niedziela, 23 czerwca 2019

Park Linowy 102 - Nowa Huta

park nowa huta kraków

     Pojawił się nowy park w Krakowie. Aktualnie jest tam tylko jedna trasa, dzięki temu odkryłem niesamowity mini park rozrywki. Jest to raj dla dzieciaków. Oferta posiada niesamowitą ilość atrakcji, aż dziecko świruje, nie wiedząc od czego ma zacząć. Chcecie rozrywki dla swoich pociech, zapraszam nad zalew nowohucki.
Info

Lokalizacja: Kraków
Województwo: małopolskie
Facebook: Park linowy NH - Atrakcje nad zalewem nowohuckim
Ilość tras: 1
Ilość przeszkód: 15
Długość tras: 140
Rok otwarcia: 2019
GPS: 50° 4' 50'' N  20° 2' 58'' E
Tel: 694 071 835
Mapa: 
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/123 Kwota wydana: 0 zł Łączna kwota: 3309,75 zł


     Od niedawna zorientowałem się, że powstał nowy park linowy w Krakowie. Park jest umiejscowiony w Nowej Hucie przy zalewie nowohuckim. Mieszkam już troszkę w Krakowie, ale nie miałem jeszcze okazji odwiedzić tej dzielnicy, znam ją tylko od strony Szpitala Ujastek, kiedy synek Maksio się rodził. Koniecznie musiałem zobaczyć ten park i pokazać wam co tam możecie robić. Wydawało mi się, że dojazd do tego miejsca będzie problematyczny, ale z Ruczaju mamy prostą drogę bezpośrednio do parku a zajmuje tylko 20 min obwodnicą. Stając w bramie wejściowej szczęka mi opadła. Już na wejściu wita nas słonik z klocków Duplo ;)

Park linowy nowa huta kraków

Słoń Lego nowa huta kraków

gokardy zalew nowohucki kraków

     Moc atrakcji!!! Sporo jeżdżę po Polsce i wiele widziałem. Ale to co tutaj zobaczyłem było dla mnie szokiem. Na niewielkim terenie mamy ogromny wybór atrakcji. Są tutaj zamki dmuchane, trampoliny, żyroskop, euro bungee, gokarty na pedały, quady buggy, tor tubingowy. Możemy dostać tutaj nawet watę cukrową w wielu smakach. Przypominają mi się moje lata młodości i wycieczki do takich parków. Najbardziej widowiskowa jest karuzela, na której znajdują się fantastyczne grafiki stworzone przez znanego graficiarza Łukasza Lendę. Jest tu przepięknie i kolorowa, a ceny są naprawdę niskie.

plac zabaw nowa huta kraków

Dmuchane zamki nad zalewem nowohuckim

żyroskop zabawa w krakowie

quady buggy nowa huta kraków

tubina nowa huta kraków

Wata cukrowa park rozrywki kraków

graficiarza Łukasza Lendę nowa huta kraków

karuzela park linowy kraków

     Po wyjściu z szoku mogłem skupić się na moim celu, czyli parku linowym. Oczywiście atrakcja na linach pięknie komponuję się wśród drzew nie odbierając atrakcyjności innym propozycją, a pod spodem mamy tor dla fanów quadów buggy. Trasa posiada piętnaście przeszkód. Została wykonana przez Polskie Parki Linowe i w ładny sposób mamy opisany jaką przeszkodę mamy przed sobą. Cena przejścia to jedyne 20 zł. Przeszkody są przyjemne, w niektórym miejscach utrudnione dla lepszej zabawy. Na trasie jest tyrolka i ruchoma przeszkoda. Rozmawiając z właścicielem, dowiedziałem się, że planowana będzie jeszcze jedna trasa dla najmłodszych, w środku trasy quadów. Przyszłościowo jest również planowana tyrolka nad zalewem nowohuckim, ale jest to trudna przeprawa z urzędnikami miasta. Mam nadzieję, że wszystkie takie problemy szybko się rozwiążą, czego życzę właścicielowi i oczekuję na możliwość przetestowania takiej tyrolki jako pierwszy.

Park linowy nad zalewem nowohuckim kraków

ścianka wspinaczkowa nowa huta kraków

Karuzela nad zalewem nowohuckim krakówJest jeszcze sporo ciekawych planów rozwojowych. Jest już przygotowywany salon luster, gdzie będziemy mieli okazje zobaczyć siebie w różnych formach. Na końcu trasy stoi ciuchcia która również będzie uruchomiona i będzie objeżdżała okolicę, aby przywieść was do tego uroczego miejsca. Dodatkowo co było dla mnie zaskoczeniem, w ofercie dla pań mamy tutaj Fish SPA Pedicure - Garra Rufa, na którego dałem się namówić. Dodatkowo jest jeszcze planowana Sauna w formie beczka. A te atrakcje będą znajdować się przy basenie Wandzianka. 

Ciuchcia zalew nowohucki kraków

Fish SPA Pedicure - Garra Rufa Nowa huta

Fish SPA Pedicure Kraków

     Jestem bardzo zaskoczony aktualną ofertą parku, oraz planami rozwoju. Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, nie będziecie żałować, naprawdę rewelacja. Spędziłem tutaj kilka dobrych godzin, dobrze się bawiąc i szybko odwiedzę to miejsce ponownie.

Do zobaczenia.


Trasa standard

Przeszkód: 15
Długość: 140 metrów
Cena: 20 zł

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Beczka
 3. Siatka U
 4. Makarony
 5. Pajęczyna
 6. Wielkie H
 7. Skok indiański
 8. Most Birmański
 9. Sanki
 10. Kładka linowa
 11. Trawers po sieci
 12. Platformy
 13. Pionowe liny
 14. Tyrolka
 15. Zejście po paluQuady buggy

Cena: 20 zł / 6 okrążeń


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz