niedziela, 15 kwietnia 2018

Park Linowy 81 - Dream Park      Tym razem wybraliśmy większy park rozrywki, który posiada w swojej ofercie atrakcje na linach. Atrakcji mamy tutaj sporo i na parku linowym się nie skończyło. Wiele godzin spędzonych i spokój z młodym. Warto przyjechać, albo sami oceńcie ...Info

Lokalizacja: Ochaby
Województwo: śląskie
Strona: www.dream-park.pl
Facebook: Dream Park Ochaby
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 46
Rok otwarcia: 2011
GPS: 49° 51' 15'' N  18° 45' 35'' E
Tel: +48 33 851 05 55
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/94 Kwota wydana: 46 zł Łączna kwota: 3088,75 zł


   Udaliśmy się na południe Polski do województwa śląskiego, jakieś 30 km od Bielsko-Białej. W miejscowości Ochaby Wielkie mamy park rozrywki który w swoim pakiecie atrakcji posiada również park linowy. Oczywiście na parku linowym się nie skończyło, za dużo tutaj jest atrakcji.

     W pierwszej kolejności udałem się na park linowy który jest umieszczony po prawej stronie całego obiektu parku rozrywki. Maksia zgubiłem gdzieś po drodze. Na trasie do mojego celu jest ogromny plac zabaw oraz dmuchane zamki i trampoliny. Tam syna wcięło i już nie chciał wychodzić. Przynajmniej spokojnie mogłem przetestować dla was park linowy.

     Mamy tutaj dostępne trzy trasy. Trasę siatkową dla najmłodszych, gdzie mają bardzo dłużą zjeżdżalnie. Dziecko wchodzi i już nie chce opuści, tego placu boju. Dla starszych mamy dwie trasy. Trasę niebieską która jest umieszczona na wysokości 6 metrów i trasa czerwona umieszczona na 8 metrach. Obie trasy posiadają system asekuracji ciągłe. Tutaj nie musimy się przepinać. Obie trasy nie są trudne, każdy sobie z nimi poradzi. Mamy fajnie przygotowane platformy dla zjazdów, aby nie było problemów z przejazdami, oraz kilka ciekawych przeszkód.  Tak naprawdę nie oczekiwałem, niczego więcej, przy tylu atrakcjach parku, trzy trasy są wystarczające.


Mamy tutaj również Wieżę mocy której nie da się przegapić. Po wejściu do parku rozrywki pierwsze co się rzuca w oczy to ona. 18 metrowa wieża wykonana z drewnianych pali, na której zamontowano atrakcje z kategorii EXTREME. Wieża oferuje nam dwie atrakcje. Zjazd tyrolski nad parkiem 2 razy po 100 metrów, połączony mostem linowym zawieszonym na wysokości dochodzącej do 10 metrów. Drugą atrakcją jest Skok pionowy imitujący końcowy etap lotu. Dzięki urządzeniu PowerFAN przez pierwsze parę metrów spadamy bezwładnie, aby po chwili wyhamować i bezpiecznie wylądować na ziemi. Niektóre osoby mają obawy przed zjazdem czy skokiem, wiec w pierwszej kolejności, powinny spróbować swoich sił na parku linowym, o którym nie wiedzą. Na wieży przydałby się wielki baner z napisem "Park Linowy" ze strzałką w prawo. Muszę jeszcze tylko zaznaczyć, że jest to dodatkowo płatna atrakcja: 15 zł.

Przed parkiem linowym mamy park dinozaurów, który jest wypełniony ruchomymi dinozaurami. W samym parku linowym również, jest sporo okazów, które świetnie wyglądają na tle lin zawieszonych na drzewach. Syn był przeszczęśliwy oglądając dinozaury. Zwłaszcza, że niektóre się ruszają.


Po naszych bojach związanych z parkiem linowym mogliśmy spędzić czas na zwiedzaniu drugiej części parku. Mamy tutaj Park miniatur, Oceanarium prehistoryczne, Dom do góry nogami, Kino 6D i jeszcze sporo innych atrakcji. Najwięcej czasu spędziliśmy na placu zabaw, gdzie już 4 letni Maksio tylko przeskakiwał z jednej atrakcji na drugą. Trampoliny, Dmuchańce, Plac zabaw i tak w kółko. Mogliśmy spokojnie siąść i odpoczywać.
Z minusów to bym się doczepił do jedzenia. Jest tu dostępny tylko fast food firmy It!me, gdzie zjemy tylko frytki i inne tego typu śmieciowe wynalazki. Jeśli nie jesteście zwolennikami takiego jedzenia, warto przywieźć coś swojego. Plusem jest to, że firma ta opiera się na zasadach ekologii. Wszelkie opakowania zaprojektowane zostały tak, aby nadawały się do ponownego przetworzenia.
Drugim minusem był tygrys który wyglądał bardzo smutno. Miał mało miejsca i hałasy zabaw dookoła. Co do Mini Zoo nie mam nic przeciwko, w tym przypadku tygrys jest niepotrzebną atrakcją i wolał bym go widzieć w Zoo, a nie w takim miejscu.


Jesteśmy  bardzo zadowoleni z wycieczki do tego parku. Jest tutaj sporo atrakcji, więc dla każdego coś się znajdzie. Bardzo przyjemnie upływa tutaj czas. A młodego było trzeba przekupstwami wyciągać z parku. Co do parku linowego, nie jest on duży, lecz wystarczający. Bardzo dobrze się tutaj bawiłem i na pewno tuja wrócę.

A my widzimy się na kolejnym parku linowym.Trasa siatkowa

Przeszkód: 12
Info: Trasa siatkowa

 1. Wejście po drabinie
 2. Kłoda
 3. Pajęczyna
 4. Slalom
 5. Biedronki
 6. Krokodyl (Most)
 7. Chomikarnia (Tunel)
 8. Kacza kładka
 9. Wejście po siatce
 10. Zjazd po płachcie
 11. Lwie obręcze
 12. Zjeżdżalnia


Trasa niebieska

Przeszkód: 15
Info: Wysokość 6 m
   Minimalny wzrost: 140 cm

 1. Wejście po drabinie
 2. Siatka U
 3. Bieg przez płotki
 4. Bokser
 5. Ruchoma kłoda
 6. Tyrolka
 7. Trawers po sieci
 8. Tyrolka
 9. Kładka
 10. Poziome drabinki
 11. Równoważnie
 12. Pionowe pale
 13. Deskorolka
 14. Beczka
 15. Tyrolka


Trasa czerwona

Przeszkód: 15
Info: Wysokość 8 m
   Minimalny wzrost: 140 cm

 1. Wejście po palu z chwytami
 2. Kładka H
 3. Kładka
 4. Zjazd na trapezie
 5. Platformy
 6. Klepsydra
 7. Tyrolka
 8. Równoważnie
 9. Tyrolka
 10. Drabiny
 11. Trapezy zygzak
 12. Zjazd na orczyku
 13. Iksy
 14. Linki „V”
 15. Tyrolka


Trasa zjazdowa

Przeszkód: 4
Info: Wysokość 15 m
   Minimalny wzrost: 130 cm
   Minimalny wiek: 8 lat

 1. Tyrolka
 2. Kładka
 3. Kładka
 4. Tyrolka


Skok pionowy

Przeszkód: 1
Cena: 
Info: Wysokość 15 m
   Minimalny wzrost: 130 cm
   Minimalny wiek: 8 lat

 1. Skok pionowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz