niedziela, 13 sierpnia 2017

Park Linowy 76 - Jura


      Kolejny etap szlakiem nowych parków 2017.  Tym razem odwiedzam Olsztyn, nie ten w województwie warmińsko-mazurskim. Olsztyn jest również w województwie śląskim, około 10 min od Częstochowy. Znajduje się tutaj park linowy Jura. Ciekawi co nas tu czeka? Zapraszam.
Info

Lokalizacja: Olsztyn
Województwo: śląskie
Strona: parklinowyjura.pl
Facebook: Park Linowy Jura
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 34
Długość tras: 300
Rok otwarcia: 2017
GPS: 50°44'32.7"N 19°16'00.7"E
Tel: 501490203
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/89 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3042,75 zł


     W tym roku skupiłem się na nowych parkach linowych. Co raz więcej ich powstaje, a zwłaszcza na południu Polski. W tym roku pierwsze nowe parki odkryłem w Łodzi. Teraz zawitałem do Olsztyna, który znajduje się na "Szlaku orlich gniazd", około 10 min drogi od Częstochowy. Łatwo tu trafić, park jest obok odnowionego baru "Leśny". Na wszystkich śmiałków gotowych do zabawy, czeka 37 jurajskich przeszkód, tworzących łącznie ponad 300 metrów tras. Rozłożonych na trzy trasy niebieską, czerwoną i czarną. Jak tylko przyjechałem tutaj, miałem okazję przetestować park i to nie jeden raz.
     Mamy tu sporo ciekawych przeszkód, które mogą nam sprawić troszkę problemów. Na początek spróbujcie przejść "Kładkę DNA" w górę. A może chcecie "Skok tarzana", to zapraszam na trasę czarną. Na niebieskiej musicie się zmagać ze "Ścianką wiszącą" która nie jest prosta, wymaga od nas mocnych rąk. Ok, to moje ulubione przeszkody. Dla was mamy fantastyczne tyrolki, zgadłem. Wiem co lubicie. A może coś łatwiejszego "Iksy" to każdy przejdzie. Możecie obejrzeć filmik, jak na nich się zamotałem.

     Chodząc po parkach, staram się wyszukiwać drobnych akcentów które powodują że dany park się wyróżnia. Nie zawsze musi być to coś wielkiego, wystarczy drobna rzecz. Tutaj natrafiłem na fajny pomysł. Wystarczy drobny rysunek, na przeszkodzie, aby pokazać jak można ją przejść. "Mosty zwodzone". A na pajęczynie zaprzyjaźniłem się z jego mieszkańcem.

     Miałem okazję zmierzyć się drugi raz ze zwykłym rowerem, tym razem jako przeszkoda. W innych parkach, przeważnie mamy monocykle. Tutaj możemy spotkać rower. Z dołu wydaje się że jest to prosta przeszkoda, a na górze już tak nie jest. Jak próbujemy wystartować, to rowerek nam ucieka. A jak już wystartujemy, to nie możemy się zatrzymać, bo zrobi się trudno. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. To trasa czarna, więc trzeba się zmierzyć i z ty.     Miałem okazję porozmawiać z właścicielem parku. Dowiedziałem się sporo o planach jakie tutaj zamierza zrealizować. Plany są ambitne. Na początek tyrolka przez cały plac, to będzie coś ekstra. Dla najmłodszych też coś będzie. Ja namawiałem na trasę siatkową, ale to się okaże co będzie. Bardzo było miłe jak usłyszałem, że przy budowie tego parku, niektóre inspiracje były czerpane z moich filmików, fajnie. Park jest nie daleko, więc mogę robić tu kontrole, co się zmieniło. Życzę wielu sukcesów, w rozwijaniu w rozwoju parku.


A was zachęcam, do odwiedzenia parku w Olsztynie, tym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Mieszkacie tutaj, jesteście przejazdem, to żal nie skorzystać z takiej atrakcji. Trzeba się zintegrować z naturą i czerpać od niej energię. A takie miejsca to umożliwiają. Gorąco polecam, żądnym przygód.

A my się widzimy w Częstochowie.
Do zobaczenia.Trasa niebieska

Przeszkód: 15
Cena: 25 zł
Info: Min. wzrost 110 cm
   Długość 135 m

 1. Drabina
 2. Kładka
 3. Trapezy zygzak
 4. Równoważnie
 5. Zjazd tyrolski
 6. Most Birmański
 7. Belki w V
 8. Falochron
 9. Pajęczyna
 10. Sople
 11. Zjazd tyrolski
 12. Ścianka wspinaczkowa
 13. Trapezy
 14. Siatka U
 15. Drabina zejściowa


Trasa czerwona

Przeszkód: 13
Cena: 25 zł
Info: Min. wzrost 120 cm
   Długość 115 m

 1. Drabina wejściowa
 2. Iksy
 3. Sople
 4. Drabinki
 5. Zjazd tyrolski
 6. Kładka DNA
 7. Kładka z siatki
 8. Zjazd tyrolski
 9. Komandos
 10. Kładka Z
 11. Platformy
 12. Zwodzone mosty
 13. Drabina zejściowa


Trasa czarna

Przeszkód: 18
Cena: 25 zł
Info: Min. wzrost 120 cm
   Długość 160 m

 1. Drabina wejściowa
 2. Iksy
 3. Sople
 4. Drabinki
 5. Zjazd tyrolski
 6. Kładka DNA
 7. Kładka z siatki
 8. Zjazd tyrolski
 9. Rower
 10. Most tybetański
 11. Mrówka
 12. Falochron
 13. Złośliwe belki
 14. Skok tarzana
 15. Kładka Z
 16. Platformy
 17. Zwodzone mosty
 18. Drabina zejściowa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz