piątek, 8 lipca 2016

Park Linowy 51 - High-Position


     Jak tylko jest jakaś okazja wyjazdu, to od razu rozglądam się za parkami linowymi. Mam szkolenie organizowane w Warszawie więc jest to najlepszy okazja, aby odwiedzić park linowy High-Position na Bemowie. Tutaj mamy wymagające trasy do pokonania.Info

Lokalizacja: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Strona: www.high-position.pl
Facebook: www.facebook.com/ParkLinowyHighPosition
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 55
Długość tras: --
Rok otwarcia: 2012
GPS: 52° 15' 25'' N  20° 56' 17'' E
Tel: 600 334 774
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/58 Kwota wydana: 70 zł Łączna kwota: 2440 zł

     Zawodowo zajmuje się tworzeniem aplikacji na platformę Android. Trafiło się dobre szkolenie Clever point - "Reactive Programming" w Warszawie, więc wybrałem się na nie. Nieczęsto jestem w stolicy, więc wziąłem sobie jeszcze jeden dzień urlopu, aby coś dla przyjemności zaliczyć (nie robię tutaj skoku w bok, mam na myśli park linowy). Jako że w stolicy jeszcze nie byłem na żadnym z parków, więc w pierwszej kolejności został wybrany "Park Linowy Warszawa", ale z powodu wizytacji NATO, park ogłosił, że będzie otwarty o 12. Więc wybrałem się do "High-Position" Mając sporo czasu, przeszedłem się piechotą z Dworca do parku gdzie przeszedłem 7 km. Mimo wszystko byłem przed czasem, bo byłem troszkę po 10. Miałem czas na przyjrzenie się trasą i zrobienie kilku zdjęć. Testowanie tego parku będzie wyzwaniem ponieważ niedawno, bo 22 czerwca ten park był testowany przez ZdrowoMania TV. Cała relacja jest dostępna tutaj. W moich relacjach skupiam się bardziej, na przedstawienie co nas może spotkać, jaki mamy klimat parku oraz rozwój i cenę.
O 11 jeszcze nikogo nie było, nawet zaczęli się zbierać już klienci. Dzwoniłem na numer podany na stronie, a przed samym przyjazdem próbowałem się skontaktować mejlowo z parkiem, ale bez powodzenia. Po co udostępniać numer i mejla, jak i tak nie uzyskam informacji.

Jak już instruktorzy przyszli to mogłem zacząć zabawę. Po zadeklarowaniu, że chcę przejść wszystkimi trasami dostępnymi dostałem rabat i zapłaciłem 70 zł. Tak jak bym płacił za średnią i trudną, a resztę dostał gratis. Jak już jesteśmy przy cenie, to tutaj mamy minus. Za trasę trudną musimy zapłacić 45 zł, a za średnią 35 zł. To w mojej ocenie i patrząca na inne parki linowe  jest to cena wysoka, ale jesteśmy w Warszawie i tu wszystko jest droższe. Chociaż patrząc na dodatkowe rabaty w ostateczności nie wychodzi to tak źle. Jeśli weźmiemy trasę średnią i trudną to zapłacimy 10 zł taniej. Mamy tutaj też rabat 10 zł taniej na przebycie tej samej trasy. Bardzo mi się spodobała pozycja "Ratowanie z trasy trudnej" 30 zł to dla chojraków, którzy mimo ostrzeżeń instruktorów, twierdzą, że oni sobie poradzą.


Oczywiście trasę łatwą przeszedłem dla formalności, aby ją pokazać i zabrałem się za te trasy wyższe. Na trasach średniej i wysokiej, jest sporo porobionych skrótów, które nam ułatwiają przejście jak stwierdzimy, że przeliczyliśmy się z siłami. Bardzo chciałem sprawdzić trasę trudną. Dlatego, że instruktorzy ostrzegają przed nią i sami nie wpuszczają na tą trasę, jeśli widzą, że klient ma słabą kondycję. Z dołu trasa nie wydaje się trudna, ale już na górze sprawia problemy. Trudność tej trasy jest spowodowana długim przeszkodami, gdzie nasze ręce szybko się męczą. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że przeszkody są skierowane do góry.


 
Po przejściu całej trasy, stwierdzam, że jest trudna i trzeba mieś sporo kondycji i troszkę trzeba pochodzić, zanim zdecydujemy się przejść w całości tą trasę. Przypominam, że mamy tam dostępne skróty. Na końcu trasy trudnej mamy tyrolkę o długości 175 m gdzie lecimy nad fosą Fortów Bema (ładny widok i ciekawie ludzie się przyglądają z tras spacerowych). Na stronie mamy napisany czas pokonania trasy to godzina i rekord to 30 min. To ja ustanowiłem im nowy rekord klienta 17 min, nie mogę tutaj patrzeć na rekordy instruktorów, bo to ich podwórko.Jak pytałem się o rozwój parku, to otrzymałem informację, że na razie nic nie wiadomo i że to szefostwo o tym decyduje, a zwłaszcza, że mają jeszcze inne kompleksy jak  Pole Position tor gokartowy. Jest nawet promocja, Jak się przejdziesz trasę w parku linowym lub przejedziesz gokartem, to otrzymasz pieczątkę. Po uzbieraniu sześciu pieczątek kolejną atrakcję masz gratis. Dla mnie troszkę dziwne, że na stronie nie ma odniesień do tych torów, tylko na miejscu dowiadujemy się o czymś takim. Obstawiam, że bardziej tory są finansowane, a park pozostawiony sobie samemu. Jest dużo klientów to po co coś zmieniać.

Piękno natury można spotkać wszędzie tylko trzeba się rozejrzeć.

Instruktorzy są bardzo mili i kompetentni. Uzyskałem od nich kilka dobrych rad, odnośnie chodzenia. Co do przeszkód są monotonne (nie zobaczyłem tutaj żadnych unikatów), ale za to są długie i wymagające. Możemy tutaj testować swoją siłę, koordynację i lęki. Więc jest jak najbardziej ok. Bardziej czepiałbym się góry, czyli właścicieli obiektu. Kontakt jest po to, aby można było uzyskać jakieś informacje. Rozwój też jest ważny, a tutaj nie widziałem, żadnego banera reprezentującego park, czy informacji o zmianach.

Ocena 4/5


Trasa łatwa

Przeszkód 14
Cena: 25 zł 
Info: Min. wzrost 130 cm,
   wysokość 0,5-2 m

 1. Kładka
 2. Most z sieci U
 3. Falochron
 4. Makarony
 5. Kładka H
 6. Trawers po sieci
 7. Tunel z sieci
 8. Most 2 linowy
 9. Trapez równoległy
 10. Trapezy
 11. Tyrolka
 12. Belki w V
 13. Tyrolka
 14. Deskorolka

Trasa średnia

Przeszkód 18
Cena: 35 zł 
Info: Min. wzrost 150 cm,
   wysokość 0,5-8 m,
   czas przejścia 30 min

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Kładka
 3. Tyrolka
 4. Tyrolka
 5. Most Birmański zygzak
 6. Dziura
 7. Skok indiański
 8. Most z sieci U
 9. Trawers po sieci
 10. Most 2 linowy
 11. Trapezy równoległe
 12. Złośliwe belki
 13. Równoważnie
 14. Makarony
 15. Linoskoczek
 16. Tyrolka
 17. Złośliwe pętle
 18. Zejście po palu

Trasa trudna

Przeszkód 22
Cena: 45 zł 
Info: Min. wzrost 150 cm,
   czas przejścia 30-60 min,
   wysokość do 13 m

 1. Wejście po drabinie
 2. Kładka
 3. Trapezy
 4. Falochron
 5. Most 2 linowy
 6. Skok Tarzana
 7. Falochron
 8. Tyrolka
 9. Złośliwe belki
 10. Wisienki
 11. Kładka H
 12. Tyrolka
 13. Most trzylinowy
 14. Tyrolka
 15. Most Birmański zygzak
 16. Most 2 linowy
 17. Strzemiona
 18. Most Birmański
 19. Korale
 20. Złośliwe pętle
 21. Tyrolka
 22. Zejście po drabince

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz