wtorek, 15 sierpnia 2017

Park Linowy 78 - Winnica Nowizny


      Wybraliśmy się do Winnicy Nowizny w miejscowości Połom Mały. Natrafiliśmy tam na park linowy. Dziwne? Wydaje się, że parki mnie przyciągają. Gdzie nie pojadę, tam trafiam na park ;) Park skromny, ale za to wypoczynek pierwsza klasa. Tak można spędzać weekendy.
Info

Lokalizacja: Połom Mały
Województwo: małopolskie
Strona: winnicanowizny.pl
Facebook: Winnica Nowizny
Ilość tras: 2
Ilość przeszkód: 7
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2016
GPS: 49°47'47.9"N 20°36'26.9"E
Tel: 607 578 156
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/91 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042,75 zł

 
     W tym sezonie odwiedziłem 23 parki. Okazuje się, że po takiej ekspansji można się troszkę zmęczyć. Postanowiłem odpocząć i znaleźć coś mniejszego. Najbardziej mi zależało aby było niewiele tras i aby była trasa siatkowa dla mojego synka. Odkryłem Winnicę, która posiada park linowy, odpowiadający moim planom. Nowo znaleziony park okazał się idealnym miejscem.
Winnica udostępnia dwie trasy. Trasę siatkową dla najmłodszych i trasę zajazdowa. Cena biletów jest niewielka - za trasę siatkową zapłacimy 10 zł za dziecko i przez cały dzień może latać w kółeczko. Trasa jest przeznaczona dla  dzieci od 3 do 12 lat. Bilet na trasę zjazdową kosztuje nas 9 zł. Chyba, że chcemy skorzystać więcej razy to mamy sporo taniej. 2 zjazdy kosztują nas 15 zł, a trzy będziemy mieć za 20 zł. A rodziny wielodzietne oraz grupy zorganizowane mają dodatkowe promocje. Trasa wysokościowa, tak się ona tutaj nazywa, jest skierowana dla osób o wzroście powyżej 150 cm wzrostu. Posiada tylko 7 przeszkód, ale ostatni zjazd jest niesamowity. Wydaje nam się, ze jedziemy pod górę.Dodatkowo dla dzieci mamy mini zjeżdżalnię oraz piaskownicę. Nasze pociechy mają tu co robić, a my możemy odpocząć w uroczym miejscu. Synek Maksymilian jak wszedł w trasę siatkową to na 2 godzin dziecka nie było. Razem z żoną mogliśmy sobie siąść i cieszyć się własnym towarzystwem w przepięknym miejscu. Dookoła parku mamy ciekawe zwierzątka wykonane z opon, które stanowią niesamowity akcent dla parku. Żywe zwierzęta też możemy tutaj spotkać. Gospodarstwo prowadzi również hodowlę danieli. Od właścicieli możemy otrzymać jedzenie dla nich i dzieciaki mogą nakarmić urocze zwierzątka.


     Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni jeszcze na zwiedzanie winnicy i dowiedzieliśmy się jak wygląda produkcja wina. Na odjezdne zakupiliśmy sobie wino tutejszej produkcji. Zachęcam do zakupu, jest wyśmienite.


Dowiedziałem się również, że park zostanie rozbudowany w przyszłym roku. Czekam na nowinki w tej sprawie. A was zapraszam na spokojny odpoczynek w Winnicy Nowizny. Tutaj na pewno odpoczniecie, dobrze się bawiąc.

To na razie, do następnego.


Trasa siatkowa

Przeszkód: 7
Cena: 10 zł/ dziecko - możliwość korzystania przez cały dzień
Info: dla dzieci od 3 do 12 lat

 1. Kulki
 2. Kładka „muchomorki”
 3. Fala
 4. Tunel
 5. Platformy + Obręcze
 6. Zjeżdżalnia


Trasa wysokościowa

Przeszkód: 7
Cena: 9 zł
Info: Minimalny wzrost 150 cm

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Tyrolka
 4. Zejście po drabince
 5. Makarony
 6. Tyrolka
 7. Zejście po drabince


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz