, możemy poprosić o rabat. Na przykład, jeśli dziecku spodobała się trasa Makaka i chciało by ją przejść z 4 razy, to zapłacimy 70 zł i gratisowo będzie dostępna dla niego trasa siatkowa (Małe Safari). O więcej rabatów należy pytać obsługę.


Bardzo mi się podoba strefa dla najmniejszych, mamy "Klatkę małpiatkę" ,gdzie dzieciaki mogą się pobawić kolorowanymi piłkami, w wielkim pomieszczeniu z siatki. Dla najmłodszych mamy również trasę "Małe Safari". Jest to trasa siatkowa, w której nie jest wymagana asekuracja. Tym razem testował ją mój syn i możecie ją zobaczyć tutaj, było naprawdę komicznie jak się musiałem przeciskać przez małe dziury.

     Dla tych najmłodszych którzy chcą już chodzić ze sprzętem do asekuracji, jest przygotowana nietypowa trasa "Kapucynki". Przeszkody są przygotowane nisko przy ziemi, obok może iść rodzic i dokładnie pilnować, jak jego pociecha się zachowuje na trasie. Trasa jest nietypowa bo schodzi w dół stoku, daje to fajny efekt, którego nie znalazłem do tej pory w innych parkach. Najważniejsze jest wykonanie, spotkałem tam niesamowite przeszkody. Fantastyczna "Rura", "ścianki wspinaczkowe" tylko w dół, "Land Rover" który został zaprojektowany i przygotowany przez właściciela parku, pięknie wygląda. Prawie do każdej platformy jest mała drabinka dla rodziców, aby w razie problemów pomóc naszym nowym odkrywcą.

     Następny etap to trasy dla starszych i dorosłych. Jak można zauważyć to wszystkie nazwy tras są nazwane małpimi odpowiednikami. Oprócz trasy zjazdowej która nazywa się "Bielik". Na tych trasach pojawiają się trudniejsze przeszkody takie jak "Skok indiański", "Strzemiona", "Most Birmański", "Złośliwe belki" lub "Falochron V", których do tej pory nie widziałem. Jest tutaj również trasa "Szympans" niestety nie mogłem jej zaliczyć, ponieważ jest ona odnawiana. Szkoda, bo widziałem tam fajne przeszkody. Przejazd w beczce, czy jazda rowerem. Niestety musiałem się pocieszyć ścianką wspinaczkową.

     Poszukując parków które mógł bym odwiedzić na wakacjach, natrafiłem na zdjęcie, gdzie trasa przebiega przy makiecie dinozaura. Dlatego ten park przyciągną moją uwagę. W takim parku nie byłem jeszcze, chciałem go sprawdzić. W Zoo mieści się jeszcze, park dinozaurów w którym były trzy krótkie trasy parku linowego. Trasa Dino aktualnie jest zamknięta i czeka na remont. Udało mi się nagrać tę trasę i jest dostępna na moim kanale tutaj. Na przyszły sezon trasa powinna być już odnowiona i z powrotem udostępniona gościom. Bardzo fajnie się reprezentuje i przyciąga swoją uwagę, zwłaszcza że na głównej trasie mamy Tireksa. 
Park się dalej rozwija, co mnie bardzo cieszy. Aktualnie właściciel prowadzi budowę kolejnego obiektu, o którym na pewno usłyszycie ode mnie. A tutaj są odnawiane trasy. Na początku sezonu, będzie dostępna odświeżona trasa "Szympans" i "Dino" jak to wcześniej pisałem. Czekam z niecierpliwością na kolejne odwiedziny, aby sprawdzić co się zmieniło.

Bardzo mi się spodobał park i spędziłem bardzo fajnie w nim czas. Zwłaszcza bawiąc się z synem. Znajomi byli pierwszy raz na parku linowym i również dobrze się bawili. Tak nam miło czas zleciał, że w Zoo niewiele zobaczyliśmy udając się do wyjścia. Będzie to powód do powrotu. Tak było fajnie.

Polecam!!! A my widzimy się w kolejnym parku.


Trasa Dino

Przeszkód: 4
Info: Trasa aktualnie zamknięta

 1. Most 2 linowy
 2. Tunel z sieci
 3. Kładka
 4. Pionowe pale


Trasa Małe Safari

Przeszkód: 10
Cena: 15 zł - Trzy przejścia
Info: Trasa siatkowa

 1. Zjeżdżalnia
 2. Dziury
 3. Makarony
 4. Piłki
 5. Linki „V”
 6. Dziury w siatkach
 7. Piłki
 8. Slalom
 9. Beczka
 10. Most 2 linowy


Trasa Kapucynki

Przeszkód: 13
Cena: 25 zł
Info: Min. wzrost 135 cm

 1. Kładka
 2. Ścianka wspinaczkowa
 3. Pajęczyna
 4. Rura
 5. Most
 6. Tyrolka
 7. Trapezy
 8. Land Rover
 9. Zejście po siatce
 10. Tunel
 11. Tyrolka
 12. Kładka kropki
 13. Mostek V


Trasa Makaka

Przeszkód: 11
Cena: 25/30 zł
Info: Min. wzrost 120 cm

 1. Kłoda
 2. Trawers po sieci
 3. Most Birmański
 4. Trapezy
 5. Kładka
 6. Tyrolka
 7. Belki w V
 8. Iksy
 9. Tyrolka
 10. Platformy
 11. Siatka U


Trasa Gibona Filipka

Przeszkód: 16
Cena: 25/30 zł
Info: Min. wzrost 135 cm

 1. Kłoda
 2. Zjazd na warkoczu
 3. Wąska kładka
 4. Falochron V
 5. Strzemiona dwurzędowe
 6. Tyrolka
 7. Skok indiański
 8. Zjazd na trapezie siedząc
 9. Zejście po drabince
 10. Mosty zwodzone
 11. Sople
 12. Tyrolka
 13. Most 2 linowy
 14. Zejście po drabince
 15. Korale
 16. Schodki


Trasa Bielika

Przeszkód: 7
Cena: 20/25 zł
Info: Min. wzrost 150 cm

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka
 4. Tyrolka
 5. Wisząca ścianka
 6. Iksy
 7. Zejście po drabince


Trasa Gorilla

Przeszkód: 19
Cena: 25/30 zł
Info: Najwyższy punkt 14 m
   Min. wzrost 150 cm

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Kłoda
 3. Kładka H + Platformy
 4. Drabiny + Opony
 5. Kładka
 6. Złośliwe belki + Złośliwe pętle
 7. Tyrolka
 8. Makarony
 9. Most Birmański
 10. Falochron
 11. Skok indiański
 12. Strzemiona
 13. Trapezy
 14. Pionowe pale
 15. Tyrolka
 16. Belki w V + Most Birmański
 17. Wisząca ścianka
 18. Iksy
 19. Zejście po drabince


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz