niedziela, 15 maja 2016

Krakowski Park Linowy - Kręcimy pierwsze filmiki wideo


     Dla celów blogowych zakupiłem nową kamerę sportową Sony Action Cam HDR-AS200VR. W celu przetestowania kamery pojechałem do moich sąsiadów - Krakowskiego Parku Linowego, którzy udostępnili mi cały park, do testów. Od teraz już mi nic nie umknie, a wy zobaczycie co was czeka.Info

Lokalizacja: Kraków
Województwo: małopolskie
Strona: www.krakowskiparklinowy.pl
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 33
Długość tras: 490
Rok otwarcia: 2007
GPS: 50° 2' 11'' N  19° 52' 53'' E
Tel: 514 256 647
Adres: ul. Widłakowa, Kraków - Pychowice 
Mapa:
Polskie Parki Linowe - Krakowski Park Linowy
Ilość odwiedzin: 3/43 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 1983 zł

Na Krakowski Park Linowy zawsze można liczyć. Dostałem możliwość przetestowania wszystkich tras (co mnie bardzo uradowało). Na samym początku miałem drobną wpadkę. Przy przygotowywaniu kamery okazało się, że zapomniałem karty microSD. Musiałem skoczyć szybko do domu po kartę (nauka na przyszłość - mieć zawsze zapasową kartę).


Przy ubieraniu sprzętu, byłem mile zaskoczony. Sprzęt został wymieniony (teraz wszystkie uprzęże posiadają bloczek zjazdowy przy sobie) i zostały zakupione nowe kaski. Dowiedziałem się że kolejną inwestycją będzie gastronomia. Jest to dobry kierunek dla właściciela parku. Co do przeszkód to tym razem, macie to w formie video. Nie obyło się bez wpadek. Na trasie wysokiej, na przeszkodzie 12 (Strzemiona) wszedłem po złej stronie i zaplątałem się. Z kolei na tyrolce dużej nie mogłem sobie wypiąć bloczka z uprzęży. Bardzo podoba mi się ta miejscówka. Tutaj naprawdę można wypocząć. Panuje tutaj cisza, spokój. Staw i cała przyroda dookoła powoduje, że człowiek zapomina o wszystkim i cieszy się bliskością przyrody.Specjalnie dla Was przeszedłem również trasę dziecięcą. Sami zobaczcie, co wasze pociechy mogą tutaj nabroić (zwłaszcza, że mają na to godzinę w cenie biletu).


Może troszkę powiem o samej kamerce. Jest to model Sony HDR-AS200VR. Kupiłem ją ze względu na zdalny pilot którego nosimy jak zegarek na nadgarstku. Kamera kręci filmy Full HD. a obraz jest ostry jak żyleta. Posiada funkcję  SteadyShot - stabilizator obrazu, który jest naprawdę dobry (niekiedy obraz wygląda jakby go kręcił robot). Co do dźwięku, to muszę powiedzieć, że kamera dobrze go zbiera. Nie wolno tylko jej dotykać podczas kręcenia, ponieważ będziemy mieć efekty walenia młotkiem o ścianę. Zdalny pilot to bajer - możemy w każdej chwili podejrzeć co tak naprawdę kręcimy.

Kamerę HDR-AS200V można zabrać wszędzie. Jej odporna na zachlapanie obudowa spełnia wymogi klasy ochrony IPX4 — można jej używać także przy dużej wilgotności, na przykład we mgle czy w czasie mżawki. Dołączona w zestawie wodoodporna obudowa umożliwia nurkowanie z kamerą na głębokość do 5 m. Kamera jest także odporna na upał, pył i piasek.
Od tej pory do każdej trasy będę starał się dołączać filmik, jak dana trasa wygląda. Jest to mój pierwszy raz, więc nie będzie efektu wow. Muszę się jeszcze sporo nauczyć i z czasem filmiki będą coraz lepsze. Aktualnie filmiki wstawiam całe, ponieważ nie mam pojęcia nic o obróbce i muszę się jeszcze sporo dokształcić.

Ocena 4/5

Trasa wysoka

Przeszkód: 22
Wysokość: 5 - 9 metrów
Czas: 40 - 60 min.
Cena: 30 zł / Ulgowy 25 zł

 1. Drabina
 2. Kładka
 3. Most Birmański
 4. Kładka
 5. Most dwulinowy
 6. Most Birmański
 7. Beczka
 8. Trapezy równoległe
 9. Trapezy
 10. Tyrolka
 11. Makarony
 12. Strzemiona
 13. Kładka H
 14. Opony
 15. Most trzylinowy
 16. Platformy
 17. Tyrolka
 18. Kładka
 19. Siatka U
 20. Trawers po siatce
 21. Kładka
 22. Zjeżdżalnie

Trasa dla dzieci

Przeszkód: 11
Wysokość: 1 metrów
Cena: 15zł/1h
 1. Drabina
 2. Kładka
 3. Wąska kładka
 4. Most dwulinowy
 5. Siatka U
 6. Trapezy
 7. Beczka
 8. Platformy
 9. Most Birmański
 10. Most trzylinowy
 11. Zjazd na trapezie

Tyrolka duża

Przeszkód: 5
Wysokość: 10 metrów
Cena: 20zł
 1. Wejście po drabince
 2. Tyrolka
 3. Skok Indiański
 4. Tyrolka
 5. Drabina

Tyrolka mała

Przeszkód: 2
Wysokość: 20 metrów
Cena: 10zł / 3 przejazdy
 1. Drabina
 2. Tyrolka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz