środa, 8 czerwca 2016

Park Linowy 46 - Gaładuś


     Jeśli chcemy pojechać na koniec świata i oderwać się od rzeczywistość, to znalazłem takie miejsce. Po ciężkich zmaganiach na Litwie, przyszedł czas odpoczynku i regeneracji nad wspaniałym jeziorem Gaładuś. Tutaj poznałem inny wymiar zabawy, ciesząc się naturą.


Info

Lokalizacja: Burbiszki
Województwo: podlaskie
Strona: http://parklinowy.galadus.pl
Facebook: www.facebook.com/galadusys
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 41
Długość tras: 595
Rok otwarcia: 2013
GPS: 54° 11' 56'' N  23° 23' 52'' E
Tel: 693 436 081
Mapa:
Ilość odwiedzin: 1/51 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2201 zł

     Tuż po wypadzie na Litwę jeszcze miałem ochotę coś zobaczyć (przetestować). Przedzwoniłem sobie do właściciela parku linowego Gaładuś, aby upewnić się, czy na pewno park jest otwarty. Bez problemu właściciel podjechał i udostępnił mi park do testów.


Park Linowy „Gaładuś" znajduje się nad granicznym jeziorem Gaładuś i stąd również nosi swoją nazwę. Jest to bardzo urokliwe i spokojne miejsce. Mamy tutaj dostępne 3 trasy na których możemy sprawdzić swoje siły i odwagę. Przy kasie widzimy tylko trasę dla dzieci i początek trasy łatwej, zaczynającą się od tyrolki. Reszta przeszkód jest schowana na dole wzniesienia i na pierwszy rzut oka ich nie widać.


Trasa łatwa ma coś namieszane z przeszkodami. Po przebyciu pięciu przeszkód kolejna przeszkoda "Belki V" ma numer 8, gdzieś zaginęły mi 2 przeszkody. Ta sama przeszkoda należy do trasy trudnej, która zaczyna się na dole wzniesienia i jest drugą przeszkodą, co powodowało zator przy większej liczbie klientów (nierozsądne ze strony budujących park). Przez to  sugerowane jest aby każdy klient zaczął od zjazdu z góry i bez żadnych zatorów może skierować się na trasę trudniejszą (fajne rozwiązanie, zwłaszcza, że zyskujemy pięć fajnych przeszkód zamiast dwóch). Same zjazdy są fantastyczne, ponieważ w trakcje zjazdów możemy podziwiać piękny krajobraz.


Co do ceny to za trasę trudną trochę za dużo musimy zapłacić, bo aż 40 zł, a za trasę dziecięcą 30 zł. Ratuje nas oferta specjalna, bo już za 50 zł możemy przejść wszystkie trasy i dostaniemy rabat 50% na kolejną wizytę (to już jest spoko).


Mamy tutaj znacznie więcej możliwości do spokojnego wypoczywania. Jesteśmy na tak zwanym krańcu świata, nad przepięknym jeziorem. Mamy możliwość wynajęcia kajaków i spędzenia czasu nad wodą. Dodatkowo możemy zorganizować sobie tutaj ognisko i skosztować gofrów pieczonych na ogniu (przepyszne, o niebo lepsze niż z gofrownicy). Czas tutaj płynie wolniej, co jest największym atutem tego miejsca i polecam to ludziom którzy mają już dość zgiełku miasta.


Najbardziej zaciekawiły mnie plany na przyszłość właściciela parku. Planowane jest zrobienie tyrolki na drugą stronę jeziora i połączenie przez to Polski z Litwą. Jest to naprawdę ambitny plan, ponieważ jezioro jest szerokie i trzeba się jeszcze dogadać prawnie z właścicielami ziemi po stronie litewskiej. Jak to już powstanie, z chęcią tu wrócę, aby to przetestować. Właścicielowi życzę dużo klientów i dopięcia swoich planów. 

Ocena 4/5

Trasa Dziecięca (Zielona)

Przeszkód: 9
Cena: 30 zł 
Info: Dla dzieci do 15 lat,
   czas przejścia 15 min,
   długość trasy 56 m

 1. Wejście po pochylni
 2. Trapezy
 3. Kacza kładka
 4. Dziury
 5. Beczka
 6. Siatka "U"
 7. Kładka
 8. Tyrolka
 9. Zejście po palu

Trasa Łatwa (Niebieska))

Przeszkód 13
Cena: 30 zł 
Info: Dla dzieci od 8 lat i dorosłych,
   czas przejścia 20 min,
   długość trasy 401 m

 1. Tyrolka
 2. Drabinka linowa
 3. Tyrolka
 4. Kładka
 5. Tyrolka
 6. Belki "V"
 7. Tyrolka
 8. Równoważnie
 9. Pionowe liny
 10. Most 2 linowy
 11. Trawers po sieci
 12. Makarony
 13. Most Birmański

Trasa Trudna (Czerwona)

Przeszkód 20
Cena: 40 zł 
Info: Dla dzieci od 8 lat i dorosłych,
   czas przejścia 30 min,
   długość trasy 454 m

 1. Drabina
 2. Belki "V"
 3. Drabina
 4. Tyrolka
 5. Drabinka linowa
 6. Kłoda
 7. Węzełki
 8. Dziurawa kładka
 9. Strzemiona
 10. Złośliwe belki
 11. Opony
 12. Tyrolka
 13. Złośliwe pętle
 14. Zjazd na warkoczu
 15. Skok indiański
 16. Beczka
 17. Ścianki
 18. Most Birmański
 19. Trapezy
 20. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz