niedziela, 13 sierpnia 2017

Park Linowy 77 - Dino Lino


      Mam czwartą lokalizację na moim szlaku w poszukiwaniu nowych parków linowych 2017. W samej Częstochowie znajduje się park. Jest to Dino Lino, w parku Lisiniec. Było go trudno przetestować, tak dużo było tam gości. Dopiero po zamknięciu mogłem wykonać nagrania. Czyżby Częstochowa potrzebowała takiej atrakcji?
Info

Lokalizacja: Częstochowa
Województwo: śląskie
Strona: www.dinolino.pl
Facebook: Park Linowy Częstochowa
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 38
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2017
GPS: 50°48'30.4"N 19°04'27.3"E
Tel: 605 365 675
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/90 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042,75 zł


     Jak się wybieram na północ Polski, to przeważnie przejeżdżam przez Częstochowę. Za każdym razem, zastanawiałem się, dlaczego w tym mieście nie ma parku linowego. Zacząłem wypytywać wujka Google, czy czegoś nie wie na ten temat. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w Częstochowie jest park. A ja go przegapiłem? No niezupełnie, ponieważ został wybudowany w tym roku. Tak oto znalazłem się w Częstochowie.      Do parku przybyłem po godzin 15. Zastałem tutaj niekończącą się kolejkę. Cały czas ktoś stał w kolejce, był ubierany w uprząż, lub zdawał sprzęt po zakończeniu zabaw. Nie chciałem przeszkadzać, więc zacząłem od robienia zdjęć. Bardzo ładnie przygotowany teren. Bardzo mi się podobały kolorowe opony, jakie możemy spotkać w tym miejscu.
     Mamy tutaj dostępne 3 trasy. Trasę siatkową dla najmłodszych i dwie wymagające uprzęży. W tym parku trasy są nazywane piętrami. Pierwsza trasa: parter zaczyna się na wysokości 1 metra. Rodzic może pomagać swojemu dziecku pokonywać trasę. Trasa I piętro jest trasą siatkową, ponieważ jest zawieszona na wysokości 2-3 metrów. W tym przypadku dochodzi do małych pomyłek ponieważ ta trasa jest trasą najłatwiejszą i rodzice chcą, aby ich dzieci chodziły po trasie trudniejszej niż parter. Trasa II piętro, jest już zawieszona na 4-5 metrach. Jest to trasa bardziej wymagająca, ale nie za trudna. Park jest bardziej przygotowany pod młodszych gości. Spodobał mi się cennik ponieważ za trasę II piętro zapłacimy 20 zł, a jak się zdecydujemy od razu na dwie trasy to dopłacimy tylko 5 zł więcej. Poniżej zamieszczam cennik.


     Spodobała mi się trasa siatkowa. Lubię te trasy dla najmłodszych. Po pierwsze dla mnie są trudniejsze jako osobie dorosłej, są dostosowane do małych dzieci. A po drugie są kolorowe i ładne. Na tej trasie mamy fantastyczne zjeżdżalnie na zakończenie trasy i startujemy od początku, bo w cenie biletu mamy 2 godziny zabawy.

     Zahaczyłem tutaj o kilka ciekawych przeszkód. Trasa II piętro fajnie się zaczyna, o od "Ścianki wspinaczkowej po oponach", do taj pory jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania. Mamy "Szczudła", "Trawers po sieci", "Leśne klawisze", "Zjazd na drabince", czy "Beczka" przez którą myślałem, że się nie przecisnę.

     Gości było bardzo dużo, gdzieś około godz 18 dopiero mogłem porozmawiać z ekipą parku. Ponieważ dopiero o tej porze zrobiło się luźniej. Widać że miasto Częstochowa potrzebowała takiego parku u siebie. Świetnie się rozmawiało z ekipą. Bardzo miło opisywali swoją pracę i możliwość pracy z gośćmi parku. Pozdrawiam wszystkich, a najbardziej Panią instruktorkę, która kipiała optymizmem. Dopiero o godz 18:30 mogłem zacząć testować trasy. A trasę siatkową dopiero po zamknięciu parku. Dlatego nagrania są ciemniejsze takie bezsłoneczne. Za dużo gości, czego życzę aby tak zawsze było. Dowiedziałem się również, że będą nowe inwestycje w tym parku, co mnie bardzo cieszy i czekam na nowe atrakcji.


     Kto ma okazję przejeżdżać przez Częstochowę, niech wpadnie do parku. Na pewno miło tu spędzi czas. Miejscowi sami pchają się drzwiami i oknami. Raczej ich nie muszę zachęcać do odwiedzin. Pozdrawiam i widzimy się w kolejnym parku.


Trasa parter

Przeszkód: 12
Cena: 15 zł
Info: Minimalny wzrost 100 cm
   Wysokość 1 m
   Czas przejścia: 15-30 min

 1. Kładka z makaronami
 2. Pionowe pale
 3. Trapezy zygzak
 4. Okna
 5. Obręcze
 6. Linki „V”
 7. Kacza kładka
 8. Zjazd na orczyku
 9. Beczka
 10. Falochron
 11. Tyrolka
 12. Tyrolka


Trasa I piętro

Przeszkód: 12
Cena: 15 zł (2 godz)
Info: Minimalny wzrost 100 cm
   Wysokość 2-3 m
   Czas przejścia: 15-30 min

 1. Wejście po pochylni
 2. Labirynt sznurków
 3. Platformy
 4. Kładka "Kwadraty"
 5. Kłoda
 6. Pionowe pale
 7. Most z sieci
 8. Kładka elipsy
 9. Piłki
 10. Kładka
 11. Most taśmowy
 12. Zjeżdżalnia


Trasa II piętro

Przeszkód: 14
Cena: 20 zł
Info: Minimalny wzrost 130 cm
   Wysokość 3-4 m
   Czas przejścia: 30-45 min

 1. Ścianka wspinaczkowa z opon
 2. Belki w V
 3. Szczudła
 4. Iksy
 5. Most Birmański
 6. Tyrolka
 7. Trapezy
 8. Leśne klawisze
 9. Opony + Drabiny
 10. Złośliwe belki
 11. Trawers po sieci
 12. Sople
 13. Zjazd na drabince
 14. Zejście po drabince


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz