piątek, 14 lipca 2023

Park Linowy 150 - Lego

Adventure Park LEGO

     Otwieram drzwi do zupełnie nowego rodzaju parku linowego, tym razem z LEGO. Zapraszam was do niezwykłej przygody, gdzie zamiast przemierzać gotowy park, sami możemy go stworzyć. Przedstawiam wam moją koncepcję parku linowego, zbudowanego z kultowych klocków LEGO.     Jako entuzjasta parków linowych, pragnę zaprezentować wam wyjątkowy projekt, który przeniesie was do mojego pokoju LEGO. Wśród licznych parków, jakie miałem okazję odwiedzić, dziś zapraszam was do odkrycia czegoś zupełnie innego. Zamiast podążać szlakami kolejnych atrakcji, tym razem zanurzymy się w procesie tworzenia własnego parku linowego z użyciem klocków LEGO.

Od lat czerpię radość z eksplorowania różnych parków, jednak idea stworzenia własnego miejsca zabawy wydała mi się fascynująca. Właśnie dlatego postanowiłem zbudować unikalny park linowy, który nie istnieje nigdzie indziej na świecie.


Inspirację czerpałem z zestawu LEGO IDEAS "Domek na drzewie" (21318), który stanowił punkt wyjścia dla mojego projektu. Na początku zakupiłem dwie paczki tego zestawu, planując zbudować park linowy na drewnianych strukturach. Jednakże, ta opcja okazała się zbyt kosztowna, zwłaszcza gdyby miało to obejmować dziesiątki drzew.
LEGO Ideas 21318 Domek na drzewie
KonstrukcjeZLEGO
ManiakLegoTv
Legoland Polska,
Ostatecznie wybór padł na mniejsze drzewka, które posiadały już platformy idealne do mojej koncepcji. Niemniej jednak, niezbędne okazało się stworzenie solidnych podstaw, zapewniających stabilność drzewek. Także, konieczne było opracowanie, jak nadać odpowiedni kształt czubkom drzew, aby prezentowały się atrakcyjnie. Na chwilę obecną nie jestem do końca usatysfakcjonowany efektem i planuję eksperymentować, aby uzyskać lepszy rezultat.
Gdy podstawy były gotowe, przyszła pora na fascynującą część projektu - tworzenie różnorodnych przeszkód. Opracowałem swój własny sposób łączenia przeszkód z drzewkami, co pozwoliło mi na swobodną kreację. W parkach linowych, oprócz przeszkód, istotne są także liny asekuracyjne. Tu zastosowałem sznurek, bardzo zbliżony do tego używanego w zestawach LEGO, by tworzyć zabezpieczenia o różnych długościach. Nawet symulując charakterystyczne czerwone tasiemki, ułatwiające orientację.

Z upływem czasu, mój park stopniowo się rozwijał o nowe tereny i trasy. Udostępniałem zdjęcia na moim Instagramie @ManiakLego , pokazując, jak małe ludziki z klocków mogą bawić się na moim parku linowym. Niestety, ze względu na brak czasu, zaprzestałem dzielenia się tymi wrażeniami.

Rope park LEGO

Obecnie mój park nabiera coraz lepszego wyglądu, a ja mam zamiar kontynuować pracę nad nowymi trasami i dodatkowymi elementami. Zrodził się nawet pomysł na wprowadzenie kolejki, która kursowałaby wokół parku, przyciągając nowych gości. Tworzenie tego miejsca to nieskończona zabawa, która będzie trwała tak długo, jak długo znajdę siłę na projektowanie nowych wyzwań.

Legoland Polska,
ManiakLegoTv

Mam nadzieję, że przeszliście z nami przez tę fascynującą podróż i inspiruję was do sięgania po klocki LEGO. To inwestycja, która nie tylko dostarcza ogromnej radości, ale także rozwija wiele umiejętności u naszych dzieci. Kreatywność, koordynacja wzrokowo-ruchowa, zdolność rozwiązywania problemów, cierpliwość, samodzielność i koncentracja - to tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z tej pasjonującej zabawy. Jestem niezmiernie wdzięczny swoim rodzicom za wprowadzenie mnie w świat LEGO w dzieciństwie, a teraz z radością tworzę je również dla swojego dziecka.

Życzę wam nieskończonej zabawy z klockami i do zobaczenia na kolejnych parkach! Hej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz