sobota, 12 września 2015

Park Linowy 35 - Base Camp Istebna


     Czas na ostatni park z podroży (Ustroń, Wisła, Istebna). Tym razem musimy się zagłębić w dzicz lasu i spotkać się z matką naturą. Jest to bardzo urokliwe miejsce w dolince w środku lasu. Droga jest bardzo dobrze oznaczona. Pomimo to gdy wchodziliśmy w las,miałem obawy gdzie my idziemy.Jednakże już z dala było słychać dobrą zabawę i zjeżdżanie na tyrolkach.


Info

Lokalizacja: Istebna
Województwo: śląskie
Strona: www.bcamp.pl
Ilość tras: 4
Ilość przeszkód: 42
Długość tras: 442
Rok otwarcia: 2014
GPS: 49° 33' 57'' N    18° 53' 13'' E
Tel: 888 661 794
Mapa:
Polskie Parki Linowe - Istebna
Ilość odwiedzin: 1/39 Kwota wydana: 65 zł - W tym podkoszulek Łączna kwota: 1788 zł

Po dotarciu okazało się, że jest tam akurat organizowany wieczór kawalerski (wszystkiego najlepszego dla przyszłego pana młodego).
 

W tym parku mamy do dyspozycji 4 trasy (łatwa, średnia, trudna oraz zjazd). Do pokonania 43 przeszkody i 442 m tras. Między innymi czeka na was ponad 180 m zjazdów Tyrolskich. Oferta cenowa jest wspaniała. Pierwsza trasa kosztuje nas 15 zł, każda kolejna 5 zł więcej. Ja wybrałem 4 trasy i zapłaciłem 30 zł (rewelacja), od razu dokupiłem sobie podkoszulek tego parku za 35 zł. Trasy są umieszczone pod wzniesieniem i trasa która jest np. 6 metrów nad ziemią z dolinki wygląda na 20 metrów. Bardzo dobrze dostosowane są poziomy trudności. Trasę trudną musiałem przechodzić dwukrotnie ponieważ te przeszkody nie sprawiają mi już problemów. Mogę tylko wspominać jak te przeszkody sprawiały mi trudność i ile siły musiałem w nie włożyć.

 

Mamy tutaj beczkę, strzemiona, zjazd na warkoczu, węzełki (moje ulubione, mógłbym je przechodzić kilometrami), złośliwe pętle, linoskoczek.

 
Instruktorzy są naprawdę świetni i widać, że dbają o klimat parku (dzięki za fajną zabawę). Z minusów, trasa średnia na ostatnim odcinku łączy się z trasą tyrolkową, co powoduje kolejkę przy większej ilości klientów, zwłaszcza, że po ostatnim zjeździe musimy zejść po drabinie (przydałoby się rozdzielenie trasy lub dodanie kolejnego zjazdu już do ziemi, aby zlikwidować drabinę). Otrzymałem informację, że to będzie zmienione.


Dodatkowo wprowadziłbym jakąś unikalną przeszkodę, która stałaby się wizytówką parku.

Ocena 4.5/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz