sobota, 16 czerwca 2018

Park Linowy 83 - W Deche


     Eko Park – W DECHE! to pierwszy tego typu obiekt w Polsce, w którym znajdziecie szereg niespotykanych atrakcji takich jak Ekologiczny Krokodyl czy 13 metrowy Gigantyczny Goryl! Oprócz tego w tym roku został dobudowy park linowy z trzema trasami. Nie mogłem tego przegapić. Na miejscu doznałem szoku. Twórcy parków prześcigają się w wymyślaniu nowych przeszkód. Chcecie zobaczyć, to zapraszam.
Info

Lokalizacja: Bielsko Biała
Województwo: śląskie
Strona: www.parkwdeche.pl
Facebook: Eko Park - W DECHE
Ilość tras: 3
Ilość przeszkód: 53
Rok otwarcia: 2018
GPS: 49° 48' 04.6"N 19° 03' 01.5"E
Tel: 661 220 055
Mapa: 
Ilość odwiedzin: 1/97 Kwota wydana: 41 zł Łączna kwota: 3209,75 zł


     Rok temu powstał Eko Park - W Dechę, bardzo fajny obiekt z różnymi atrakcjami dla dzieciaków. Wtedy nie miałem okazji go odwiedzić. W tym roku, jak tylko dowiedziałem się, że dobudowano tam park linowy, to wiedziałem że kolejnym miastem do zaliczenia będzie Bielsko Biała. Obiekt jest umieszczony przy centrum handlowym Gemini Park, więc miejsc parkingowych mamy sporo.     Wejście do Eko Parku i do parku linowego są osobno płatne. Cena za przejście trzech tras wynosi 36 zł  + 5 zł za wejście do Eko Parku jako opiekun dziecka. Dla dziecka bilet ulgowy do parku linowego kosztuje 26 zł. Sporo jest zniżek  i rabatów, a dziecko poniżej 3 roku życia oraz seniorzy wchodzą za darmo.  Najlepiej zapoznać się z cennikiem, który znajdziecie tutaj. Myślę, że jest to niewielka cena za fajną zabawę.

 

     Budową parku zajmowała się firma Project Outdoor. Tym razem przeszli samych siebie. Cała magia zaczyna się po wejściu na trasy. Przeszkody, które zrobili są niesamowite. Co krok coś mnie zaskakiwało. Mamy rzeźbionego w drewnie krokodyla, mamy most wyglądający jak Golden Gate Bridge z San Francisco, chatka Baby Jagi, Kładka Toporów, krzesełka ławeczki i sporo innych wymyślnych przeszkód. Widać, że z roku na rok, twórcy parków prześcigają się w wymyślaniu dla nas nowych przeszkód. Ja jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

   Parku zabezpieczeniem jest asekuracja ciągła -  jak się raz wepniemy do trasy, to dopiero przy zejściu możesz się wypiąć. Nie ma możliwości wypięcia w czasie przechodzenia naszej drogi. Zaskoczyło mnie rozwiązanie z bloczkiem do zjazdów. Ten był na magnesie i nie było trzeba zaczepiać go o sznureczek, tylko przyczepia się go do boku (bardzo ciekawe rozwiązanie).
     Jestem pod wielkim wrażeniem parku. Drugą cześć dnia spędziłem w Eko Park z młodym poszukiwaczem przygód. Tam jest jedna trasa siatkowa i sporo atrakcji, z których możemy skorzystać. Największą atrakcją jest Tajemniczy Krokodyl i to na niej Maksio spędzał najwięcej czasu. Zwłaszcza na ogonie. Mamy tutaj Kreatywną Piaskownicę, Szczudlanego Jeża, Tory wodne, Wielką Poduchę, Kostkarnię oraz Strefę kreatywnej zabawy. Można tak wymieniać w nieskończoność.Zobacz filmik co się kryje w Tajemniczym Krokodylu.     Nie udało nam się tylko skorzystać z Gigantycznego 13 metrowego Goryla i Karuzeli łańcuchowej. Maksio był za niski do skorzystania z tych atrakcji. No cóż musimy tu przyjechać jak młody podrośnie. Spodobało mi się jeszcze grafity, które prowadzi nas do toalety, bardzo fajna inwencja twórcza.

     Podsumowując, w Bielsku-Białej mamy świetny obiekt w którym możemy się fajnie bawić. Cena biletów nie jest wygórowany, za sporą liczbę atrakcji, jakie nas tutaj czekają. Park linowy oferuje nam niesamowite przeszkody i pełne bezpieczeństwo. Mamy możliwość cały dzień spędzić na zabawie, a obiad możemy zjeść w centrum handlowym Gemini Park. I to się nazywa aktywny wypoczynek, na który zachęcam wszystkich. Ja tu jeszcze nie raz się zjawie.

Pozdrawiam wszystkich czytelników i do zobaczenia w krótcy.


Trasa siatkowa

Przeszkód: 8
Info: Trasa siatkowa 

 1. Schody
 2. Kładka W
 3. Iksy
 4. Kładka
 5. Kładki półkola
 6. Dziury
 7. Kładka „misie”
 8. Zjeżdżalnia


Trasa zielona

Przeszkód: 16
Info: Trasa junior
   Wysokość: 2 m.

 1. Schody
 2. Dominio
 3. Ekran
 4. Krokodyl
 5. Szczyt
 6. Drzwi
 7. Gąsienica
 8. Kacze łapy
 9. Drabiny poziome
 10. Most ozdobny
 11. Most pływający
 12. Chomik
 13. Grzybki
 14. Pająk
 15. Tyrolka
 16. Koniec trasy


Trasa niebieska

Przeszkód: 18
Info: Trasa średnia
   Wysokość: 5 m.

 1. Schody
 2. Siatka
 3. Most
 4. Most dziurawy
 5. Most fale
 6. Domek
 7. Ixy pionowe
 8. Topory
 9. Ixy poziom
 10. Taśmociąg
 11. Stół piknikowy
 12. Siatka
 13. Pochylnie
 14. Beczki
 15. Zjazd na talerzyku
 16. Most nepalski
 17. Zejście - belki
 18. Koniec trasy


Trasa czerwona

Przeszkód: 19
Info: Trasa trudna
   Wysokość: 7 m.

 1. Schody
 2. Domino
 3. Wyspy - schody
 4. Drabiny pionowe
 5. Ławki
 6. Podest i Kiwajka
 7. Ścianka
 8. Pętle U
 9. Kłody łamane
 10. Surfer
 11. Zyg zag
 12. Krzesła
 13. Tyrolka - Bojka
 14. Tyrolka
 15. Slag line
 16. Figury geometryczne
 17. Szpule
 18. Wałki - wspinaczka
 19. Koniec trasy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz