poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Park Linowy 54 - Lina Adrena


      Słyszałem o niedawno otwartym parku w Gliwicach. Jest to niedaleko, więc wybrałem się, aby ocenić nowicjusza. Jak na początek wygląda obiecująco, zobaczymy, co się będzie działo dalej. A was zapraszam do zabawy.Info

Lokalizacja: Gliwice
Województwo: śląskie
Strona: www.parklinowygliwice.pl
Facebook: LinaAdrena Park linowy Gliwice
Ilość tras: 1
Ilość przeszkód: 16
Długość tras: 140
Rok otwarcia: 2016
GPS: 50° 21' 43'' N  18° 39' 1'' E
Tel: 733 672 674
Mapa:
Polskie Parki Linowe
Ilość odwiedzin: 1/62
Kwota wydana: 18 zł
Łączna kwota: 2458 zł

     Dostałem informację, że 9 lipca został otwarty nowy park linowy. W sumie co dopiero otwartego parku jeszcze nie testowałem, więc postanowiłem zobaczyć, co nowego się pojawiło. Jest to pierwszy park linowy w Gliwicach, który znajduje się na terenie gliwickiego kąpieliska Czechowice. Do tej pory nie było tutaj nic podobnego, a najbliższe parki znajdują się w Świętochłowicach i w Chorzowie.  Aktualnie mamy tutaj dostępną jedną trasę która posiada 16 przeszkód i jest rozciągnięta na długości 140 m. Cena biletu wynosiła 20 zł, lecz została opuszczona do 18 zł. Mamy możliwość również przejścia z instruktorem, ale to dla najmłodszych uczestników i taki bilet kosztuje 30 zł. Po naporze sporej liczby stałych klientów, park wprowadził karty stałego klienta, co daje nam możliwość, co szóste wejście mieć gratis.


Trasa została zbudowana na próbę, aby zobaczyć czy park się przyjmie i spodoba. Okazuje się, że mieszkańcy Gliwic lubią aktywnie spędzać czas i taka atrakcja jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Park ma bardzo dużo klientów i sporo już stałych bywalców. Spotkałem tutaj chłopca który ma 6 lat i już był na tym parku 8 razy i pierwszą przygodę z parkiem zaczął właśnie tutaj. Podobnych historii jest naprawdę sporo. Po sporym sukcesie już jest zapowiedziane rozszerzenie parku o wyższą trasę, która znajdowałaby się na wysokości 5-6 m. Trasa również nie byłaby zbyt trudna, ponieważ większość klientów to młodsi adepci chodzenia po linach. Słyszałem o planach zrobienia tyrolki nad kąpieliskiem, lecz to wymaga pozwoleń. Mam nadzieję, że to się uda i nie będzie wielu problemów, bo to przyciąga najwięcej klientów.


Co do trasy, nie jest trudną trasą, jest w sam raz aby rozpocząć przygodę z linami, nie zrażając się do nich. Tutaj spodobały mi się dwie przeszkody, pierwsza to "Bieg przez płotki", którą widziałem na dziecięcej trasie, lecz nisko przy ziemi, a drugą przeszkodą są "Sanki".Oprócz samego parku możemy tutaj bardzo fajnie wypocząć. Mamy tutaj kąpielisko z możliwością popływania na wakeboardingu, możemy wypożyczyć rowerek wodny lub kajak. Mamy tutaj również stadninę koni i dostępnych kilka boisk. Również możemy zjeść tutaj nie tylko jakieś drobne przekąski takie jak lody czy hamburgery, ale mamy dostępną restauracje która nam serwuje rybki. Zapomniałbym o najważniejszym, jest tutaj fantastyczny plac zabaw dla najmłodszych, na którym mój synek spędził ponad 2 godz, nie chcąc go opuszczać.Moja ocena to 4.5. Jak pojawią się nowe trasy, to jak najbardziej chłopaki dostaną ode mnie "Lubię to" i ocena pójdzie w górę. Życzę im dużo sukcesów w nowym biznesie, a was zapraszam na zabawę. Warto wybrać się gdzieś i spędzić aktywnie weekend.
Do następnego.

Ocena 4.5/5


Trasa dziecięca

Przeszkód 16
Cena: 18 zł 
Info: wysokość 3,5 m

 1. Pochylnia
 2. Kładka "H"
 3. Most trzylinowy
 4. Równoważnie
 5. Tyrolka
 6. Pionowe pale
 7. Belki w V
 8. Bieg przez płotki
 9. Beczka
 10. Linki "V"
 11. Platformy
 12. Sanki
 13. Most z sieci
 14. Wąska kładka z makaronami
 15. Tyrolka
 16. Zejście po palu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz