sobota, 14 lipca 2018

Park Linowy 85 - Fun Park Czarna Góra


     W pogoni za nowymi parkami 2018, docieram do Fun Park Czarna Góra, który poczynił nowe inwestycje. Atrakcje zostały wzbogacone o park linowy, trasę siatkową dla dzieciaków oraz tyrolkę dla żądnych adrenaliny. Zaliczyliśmy cały weekend dobrej zabawy, jesteście ciekawi jak było? Zapraszam.
Info

Lokalizacja: Stronie Śląskie
Województwo: dolnośląskie
Strona: www.czarnagora.pl
Facebook: Family Fun Park Czarna Góra
Ilość tras: 2
Ilość przeszkód: 21
Długość tras: 0
Rok otwarcia: 2018
GPS: 50° 15' 21.2"N    16° 49' 26.4"E
Tel: 669 742 411
Mapa: 
Ilość odwiedzin: 1/99 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3209,75 zł


     Mamy już kolejny rok, a ja nic nie zrobiłem w poszukiwaniu nowych parków. Dotarła do mnie informacja, że w miejscowości Stronie Śląskie powstał nowy park linowy. Dla mnie to dobra okazja do wyjazdu gdzieś dalej i dłuższego odpoczynku. Udaliśmy się do Czarna Góra Resort to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce, wyposażony w nowoczesne kolejki linowe i profesjonalny system sztucznego naśnieżania, latem też jest tu co robić. Skorzystaliśmy z oferty hotelu Aparthotel Czarna Góra i zatrzymaliśmy się w prześlicznym Apartamencie Czarna Góra. Kompleks jest doskonale przygotowany na potrzeby klientów, zwłaszcza tych z dziećmi. Wszelkie udogodnienia powodują, że nie chcemy tego miejsca opuszczać.
     Cel naszej podróży jest jednak inny, przyjechaliśmy tutaj przetestować, z młodym nowy park linowy, który jest atrakcją Fun Parku Czarna Góra. Po przybyciu do parku, mieliśmy dylemat od czego zacząć, taki tu wybór. Jak to zawsze bywa, zaczęliśmy od trasy siatkowej. Młody idzie w ślady taty i uwielbia pokonywać przeszkody.
     Trasa siatkowa znajduje się na skraju lasu, stwarza uroczy klimat. Posiada 14 stacji, daje nam to niesamowitą zabawę. Młodzi poszukiwacze przygód mają do pokonania 22-metrowy Most Tybetański, biegnący nad strumieniem. Ciekawe kładki, grzybki, tunele. Tym razem jedna przeszkoda została zrobiona nietypowo, co bardzo mi się to spodobało. Wszystko jest w siatkach, a ta przeszkoda wychodziła na otwarty teren, całkiem ciekawe rozwiązanie. Na końcu trasy przeszkody tworzą krąg, w którym mamy dmuchaną poduchę, na której dzieciaki mogą skakać do woli. Bilet obejmuje całodniowe korzystanie z atrakcji, więc możemy odpocząć, a dzieciaki mają gdzie szaleć.

     Drugą nową atrakcją jest trasa tyrolkowa. Jest to trasa przy której posiadamy uprząż i będziemy przepinać się z przeszkody na przeszkodę. Park posiada bezpieczny i sprawdzony system asekuracji: Click IT. Co to oznacza? Tak jak przy asekuracji ciągłej, w czasie zabawy na trasie, nie jesteśmy w stanie wypiąć się całkowicie. Gdy jeden karabinek jest wypięty, drugiego nie jesteśmy w stanie ruszyć, póki pierwszy nie zostanie ponownie wpięty. Dodatkowo ten system w karabinku posiada drobny walec, który nie uszkadza sprzętu przy zjazdach. W pierwszej kolejności mamy do pokonania siatkę i kilka przeszkód, aby dotrzeć do zjazdu przez cały park. Nasz zjazd ma 180 metrów i jest to niesamowity przejazd, obserwujemy całą okolicę z góry. Ciekawostką jest to, że obserwujący nas ludzie uśmiechają się i machają do nas, kiedy przejeżdżamy nad nimi, za każdym razem.     Park linowy to tylko kolejna atrakcja. Sam park rozrywki posiada sporo atrakcji z których możemy skorzystać. Młody tester musiał wypróbować wszystko, nie tylko raz, ale wielokrotnie. Większa atrakcja z której można skorzystać to, zjeżdżalnia grawitacyjna "Czarna żmija", to ten rodzaj atrakcji, którą musicie zaliczyć. Na moim kanale możecie zobaczyć filmik z przejazdu. Z mniejszych atrakcji mamy: kule wodne, Euro Bungee, tubing, strzelnica paintballowa, ścianka wspinaczkowa oraz auta elektryczne. Aby z nich skorzystać, możemy zakupić tanie pakiety, obejmujące daną liczbę atrakcji. Zabawy co niemiara.
     Spędziliśmy tutaj dwa dni pełnych atrakcji i aktywnego wypoczynku. Maksio tak się z asymilował, że nie chciał wracać do domu. Znajdziecie tu niesamowity mikroklimat, typowy dla obszarów alpejskich, daje to krystalicznie czyste powietrze. Od razu człowiek lepiej się czuje. Po nocy jest wyspany i wypoczęty, gotowy do dalszych zmagań. Bardzo miło spędziliśmy czas w nowym parku i czekam na kolejne trasy tym razem dla trochę starszych, a słyszałem, że takowe mogą być.


Zapraszamy wszystkich, można tu miło wypocząć, oczywiście aktywnie.
Do zobaczenia na kolejnym parku.Trasa junior

Przeszkód: 16
Cena: 30 zł
Info: Trasa siatkowa
   Od lat 5 do 15
   Bez limitu przejść i czasu

 1. Kładka „zwierzątka”
 2. Kładki półkola
 3. Trawers po ściance
 4. Piłki
 5. Dziury
 6. Kłoda ze stopniami
 7. Siatka V
 8. Korytarz
 9. Tunel
 10. Bieg przez płotki
 11. Obręcze
 12. Iksy
 13. Zjazd na orczyku
 14. Most
 15. Kanał
 16. Schodki


Trasa tyrolkowa duża

Przeszkód: 5
Cena: 40 zł
Info: System asekuracji: Click IT. 

 1. Wejście po siatce
 2. Tyrolka
 3. Sople + Most Birmański
 4. Tyrolka
 5. Zejście po drabince


Zjeżdżalnia grawitacyjna - Czarna Żmija

Cena: 3-10 zł
Info: Długości 950 metrów

Opis: Przejażdżka na zjeżdżalni grawitacyjnej „Czarna Żmija” jest świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trasa zjeżdżalni o długości 950 metrów została pieczołowicie zaprojektowana i ma zapewnić każdemu z użytkowników pozytywne emocje i frajdę niezależnie od wieku! Tor prowadzi przez trzy pętle, liczne zakręty oraz ośmiometrowy wiadukt nad potokiem.


Tor Tubingowy

Cena: Pakiet 25-35 zł

Opis: Zjazdy na pontonach to szalona zabawa dla całej rodziny! Letni Tor Pontonowy - prędkość, adrenalina i niezapomniane przeżycia gwarantowane!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz