sobota, 28 maja 2016

Park Linowy 39 - Sabat Krajno

www.sabatkrajno.pl

     Chcąc miło wypocząć, podjąłem decyzję, aby wybrać się do większego parku rozrywki. Mój wybór padł na okolice Kielc, a dokładnie na Krajno Zagórze w którym znajduje się Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Wybór był prosty. Zachęcił mnie park, który jest postawiony na palach, a nie na drzewach. Od takiego parku zaczęła się moja przygoda z parkami.


Info

Lokalizacja: Krajno Zagórze
Województwo: świętokrzyskie
Strona: www.sabatkrajno.pl
Facebook: www.facebook.com/SabatKrajno
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 55
Długość tras: ~900
Rok otwarcia: 2012
GPS: 50° 54' 1'' N  20° 51' 31'' E
Tel: 502 079 854
Adres: Krajno Zagórze 43c 
Mapa:

Ilość odwiedzin: 1/45
Kwota wydana: 0 zł
Łączna kwota: 1983 zł

W miejscowości Krajno Zagórze znajdujemy Park Rozrywki i Miniatur, gdzie możemy skorzystać z dużej ilości atrakcji. Mamy tutaj  park rozrywki dla dzieci czyli: Eurobungee, dmuchane zamki, łódeczki, aqua zorbing, stacja kosmiczna i wiele innych atrakcji.  Dla tych starszych mamy Lunapark, gdzie możemy natrafić na Rolercastera (który był akurat nieczynny, szkoda), karuzela Crazy Yacht, autodromy i kino 6D. Park linowy jest przeznaczony dla każdej grupy klientów. Na początku muszę podziękować właścicielowi, który umożliwił mi testowanie parku. Jak tylko przyjechałem, w kasie czekał dla mnie darmowy bilet na park linowy z możliwością wielokrotnego wejścia na trasy. Zatem chodźmy, zapraszam na liny.


Park jest jednym z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach. Cztery zróżnicowane poziomy trudności pozwolą na przetestowanie swoich umiejętności zarówno starszym jak i najmłodszym wspinaczom. Ostrzegam - brak gałęzi drzew powoduje brak osłony przed słońcem.
 Jeśli przewidujecie dłuższą zabawę na linach w dni słoneczne, wysmarujcie się dobrze kremem przeciwsłonecznym (Ja o tym zapomniałem i na następny dzień trochę cierpiałem).


Mamy tu dostępne 4 trasy, siatkowa trasa dziecięca, trasa łatwa, średniozawansowana i trudna. Cena jest bardzo fajna, ponieważ żadna trasa nie przekracza 25 zł a dodatkowo jak chcemy skorzystać, z pakietu to 3 trasy mamy w cenie 50 zł.  Wcześniej jeszcze była trasa tyrolkowa za 20 zł lub w kompletnym pakiecie za 60 zł.


Trasy średniozawansowana i trudna zaczynają się w połowie parku miniatur i posiadają swoje trasy tyrolkowe, gdzie możemy podziwiać połowę atrakcji z parku miniatur. Przy zjeździe możemy natknąć się na Operę w Sydney, Krzywą Wieże w Pizie, wodospad Niagara, wieżę Eiffla i przepiękna katedra Notre Dame. Warto to zobaczyć z góry.
Za unikalną przeszkodę mogę tutaj uznać "Skok w pajęczą sieć" (choć gdzieś ją widziałem, lecz nie pamiętam gdzie). Możemy tutaj natrafić na Przejazd w Beczce, Deskorolkę, Makarony z utrudnieniami. Najtrudniejszą przeszkodą okazał się Falochron który strasznie się kołysał i nie mogłem złapać na nim równowagi (tego się nie spodziewałem). Drobne uwagi estetyczne - przydałoby się wymienić niektóre sznurki (np. trawersa po siatce), a deskorolka prosi się o wymianę na nową. Ale ogólnie bawiłem się bardzo dobrze i nawet przeszedłem trasę trudną dwukrotnie.


Nie miałem okazji przejechać się tyrolką, gdyż aktualnie jest w przebudowie na dodatkowe przeszkody dla trasy trudnej. Okazało się, że tutaj jest tylko 5% klientów, którzy korzystali z tej atrakcji. Dlatego zapadła decyzja o zlikwidowaniu trasy tyrolkowej i postawienie dodatkowych przeszkód. Planowane są zjazdy i rowerek (lecz jeszcze nie ma decyzji jaki).


Jeszcze mała drobna uwaga do całego parku rozrywki. Miałem problem ze znalezieniem koszy na śmieci, tak więc przydałoby się rozstawić ich więcej.

Ocena: 5/5

Trasa dziecięca

Przeszkód: 10
Cena: 10 zł 
Info: 3 przejścia w cenie biletu,
   dostępna od 3 roku życia

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Dziury
 4. Kłoda
 5. Most Birmański
 6. Makarony
 7. Belki V
 8. Siatka U
 9. Pionowe liny
 10. Zjeżdżalnie

Trasa Łatwa

Przeszkód: 11
Cena: 15 zł 
Info: Trasa na wysokości do 2 m. ,
   czas przejścia pomiędzy 20-30 min,
   wymagany wzrost to min. 120cm

 1. Wejście po pochylni
 2. Kładka
 3. Tyrolka
 4. Falochron
 5. Trapezy
 6. Platformy
 7. Belki V
 8. Most Birmański z siatek
 9. Most Birmański
 10. Tyrolka
 11. Zjazd na orczyku

Trasa Średnio-zaawansowana

Przeszkód: 16
Cena: 20 zł 
Info: Czas przejścia to 20-30 min
   wysokość do 6.5m.
   Wymagany wzrost to min. 135cm

 1. Wejście po drabince
 2. Falochron
 3. Tyrolka
 4. Skok w pajęczą sieć
 5. Strzemiona
 6. Belki zygzakowate
 7. Kładka H
 8. Iksy
 9. Most Birmański
 10. Złośliwe pętle
 11. Zjazd na Warkoczu
 12. Trawers po siatce
 13. Przejazd w Beczce
 14. Pionowe Pale
 15. Most zwodzony
 16. Drabina zejście

Trasa Trudna

Przeszkód: 18
Cena: 25 zł 
Info: Czas przejścia to 25-40 min
   wysokość do 9m.
   Wymagany wzrost to min. 140 cm

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Most Birmański
 3. Tyrolka
 4. Koala
 5. Pionowe Pale z Makaronami
 6. Makarony
 7. Siatka U
 8. Wąska kładka
 9. Trapezy W
 10. Wisząca ścianka
 11. Deskorolka
 12. Złośliwe belki
 13. Huśtawka
 14. Sople
 15. Belki V
 16. Poziome Iksy
 17. Belki V
 18. Zejście po palu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz