poniedziałek, 6 czerwca 2016

Park Linowy 43 - Gwarek      Jestem już w Giżycku i staram się odwiedzić kolejny park linowy. Tutaj trafiam na troszkę inne podejście, spotykam park linowy lecz nie przygotowany pod klienta indywidualnego tylko wewnętrznie, dla celów ośrodka wypoczynkowego. Na szczęście, dzięki uprzejmości Pani dyrektor, miałem możliwość zobaczyć co w trawie piszczy i byłem zafascynowany tym, co zobaczyłem.


Info

Lokalizacja: Giżycko Piękna Góra
Województwo: warmińsko-mazurskie
Strona: www.gwarek-mazury.pl
Facebook: www.facebook.com/GwarekMazury
Ilość tras: 1
Ilość przeszkód: 20
Długość tras: ~200
Rok otwarcia: -
GPS: 54° 1' 40'' N    21° 43' 24'' E
Mapa:
Ilość odwiedzin: 1/49 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 2043 zł

W końcu dotarliśmy do campingu z prawdziwego zdarzenia. Tutaj czekały mnie nowe wyzwania: oczyścić WC i opróżnić zbiornik z brudną wodą. Mieliśmy mały problem z pochyłością samochodu, nie myślałem, że to może sprawiać kłopot. Camping leży na terenie pochyłym i ciężko znaleźć tam kawałek prostego terenu. Wielokrotnie przestawiałem samochód, aby chociaż troszkę równo stał. Jakie problemy były z tym związane? Za pierwszym razem kąpaliśmy młodego w kamperze i okazało się, że stoimy tak, że woda nie spływa do odpływu. Kolejnym problemem było spanie, przestawienie samochodu spowodowało to, że z miejsca gdzie spała żona i młody, można było łatwo się zsunąć na podłogę - tak więc kolejne przeparkowania samochodu. Nie muszę wspomnieć, że jak próbowałem nalać wody to też wielokrotnie przestawiałem samochód. Na campingu ludzie musieli się dziwić co ja wyprawiam. No cóż - początki nowicjusza.

Ok, to teraz będzie coś o parku, na czym bardziej się znam. W samym Giżycku mamy trzy parki linowe. Z parkiem Linowym Wiewióra już byłem umówiony na następny dzień. Przedzwoniłem sobie do parku linowego Tajty, ale tam powiedziano mi, że park jest zamknięty z powodu pogody, a na następny dzień jeszcze nie ma ustalonej godziny otwarcia. Przedzwoniłem sobie do Ośrodka Wypoczynkowego Gwarek, tam miałem przyjemność rozmawiać z dyrektorką ośrodka, która przekazała mi, że park nie jest dostępny dla klientów indywidualnych, tylko dla grup. Ale umożliwiła mi skorzystanie z parku.Po przybyciu zobaczyłem w jaki sposób grupy mają organizowany czas i jakie zadania muszą wykonywać. Przypomniały mi się odległe czasy gdy wyjeżdżałem na kolonie. Niektóre zadania były fantastycznie przygotowane na rozwijanie współpracy z innymi członkami grupy. Z tego co zauważyłem park został przygotowany specjalnie pod tego typu zadanie dla grup. Mamy tutaj dostępną tylko jedną trasę, którą uczestnicy muszą przebyć, przełamując swoje obawy lękowe i pracując nad balansem ciała.


Dostałem prywatnego instruktora, który przedstawił mi cały regulamin i przeszkolił mnie w jaki sposób mam się poruszać po parku. Trasa składa się z 20 przeszkód. Co mnie zaciekawiło, to umieszczenie przeszkody "Dziury" na trasie. Wszystko ładnie wyglądało -  w tym roku było odnawiane. W przyszłości ma powstać jeszcze zjazd tyrolkowy. Moją sugestią w przyszłości jest zrobienie trasy tandem- jest to trasa przeznaczona dla par, na przeszkodach trzeba cały czas iść razem i sobie pomagać.


Po spędzonym czasie na linach, zostałem oprowadzony po ośrodku i pokazano mi co tutaj może nas spotkać:

 • Park Linowy
 • Gra strategiczna "Agent"
 • Cyrkowe Show
 • Ścianka wspinaczkowa
 • Zorba
 • Szkoła komandosów
 • Pierwsza pomoc
 • Łucznictwo
 • Survival
 • Akademia kreatywności
 • Paintball
 • Sztuka komunikacji i rozwiązywania konfliktów
 • Dyskoteka z DJ lub Karaoke
 • Ognisko z kiełbaskami z udziałem animatora (widziałem Wodnika i Jack Sparrow)

Na koniec zostaliśmy jeszcze zaproszeni na kolację, bardzo miły gest.


Nie będę oceniał tego parku ponieważ nie jest przeznaczony dla klientów indywidualnych. Park linowy jest przygotowany tylko dla celów ośrodka. Dla mnie park był fajny, ale lepsza była otoczka wokół tego, to co zobaczyłem. Życzę Ośrodkowi wielu sukcesów, a Pani dyrektor dziękuję za możliwość zobaczenia tego wszystkiego.

Trasa dla grupy

Przeszkód: 20
Info: Park niedostępny dla klientów indywidualnych

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Kłoda
 3. Kładka z drabinek
 4. Beczka
 5. Wisząca ścianka
 6. Opony
 7. Trapezy zygzak
 8. Poziome trapezy
 9. Pionowe pale
 10. Tyrolka
 11. Zejście po palu
 12. Belka w V
 13. Trapezy
 14. Most trzylinowy z niskimi poręczami
 15. Tyczki
 16. Mosty zwodzone
 17. Dziury
 18. Trawers po sieci
 19. Tyrolka
 20. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz