sobota, 30 września 2017

Park Linowy 79 - Krynicki Park Linowy


      Ach ta wrześniowa pogoda, kilka słonecznych dni nie może się zmarnować. W pełnym składzie ruszamy do Krynicy Zdrój. Cel mojej podróży był wybrany przez was. Daliście mi nie lada wyzwanie, 9 tras do pokonania. Chcecie się dowiedzieć, co tu mnie spotkało? To zapraszam.
Info

Lokalizacja: Krynica
Województwo: małopolskie
Strona: www.parklinowykrynica.pl
Facebook: Krynicki Park Linowy
Ilość tras: 9
Ilość przeszkód: 115
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2010
GPS: 49° 24' 36'' N  20° 55' 41'' E
Tel: 660 313 091
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/92 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042,75 zł


     Tegoroczny wrzesień nas nie rozpieszcza, pogoda jaką nam serwuje nie sprzyja wyprawom do parków linowych. Dopiero pod koniec tego miesiąca pojawia się szansa i ładna pogoda. Trzeba było to wykorzystać. Razem z rodziną wybraliśmy się do Krynicy Zdrój, czekało tam na nas nie lada wyzwanie. Sugestia odwiedzenia akurat tego parku była z waszej strony. Wielokrotnie czytałem w komentarzach na moim kanale, abym przyjechał właśnie tutaj. Również w prywatnych wiadomościach otrzymywałem prośby o nakręceniu filmików z tego parku. O to jestem, w parku który chcecie zobaczyć. Ale wyzwanie jakie mi daliście nie jest łatwe do wykonania. Ponieważ park posiada aż 9 tras, to jest 9 tras do nakręcenia, i jeszcze około 4 trasy do ponownego przejścia, aby wykonać zdjęcia. Wyzwanie przyjęte.     Jak tylko przyjechaliśmy, mogliśmy zaczynać zabawę, niestety bez szkolenia się nie da. Szkolenie było profesjonalne. Wyjaśniono nam każdy element i każdy krok z jakim będziemy się zmagać na linach,  z wyjaśnieniem dlaczego tak, a nie inaczej mamy się zachować. Szkolenie idealne, niczego mi tu nie brakowało. Po szkoleniu, razem z młodym testerem poszliśmy zaliczać trasę Bąbel. Jest to trasa siatkowa przeznaczona dla najmłodszych. Następnie Maksio miał okazję wypróbować trasę Malucha, która wymaga już uprzęży i przepinania się na przeszkodach. Jest to specjalna trasa dla dzieciaków, które już nie chcą chodzić po trasie siatkowej, tylko chcą czegoś więcej. Trasa jest na wysokości metra, rodzic może pomagać swojemu dziecku. Minimalny wiek to 3 lata. Niestety tym razem się nie udało, na czwartej przeszkodzie (Poziome L) Maksio się przestraszył i już nie chciał kontynuować trasy. Więc ja ją musiałem zaliczyć, a Maksio wrócił na swoją ulubioną trasę Bąbel.
     Wróć, zapomniałem o cenniku. Ja dostałem możliwość przetestowania całego parku, aby go wam pokazać, za co bardzo dziękuję. Jak wygląda cennik przy 9 trasach? Ceny są umiarkowane, mamy sporo promocyjnych pakietów. A co najlepsze, dowiedziałem się, że park funkcjonuje cały rok. Doczepić mógł bym się tylko do trasy extreme, która kosztuje 37 zł. Po moich podróżach dookoła Polski, taka trasa nie powinna przekraczać 30 zł. Z drugiej strony, trasa jest warta wydania tych pieniędzy, ponieważ jest bardzo wymagająca i tylko osoby wprawione w bój powinny z niej skorzystać. Ale o tym opowiem później.   Przy 9 trasach można sporo ciekawych przeszkód zaliczyć. Zacznijmy od tych najbardziej denerwujących "Złośliwe pętle", "Strzemiona", "Wisienki" na których miałem wpadkę, musiałem wrócić na platformę startową, tracąc sporo siły. "Złośliwe obręcze" są to pętle przez które musimy przechodzić, wygląda to tak jak by metalowym obręczą zabrakło powietrza i zrobiły się z nich dętki. Trudno było przez nie przechodzić i od tej pory będę je nazywał złośliwe obręcze. Możemy spotkać tam sporo atrakcji ruchomych, takich jak Zjazd na orczyku, trapezie czy drabince. Warto skorzystać z "Snowboardu",  "Gokarta", "Sanek" czy kolejna niesamowita atrakcja "Narty". Jest tego tutaj bardzo dużo. Najlepszą trasą dla mnie była trasa wysoka. Sporo jest tam akcentów zimowych, to właśnie tam możecie natrafić na Narty, czy Sanki. Nie mogę tutaj oczywiście zapomnieć o fanach tyrolek. Są tu dwie trasy zjazdowe, średnia i wysoka. Trasa średnia wciąga nas w las, przejeżdżamy tam nad strumyczkiem który daje niesamowity klimat tego miejsca. Z drugiej strony zachęcam przejechać się trasą wysoką, to fajny dreszczyk adrenaliny.

Nareszcie kolejne wyzwanie, mamy trasę extreme. Ale nie jest łatwo się na nią dostać. W parku jest taka nie pisana zasada, aby ktoś mógł wejść na tą trasę musi pokonać trasę wysoką. Wtedy instruktorzy mają pewność, że damy sobie radę na trasie extreme. Taka zasada eliminuje osoby które pewne są, a nie wiedzą z czym muszą się zmierzyć. Ja mam już za sobą 70 parków i miałem drobne problemy z nią. Na początek mamy Most 2 linowy który ciągnie się w nieskończoność. Potem jest tylko gorzej. Zauważyłem że liny są lekko obniżone, co powoduje że musimy poruszać się w górę przy końcach przeszkód. Na trasie jest "Beczka Flinstona" która została dzień wcześniej zabrana do renowacji. A ja pomyślałem, że ta przeszkoda to "Żołnierska przeprawa". Przeszkoda "Klamry"prawie mnie pokonały bo brakło mi siły. Na szczęście pod koniec mamy trzy zjazdy, które dają nadzieję dotarcia do końca, inaczej byłby płacz i lament. Jeśli ktoś już chodzi troszkę po parkach, to polecam, aby zmierzyć się z tą trasą. Oczywiście nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej atrakcji jaką jest Big Swing. Jesteśmy wyciągani na wysokość 17 metrów, hamulec bezpieczeństwa jest puszczany, a my lecimy przed siebie. Ale to już trzeba poczuć, fajna sprawa, za każdym razem dreszcz emocji zanim się to wszystko zacznie.

   Było to naprawdę wielkie wyzwanie zrobić 9 nagrań z każdej trasy, a następnie jeszcze skoczyć na 4 trasy aby wykonać zdjęcia. Zabawa niesamowita, jest co wybierać, dla każdego coś się tu znajdzie. A jak nie jesteście pewni trasy, to na dole macie filmiki i możecie sprawdzić, czy podołacie wybranej przez was trasie. Najlepszą dla mnie informacją jest to że park jest otwarty również w zimę, więc szybko tu wrócę na nagrania zimowych wyczynów. Co do rozwoju to nawet nie pytałem, tak dużo tego było. Za to dowiedziałem, się że powstał drugi park, Park Linowy Mamut który znajduje się niedaleko bo na szczycie Góry Parkowej w Krynicy-Zdrój. To już wiecie gdzie mogę się pojawić następnym razem. Za pokonanie wszystkich tras, otrzymałem Dyplom.


     Serdecznie zachęcam do fantastycznej zabawy na linach w Krynicy. Tutaj spędzicie miły czas i będzie to wasz aktywny wypoczynek.


     A my widzimy się na kolejnym parku. Cześć

Trasa bąbel

Przeszkód: 7
Cena: 20 zł
Info: Trasa siatkowa
   Minimalny wzrost: brak
   Wysokość 1,5 m   
   Czas przejścia: bez limitu przejść i czasu
   Przeszkody: 3 dodatkowe

 1. Schody
 2. Pajęczyna
 3. Bokser
 4. Poziome belki
 5. Pionowe liny
 6. Slalom
 7. Zjeżdżalnia


Trasa maluch

Przeszkód: 11
Cena: 15 zł
Info: Minimalny wzrost: brak
   Czas przejścia: ok. 20 min

 1. Drabinka sznurowa
 2. Kłoda
 3. Szachownica
 4. Poziome "L"
 5. Most trzylinowy
 6. Zjazd na orczyku
 7. Most z sieci U
 8. Mostek taśmowy
 9. Kładka drabinkowa
 10. Tyrolka
 11. Zejście po palu


Trasa niska

Przeszkód: 13
Cena: 20 zł
Info: Minimalny wzrost: brak
   Wysokość 1,5-2m
   Czas przejścia: ok. 20 min

 1. Drabinka
 2. Trapezy
 3. Kładka
 4. Wisząca ścianka + Pionowe liny
 5. Most Birmański + Belki w V
 6. Zjazd na orczyku
 7. Falochron
 8. Linki „V”
 9. Most 2 linowy
 10. Pionowe pale
 11. Zjazd na trapezie siedząc
 12. Siatka U
 13. Zjeżdżalnia


Trasa średnia (zielona)

Przeszkód: 17
Cena: 27 zł
Info: Minimalny wzrost: 110 cm
   Wysokość 4 m
   Czas przejścia: ok. 35 min.

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Trapezy
 3. Falochron
 4. Złośliwe pętle
 5. Siatka U
 6. Tyrolka
 7. Belki w V
 8. Most z sieci U
 9. Zjazd na trapezie
 10. Zjazd na drabince
 11. Złośliwe obręcze
 12. Wąska kładka
 13. Linki „V”
 14. Gokart
 15. Most Birmański
 16. Most zwodzony
 17. Zejście po drabince


Trasa średnia (niebieska)

Przeszkód: 16
Cena: 29 zł
Info: Minimalny wzrost 110 cm
   Czas przejścia: ok. 35 min.

 1. Wejście po siatce
 2. Poziome trójkąty
 3. Leśne klawisze
 4. Linoskoczek
 5. Kładka H
 6. Snowboard
 7. Okna
 8. Tyczki
 9. Trawers po sieci
 10. Tunel
 11. Mostki taśmowe
 12. Trapezy
 13. Przeskoki
 14. Huśtawka
 15. Tyrolka
 16. Tyrolka


Trasa wysoka

Przeszkód: 15
Cena: 32 zł
Info: Minimalny wzrost: 135 cm
   Wysokość 8-10 m
   Czas przejścia: ok. 35 min.

 1. Wejście po drabinie
 2. Wisienki
 3. Iksy
 4. Trapezy zygzak
 5. Złośliwe pętle
 6. Strzemiona dwurzędowe
 7. Most Birmański
 8. Tyrolka
 9. Sople
 10. Kładka H
 11. Korale
 12. Sanki
 13. Tyrolka
 14. Zjazd na warkoczu
 15. Narty
 16. Makarony sprężynowe
 17. Most 2 linowy
 18. Zejście po ściance z dziurami


Trasa zjazdowa I (średnia)

Przeszkód: 6
Cena: 20 zł
Info: Minimalny wzrost: ok. 110 cm
   Czas przejścia: ok. 15 min.

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka
 4. Tyrolka
 5. Tyrolka
 6. Tyrolka


Trasa zjazdowa II (wysoka)

Przeszkód: 8
Cena: 25 zł
Info: Minimalny wzrost 135
   Wysokość 12-13 m

 1. Wejście po drabinie
 2. Siatka U + Drabinka
 3. Tyrolka
 4. Tyrolka
 5. Tyrolka
 6. Tyrolka
 7. Tyrolka
 8. Tyrolka


Trasa extreme

Przeszkód: 19
Cena: 37 zł
Info: Minimalny wzrost: 135 cm.
   Wysokość 15 m
   Czas przejścia: ok. 60 min.

 1. Wejście po drabinie
 2. Most 2 linowy
 3. Wisienki
 4. Drabinka
 5. Trapezy zygzak
 6. Żołnierska przeprawa
 7. Siatka U z dziurami
 8. Złośliwe belki
 9. Skok Tarzana
 10. Klamry
 11. Poziome Krzysze
 12. Drabinka
 13. Przeciąganie beczki
 14. Strzemiona
 15. Tyrolka
 16. Most Birmański z pniaczkami
 17. Tyrolka
 18. Tyrolka
 19. Tyrolka


Big swing (skok wahadłowy)

Przeszkód: 1
Cena: 22 zł
Info: Wysokość: 17m

 1. skok wahadłowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz