sobota, 12 września 2015

Park Linowy 33 - Extreme Park Funtour


     Razem z kolegą z Pracy wybraliśmy się na tour po trzech parkach linowych (Ustroń, Wisła, Istebna). Nad morzem dostałem bardzo dobrą opinię o parku który znajduje się na górze Równica w Ustroniu. Z tego powodu stwierdziłem, że się tam wybiorę i samo ocenię ten park. Po przyjeździe i ujrzeniu parku, szczęka mi opadła.Info

Lokalizacja: Równica - Ustroń
Województwo: śląskie
Strona: www.parklinowy.pl
Ilość tras: 5
Ilość przeszkód: 101
Długość tras: 898
Rok otwarcia: 2005
GPS: 49° 43' 5'' N    18° 51' 7'' E
Tel: 33 854 27 28
Adres: ul. Równica 27, 43-450 Ustroń
Mapa:
Polskie Parki Linowe - Extreme Park Funtour
Ilość odwiedzin: 1/37 Kwota wydana: 60 zł Łączna kwota: 1713 zł

Park naprawdę wygląda fantastycznie. Pierwsze, co się rzuca w oczy to przeszkoda w postaci “wozu drabiniastego” lub platforma ze stołem biesiadnym i ławeczką.Mamy tutaj dostęp do 5 tras o łącznej liczbie 101 przeszkód na długości 898 m, w atrakcyjnej cenie. Cena jednego przejścia kosztuje 35 zł, lecz są dostępne pakiety. Za przejście 4 tras, zapłaciłem 60 zł. Trasy wyposażone są w system asekuracji niemieckiej firmy Bornack, uniemożliwiający przypadkowe, całkowite wypięcie się z liny asekuracyjnej. Na trasie zielonej mamy przeznaczony dla młodszych uczestników Expoglieder, czyli system ciągłej asekuracji, który nie wymaga przepinania się.

Przejdźmy do opisu przeszkód. W tym parku zobaczyłem bardzo dużo unikalnych przeszkód, których do tej pory nie widziałem. Sprawia to, że ten park jest dla mnie numerem jeden. Mamy tutaj następujące przeszkody: drzwi wahadłowe, gokart, deskorolka, wóz drabiniasty, dębowe beczki, stół biesiadny, walec, 4 metrowa łódź rybacka oraz monocykl. Dodatkowymi atrakcjami są Base Jump, czyli skok w pionie w dół, za pomocą którego zmienia się poziom z górnego na dolny, TreeClimbing, czyli nadrzewna ścianka wspinaczkowa, którą uczestnicy wydostają się na wysokość 12 m oraz najdłuższa, 63 metrowa tyrolka.
Otrzymałem również informację, że park cały czas się rozwija i w kolejnym sezonie wiele może się zmienić. Jest to park z 10 letnim stażem i widać, że jest robiony z pasją. Można tylko pogratulować właścicielowi i niech tak dalej trzyma. Z przyjemnością tam powrócę w kolejnym sezonie.

Ocena 6/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz