niedziela, 11 czerwca 2017

Park Linowy 64 - Złota Grań


      Rodzinny wypad weekendowy. Wybór padł na Zakopane. Wycieczka rodzinna, mój 3 letni syn, żona i jej mama. W moim przypadku nie obejdzie się bez zahaczenia o park linowy. Zapowiada się świetna zabawa, odkrywamy nowego testera, a was zapraszam do przeczytania recenzji.Info

Lokalizacja: Zakopane - Gubałówka
Województwo: małopolskie
Strona: www.linowy-park.pl
Facebook: Park Linowy Złota Grań
Ilość tras: 8
Ilość przeszkód: 102
Długość tras: -
Rok otwarcia: 2007
GPS: 49° 18' 22'' N  19° 55' 52'' E
Tel: 602 191 305
Mapa:
Ilość odwiedzin: 1/76 Kwota wydana: 65 zł Łączna kwota: 2865,75 zł

     Tym razem chcieliśmy się wybrać gdzieś całą rodziną. Najczęściej gdy wyjeżdżamy to Młody (mój syn) zostaje u babci. Tym razem babcia jedzie z nami. Gdzie? Do Zakopanego, ponieważ dawno mama tam nie była. Ja swoim zwyczajem wyszukałem park linowy, bez którego nie byłoby udanego wyjazdu. Pojechaliśmy na Gubałówkę do parku linowego "Złota Grań".Ceny są tutaj idealne. Za 50 zł dostajemy bilet OPEN i możemy korzystać z całego parku do woli. Jeśli ktoś przychodzi z dziećmi to można wykupić taki sami bilet OPEN na trasy dziecięce za 20 zł. Już nawet nie dopytywałem o pojedyncze przejścia, słysząc o tak niskiej kwocie w takim miejscu. Tutaj spodziewałem się cennika sporo wyższego.

Mamy dostępne w sumie 8 tras, licząc trasę siatkową. Jest tego sporo. Wszystko jest podzielone na trzy grupy, trasy dla dzieci, trasy tyrolkowe i trasy wysokie. Park zbudowany jest  w części z przeszkodami umieszczonymi na palach, a część przeszkód znajduje się na drzewcach.  Z tego względu mamy tutaj trasę leśną, gdzie bardzo mi się podobał tunel z sieci, jest naprawdę łanie wykonany. Z ciekawszych przeszkód mamy tutaj: Skok Tarzana, Wisienki, Deskorolkę, Złośliwe belki, spotkałem się również ze Strzemionami, tym razem górnymi. Niektóre trasy możemy pokonywać na kilka różnych sposobów.

Najbardziej efektowną trasą i najbardziej skomplikowaną jest trasa dziecięca która została rozbudowana do 25 przeszkód. Za każdym razem można ją przechodzić w inny sposób, istny labirynt. Ja przeszedłem ją 3 krotnie i obstawiam, że pominąłem jakieś przeszkody.


Jest tutaj jeszcze trasa w kierunku pięknego punktu widokowego na tatry. Jadąc tyrolką w tym kierunku ma się wrażenie, że się spada z góry. Warto się przejechać, żałuję, że nie miałem błękitnego nieba, bo wtedy widok był by imponujący.Dla najmłodszych mamy wspaniałą trasę w siatkach, koszt biletu tylko 15 zł i dzieciak może przemierzać ją do upadłego. Tak było z moim synem. Kiedy już wszedł na trasę to nie chciał z niej wyjść, nie było mowy nawet o krótkiej przerwie. Jaki ojciec taki syn, już widać zadatki na nowego testera. Trasa posiada 11 przeszkód i jest ułożona w gwiazdę, Maśko pokonał ją 12 razy. Polecam taką zabawę dla waszych pociech, po prostu dziecka nie ma, przez kilka godzin. Można sobie usiąść obok na ławeczce i poczytać dobrą książkę.
Co do rozwoju to widać, że się tutaj zmienia. Trasa dziecięca została rozbudowana i są wymieniane słupy na nowe. Tras jest tak dużo, że to już wystarczy, tylko przy wymianach przeszkód można pomyśleć o jakiś ciekawych rozwiązaniach. Teraz twórcy parków prześcigają się w wymyślaniu nowych przeszkód. Taką drobną sugestią z mojej strony jest przemalowanie niektórych przeszkód, już wyglądają staro np. deskorolka. Nie wiem jak bardzo wpływa ilość klientów na ścieranie takich elementów, dostałem informację, że nawet w jednym dniu może przejść przez ten park 200 gości co przyczynia się w dużej stopniu do tego. Park bardzo mi się spodobał i długie godziny spędziłem w nim na zabawie. Dobra zabawa w fajnej cenie.Na zakończenie dnia chciałem zrobić zdjęcie grupie grającej w paintball. Ekipa składała się z osób która pochodzi z różnych krajów. Heigo - Finlandia, Frans - Szwecja, Fransisco - Portugalia, Sarah - Francja i Monika z Polski. Na zdjęciach się nie skończyło, zostałem wciągnięty do gry. Po opłaceniu standardowego pakietu 45 zł za 200 kulek, mogłem dołączyć do ekipy. Rozegraliśmy 4 fantastyczne turniej. A taktykę trzeba było omawiać w języku angielski, polecam uczyć się angielskiego, nie wiadomo kiedy się może przydać. Pozdrawiam ekipę, bardzo fajnie się bawiłem dzięki wielkie.
Oraz waz pozdrawiam i widzimy się w następnym parku.


Trasa nr 1 - Średnia

Przeszkód: 13

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Skok Tarzana
 4. Falochron
 5. Most z sieci U
 6. Trawers po sieci
 7. Belki w V
 8. Kładka z siatki
 9. Tyrolka
 10. Strzemiona górne
 11. Trapezy równoległe
 12. Tyrolka
 13. Tyrolka

Trasa nr 2 - Leśna

Przeszkód: 17

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Korale
 4. Tyrolka
 5. Pionowe liny
 6. Most 2 linowy
 7. Tunel z sieci
 8. Kłoda
 9. Falochron
 10. Wielkie H
 11. Kładka
 12. Most
 13. Kładka H
 14. Most Birmański + Kłoda w V
 15. Most 2 linowy
 16. Równoważnie
 17. Tyrolka

Trasa nr 3 - Wysoka

Przeszkód: 16
Info: Trasa posiada inne przeszkody 

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Skok Tarzana
 4. Belki w V
 5. Kładka
 6. Wąska kładka
 7. Trapezy równoległe
 8. Strzemiona
 9. Makarony
 10. Złośliwe belki
 11. Most Birmański
 12. Tyrolka
 13. Most 2 linowy
 14. Wisienki
 15. Strzemiona górne
 16. Tyrolka

Trasa nr 4 - Tyrolka widokowa

Przeszkód: 3

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka

Trasa nr 5 - Tyrolka leśna

Przeszkód: 4

 1. Wejście po drabinie
 2. Tyrolka
 3. Tyrolka
 4. Tyrolka

Trasa nr 7 - Dla dzieci

Przeszkód: 7

 1. Kładka
 2. Skok indiański
 3. Most z sieci U
 4. Wąska kładka z makaronami
 5. Pionowe liny
 6. Deskorolka
 7. Tyrolka

Trasa nr 8 - Dla dzieci (1)

Przeszkód: 11
Info: Trasa posiada inne przeszkody 

 1. Kładka
 2. Kładka z siatki
 3. Most wysoki
 4. Most niski
 5. belki „V”
 6. Trawers po sieci
 7. Strzemiona górne
 8. Makarony
 9. Tyrolka
 10. Tyrolka
 11. Kłoda

Trasa nr 8 - Dla dzieci (2)

Przeszkód: 12
Info: Trasa posiada inne przeszkody 

 1. Tyrolka
 2. Równoważnie
 3. Falochron
 4. Skok indiański
 5. Linki „V”
 6. Trawers po sieci
 7. Strzemiona górne
 8. Most z sieci U
 9. Kładka
 10. Tyrolka
 11. Tyrolka
 12. Kłoda


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz