sobota, 12 września 2015

Park Linowy 34 - Przygoda Park


    Jesteśmy w Wiśle. Jest to drugi etap naszej wycieczki (Ustroń, Wisła, Istebna). Po Ustroniu odwiedzamy konkurencyjny park, "Przygoda Park" który znajduje się obok skoczni narciarskiej. Park wygląda fantastycznie i już na rozgrzewkę rozpoczynamy wymagającym podejściem pod górkę.


Info

Lokalizacja: Wisła
Województwo: śląskie
Strona: www.przygodapark.com
Facebook: www.facebook.com/przygodapark
Ilość tras: 5
Ilość przeszkód: 63
Długość tras: 758
Rok otwarcia: 2005
GPS: 49° 39' 12'' N 18° 51' 32'' E
Tel:  660 538 716
Mapa:
Polskie Parki Linowe - Przygoda Park
Ilość odwiedzin: 1/38 Kwota wydana: 45 zł Łączna kwota: 1758 zł

Dookoła roztaczają się piękne widoki na okolicę (chociaż przydałoby się jeszcze podciąć niektóre gałęzie, tak aby zrobić większy widok na Wisłę). Ceny również są w porządku - za przejście 3 tras i zjazd trasą kamikadze zapłaciłem 45 zł, a w ofercie mamy za 35 zł przejście dowolnych 3 tras z czterech dostępnych oraz trasę kamikadze, która posiada 6 tyrolek zjazdowych (najdłuższa 150 m).Nie znalazłem tam unikatowych przeszkód, lecz zostały one umiejętnie rozstawione (dobre wykorzystanie terenu). Na trasie niebieskie są okręgi, które są skierowane w górę, co powoduje, że przeszkoda staje się trudniejsza. Na tej samej trasie mamy długi most tybetański (fajne wrażenie zwłaszcza że przeszkoda jest na skraju parku). Dodatkowe fajne przeszkody to: skok Tarzana, linoskoczek, wiszące bele.Park ma w sobie jednak kilka słabych punktów. Po pierwsze do zjazdów na trasie wykorzystywany jest Bloczek Tandem. Podczas zakładania musimy  bardzo uważać, aby nie wypadł nam z ręki. Poza tym mocno zużyte już bloczki nie pozwalały nam na dojechanie do końca trasy zjazdowej. Dopiero na trasie kamikadze dostałem Bloczek do tyrolek TRAC, który powinien być używany na wszystkich trasach. Rozwiązanie to jest wygodniejsze dla klienta i jest stosowane w większości parków.


Ponadto widać, że park jest już zaniedbany, sznury są postrzępione i aż proszą się o wymianę. Na trasie kamikadze brakło jeszcze jednego zjazdu na sam dół - byłoby to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż schodzenie po drabinie.

Ocena 3/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz